Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milért nem helyes a Biblia...

Milért nem helyes a Biblia szemléletéből ez a történet?

Figyelt kérdés

"Néri Szent Fülöp korában történt: Róma közelében az egyik kolostorban volt egy apáca, aki nagy föltűnést keltett, mert állítólag természetfölötti látomásai és elragadtatásai voltak. A pápai hatóság Fülöpöt bízta meg, hogy járjon utána a dolognak. Fülöp rossz időben gyalog ment ki oda. Hívták az apácát, Fülöp pedig anélkül, hogy köszöntötte volna, odanyújtotta neki sáros csizmáit, hogy húzza le. Az apáca visszahőkölt, és heves szavakkal tiltakozott a számára fölháborító kérés ellen. Akkor Fülöp nyugodtan fölállt: ,,Már nem is fontos lehúzni! Elvégeztem a feladatomat” – mondta, s azonnal visszatért megbízóihoz. ,,Az a nő nem szent – tájékoztatta megbízóit –, és nem is tesz csodát, mert hiányzik belőle a legfontosabb, az alázatosság.”

A testvéri szeretet és szolgálat nem hiteles alázat nélkül."


2021. szept. 14. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem helyes?
2021. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ááá, igen. Ez az eset még a "Legyetek jók, ha tudtok"-ban is benne volt, a kivágott jelentek között. Szóval ez valós hozzá köthető eset? Nem tudtam. Protestánsként, nem nagyon ismerem a szentek életét.


Ez a kérdés olyan érdekes, leckét írsz? :) Egyébként a idézetben benne van a válasz. A nőben nem volt alázat. A nő összehasonlítva Jézussal nagyon elbukott. Jézus maga mosta meg a tanítványai lábát, ő pedig arra nem volt hajlandó, mert sértőnek, méltóságán alulinak érezte, hogy lehuzza egy idegen csizmáját. Hogy lehetne szent? Jézus azt tanította: "Aki magát felmagasztalja, az megaláztatik, aki megalázza magát, az felmagasztaltatik.”" Luk 18:14 "Ha valaki közületek nagy akar lenni, legyen a szolgátok, és ha valaki közületek első akar lenni, legyen mindenkinek a szolgája." Márk 10:43-44

Ráadásul, ha belegondolsz hol volt belőle az önfeláldozó segítőkészség, szeretet és az együttérzés a rossz időben megérkezett vándor iránt, aki átfagyva lényegében csak annyira kérte, hogy segítsen lehúzni a csizmáját? Nem tudom ez mikor történt, de lehet hogy Fülöp ekkor már nem is volt túl fiatal. És még fel is háborodik, hogy pont őt, a csodatévő szentet kéri erre valaki? Ez nagyon nem stimmel. Ez még messze van a krisztusi élettől.

2021. szept. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Köszi kettes. Én félreértettem a kérdést magát eleve és azt hittem, hogy Fülöp tette nem volt biblikus 🤣
2021. szept. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Protenstánsként azt gondolom hogy itt a férfiúi büszkeség volt jelen. Mert rosszul esett neki hogy egy nő nem szolgálja ki. Milyen emberek vannak mint Fülöp.
2021. szept. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2021. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez így igaz, ahogy Néri Szent Fülöp megállapította. Csak nem teljesen értem, hogy miért ne lenne helyes bibliai szemléletből.
2021. szept. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért lenne igaza Fulopnek. Mert egy nővel járta lehuzatni a csizmát? Milyen egyház avat szentté ilyen embereket. Ki imádkoznak hozz közbenjárásért. Én se hittem volna le a csizmáját. Nézem a youtubeon is tele vannak balvanyokkal.es azokat nézik.
2021. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

#7

Jó, de te azért nem vetted volna le, mert nem tartozol Krisztushoz, semmi közöd hozzá.

2021. szept. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem arról van szó, hogy olyan nagy dolog, ha valaki nem húzza le egy idős ember csizmáját, ha kéri. Ahhoz viszont biztosan túl nagy, hogy valaki így legyen szent, aki csodát tesz.
2021. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

7# Ha valaki azt állítja, hogy Isten megajándékozta álmokkal és csodákkal, akkor abban van alázat. Benne nem volt.

És te azért nem érted, mert benned sincs.

2021. szept. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!