Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha buddhista akarok lenni és...

Ha buddhista akarok lenni és menedéket vennék, akkor mindent el kell hinnem, vagy csak amit már meg is tapasztaltam és tudom hogy van?

Figyelt kérdés
2021. szept. 15. 17:45
 1/5 A kérdező kommentje:
És baj lenne e, hogy kiskoromba megkereszteltek?*
2021. szept. 15. 17:46
 2/5 anonim ***** válasza:
A lelki vezetőd majd megmondja.
2021. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
A budhizmusnak nincsenek dogmái.
2021. szept. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mansour ***** válasza:
84%
A buddhizmusban semmit nem kell elhinni. Buddha is azt mondta a tanítványainak, hogy még neki se higgyenek el semmit, amíg meg nem tapasztalták, és saját magukban igaznak nem találták azt. A buddhizmus egy szellemi út, amin el lehet indulni, egy gyakorlat, amit folytatni lehet. Nem sok köze van ahhoz, hogy egyébként mit hiszel. És semmi baj azzal, hogy keresztény vagy, akár még gyakorolhatod is a vallást, és amellett elindulhatsz a buddhista úton. Egyszer úgyis eljön egy pont, ahol egyszerűen elengeded azt, amire már nincs szükséged. Persze, ha csak formailag vagy keresztény, azzal még ennyi gond sincs.
2021. szept. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Néha járok buddhista szertartásra. A Druponok mindig azzal kezdik, hogy vallástól függetlenül szeretettel várnak mindenkit. Szóval szerintem nem számít a keresztséged. Ez nem az a "vallás"
2021. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!