Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn a keresztény vallás...

Dorci1999 kérdése:

Bűn a keresztény vallás szerint ha szomorú meg feszült vagyok, de ezt az egyetemen titkolom és amikor megkérdezi egy szaktársam hogy szomorú vagyok-e azt mondom hogy nem és minden okés velem?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallásos, csak érdekel a keresztények véleménye erről. Azt tudom hogy hazudni bűn.

2021. szept. 19. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem bűn. Nem tartozik rá, csak nem akarod megsérteni.
2021. szept. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy szomorú?☹
2021. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Én sem aggatom rá keresztényként mindenkire aki megkérdezi hogy mi a bajom éppen. Nem is nagyon szeretem ezt random emberekkel megosztani.

Ennek ellenére ez egy elég nehéz kérdés.

2021. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül bűn, de nem biztos, hogy jót teszel vele magadnak.
2021. szept. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem bűn. Olvasd el az Újszövetséget és magad is meg tudod majd ítélni. :)
2021. szept. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn mert ezzel véded a határaid, hogy nem mindenkivel osztod meg a legbelső világod hanem csak azzal akit arra méltatsz.
2021. szept. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem bűn, de ha szomorú vagy, és valaki ezt megkérdezi, akkor valószínűleg úgyis látszik rajtad, szóval hiába titkolod, max annyit közölsz ezzel, hogy nem bízol a másikban.


Szerintem, még ha nem is akarsz mást beavatni a saját dolgaidba, a nyilvánvalót letagadni felesleges.

2021. szept. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ.:):)
2021. szept. 20. 11:03
 9/12 KZitus ***** válasza:
66%

Szia

Vajon miért írja itt mindenki, hogy hazudni nem bűn?.

Hol ír ilyet a Biblia?

Sajnálom, ha fiatalon szomorú meg feszült vagy, de ez sajnos mindannyiunkkal előfordul. Akkor probléma ez nálad is, ha tartósan fordul elő.

Viszont ha nem akarsz erről beszélni másokkal az ok, de miért kell hazudni, ha nem akarsz beszélni másokkal erről? Van erre számos másik megoldás, lehetőség, de miért gondolják itt sokan, hogy a hazugság nem bűn: Isten határozottan leíratta: „Ne hazudjatok egymásnak” Kolosszé 3:9.

Minden féle hazugság a Sátán terméke, még a kegyes hazugság is, csak fel van ruházva a "keggyel"

2021. szept. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Pedig nem helyes dolog elrejteni azt Ami a lelkedet nyomja.

Ezt mondja errôl Jézus:

"Ezután megkérdezte tőlük: Vajon azért veszik elő a lámpást, hogy a véka alá tegyék vagy az ágy alá? Nem azért, hogy a lámpatartóba tegyék? Mert nincs semmi rejtett dolog, ami ki ne derülne, és semmi titok, ami napfényre ne jutna. Ha valakinek van füle a hallásra, hallja!

Ezt is mondta nekik: Vigyázzatok arra, hogy mit hallotok! Amilyen mértékkel mértek, olyannal mérnek nektek, sőt ráadást is adnak. Mert akinek van, annak adatik, és akinek nincs, attól az is elvétetik, amije van."

2021. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!