Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elgondolkoztál már azon, hogy...

Elgondolkoztál már azon, hogy vajon mit jelenthet az "igazságom jobbja" az Ézsaiás 43:10 versében? "Ne félj, mert én veled vagyok; ne csüggedj, mert én vagyok Istened; megerősítelek, sőt megsegítlek, és igazságom jobbjával támogatlak. (Károli)

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 07:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amen
2021. szept. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A Fiú van az Atya jobbján, és ő az igazság (út, az igazság és az élet).
2021. szept. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szent Lélek is lehet.
2021. szept. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jézus? Vagyis hogy Jézussal támogatja? Ő ül Isten jobbján, a Szentlélek a bálján.
2021. szept. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Balján űl.a Szentlélek, Jézus a jobbján az Atyának. Ezért kell jobbrol varla keresztet vetni és 3 ujjal mert az a Szentháromság iránti hitet jelképezi. Szerintem vigasztalja és .....igazságok jobbján.....úgy értelmezem hogy kegyelmet kap hogy Jézust Üdvözitöjeként tudja elfogadni meg hinni benne és üdvözüljon. Ugye kápisini hogy a bibliai pátriárkák, próféták, apostolok meg próféták, Szentek ( akik jó esetben valóban csodákat tették, jók voltak még vértanú halált haltak) nem haltak meg hanem már üdvözültek és a mennyben vannak? A Jelentésekben is benne van hogy a Szentek Isten mellett vannak. Vagyis az általam említették közül mindegyik Szent.
2021. szept. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Elgondolkoztál már azon, hogy vajon mit jelenthet az "igazságom jobbja" az Ézsaiás 43:10 versében?"


Nem.

2021. szept. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KZitus ***** válasza:

Szia

Azt jelenti, ha Isten igazságai szerint élünk, az hatalmas támogatást, segítséget jelent a mindennapi életünkben. Van mit Istennek megáldania. - röviden.

Bővebben, az igaz, hogy Isten közbe tudna avatkozni, és meg tudná szüntetni az emberiség összes gondját és baját, mégsem így tesz, hanem inkább engedi, hogy használjuk szabad akaratunkat. Sajnálatos módon sokan úgy élnek ezzel a lehetőséggel, hogy közben másoknak kárt okoznak, ezért néhány gondunk, melyet imáinkban megemlítünk, talán egészen az új világig megmarad ("Igaz, Isten szemet hunyt az ilyen tudatlanság ideje felett,a de most azt hirdeti minden embernek mindenhol, hogy bánja meg a bűneit. Kitűzött ugyanis egy napot, amelyen igazságosan ítélkezik majd a lakott föld felett egy férfi által, akit kinevezett, és minden embernek biztosítékot adott azáltal, hogy feltámasztotta őt a halottak közül.” Cselekedetek 17:30, 31.

Vannak, akik olyan helyen élnek, ahol például sok a bűncselekmény, vagy ahol háború dúl. Másoknak az ellenségeskedőktől jövő üldözést kell kitartással elszenvedniük ("Mivel már nem tartotok velük, egyre mélyebbre süllyedve a züllöttségben, össze vannak zavarodva, és becsmérlően beszélnek rólatok". 1Péter 4:4). Be kell látnunk, hogy ebben az istentelen világban néhány dolgon nem fogunk tudni változtatni.

Ám Isten szereti az imádóit, és segíteni akar nekik. Amikor majd Királysága által teljesen átveszi az uralmat a föld felett, a világ minden szörnyűséges baját meg fogja szüntetni,ahogyan erről a Jelenések 21:3, 4 ír. Mialatt várjuk ezt az időt, kitartóan kérjük Istent, hogy segítsen megbirkóznunk az életünkben adódó nehézségekkel. Ha így teszünk, biztosak lehetünk benne, hogy Jehova hű lesz az ígéretéhez, melyet a Bibliában az Ézsaiás 41:10-ben olvashatunk: „Ne félj, mert én veled vagyok; ne csüggedj, mert én vagyok Istened; megerősítelek, sőt megsegítlek, és igazságom jobbjával támogatlak.”

2021. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

2-es válaszadónak!

"A Fiú van az Atya jobbján"

Szeretném megkérdezni, hogy ezt honnan lehet tudni?


Köszönöm.

2021. szept. 20. 14:51
 9/12 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló, Anjutca!

"Balján ül a Szentlélek" - írod.

Erre utalás a Bibliában hol található?


Köszönöm

2021. szept. 20. 16:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Itt olvastam:

[link]

Isteni kinyilatkoztatások vannak benne. Én se tudom honnan szedik hogy a Szentlélek Isten balján van. A Bika írja hogy Jézus az atya jobbján űl és gondolom kilogikázták az ortodoxok hogy akkor a Szentlélek meg a bal oldalán űl...na. Ezt csak megkeresztelt ortodox tudná megmondani.

2021. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!