Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más is érezte azt, hogy a...

Más is érezte azt, hogy a keresztények néha kevésbé megsoátóak, mint a nem keresztények?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 11:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

"megsoátóak"

Nem vagyok biztos benne,hogy mit jelent ez a szó.

Csak sejtem..

2021. szept. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nagyon elírtam :D

Kevésébe megbocsátóak, azt akartam írni.

2021. szept. 20. 11:50
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Részleteznéd hogy mire gondolsz? Mit bocsátanak meg kevésbé?
2021. szept. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Prókátor ***** válasza:
100%
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, persze messze menően nem mindenkinél. Ismerek jónéhány hívőt (érdekes, hogy szinte mind idős nő) akik a bocsánatot csak a szótárból ismerik, se bocsánatot kérni, se megbocsájtani nem tudnak. De eddig még hívő közösségekben több elnézéssel és előzékenységgel találkoztam, mint "civil" társaságban.
2021. szept. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egy mélyén hívő, már-már bigott keresztény rokonságnak vagyok a tagja. Szerelmes lettem, az egyik rokonomba, amiért mindenki feketebáránynak tart. És pl. azt is tiltanák, hogy bocsánatot kérjek attól az illetőtől, aki nem tudta viszonozni az érzéseim. Mert undorítóan gáz. Egyetértek én is azzal, hogy nem kellett volna beleszerelmesednem egy rokonba. De szerintem, egy ateista liberáslisabb rokonság lehet, hogy azt mondaná, hogy üsse kő, nem lehet ugyan ő a párom, de emberileg rendezhetem vele a viszonyt.
2021. szept. 20. 12:57
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem is az, hogy nem megbocsátóak, én inkább ítélkezőnek mondanám - mármint a buzgó keresztényeket, tisztelet persze a kivételnek... De ezen nem is lehet csodálkozni, hiszen folyamatosan szabályok közé szorítva élik az életüket:


- ezt szabad, ezt nem szabad

- ez bűn, ez nem bűn

- ez helyes, ez nem helyes


Nem tudnak lazítani. Az adventistáknál már az is helytelen, ha valaki megiszik egy pohár sört.


Ennek meg is lett az eredménye:


[link]

2021. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 KZitus ***** válasza:
63%

Szia

Valamit félre érthettél..

Mert a legtöbb keresztény így imádkozik: "...és bocsásd meg a bűneinket, miként mi is megbocsátottunk az ellenünk vétkezőknek" Figyeld meg, múlt időben van a mi megbocsátásunk. Tehát ha nem bocsátok meg másoknak, nincsen értelme Istenhez fordulni imában, mert mi magunk vagyunk az akadálya annak, hogy meghallgasson!

Krisztus azt mondta, még 77x is meg kell bocsátanunk naponta, ami nem számolgatást jelent, inkább éppen ellenkezőleg, ne számolgassuk, naponta hányszor bocsátunk meg pl. egy családtagunknak, munkatársunknak.... Krisztus ezt a mintát hagyta a követőire... aki nem teszi, éli így az életét, az Krisztusban hisz?

2021. szept. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

#7 "aki nem teszi, éli így az életét, az Krisztusban hisz?"

Zitus, tegyünk egy gondolatpróbát: Menjünk ki az utcára, random helyekre, és random vadidegen embereket csapkodjunk arcon, majd nézzük meg, ki fogja odaforditani a másik arcát is. Aki nem ezt teszi, az nem is keresztény szerinted?

2021. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%

A keresztények egy része csak akkor szeret ha te is keresztêny vagy.

Ha például màs a vallàsod gyűlölni fognak, lehetsz bàrmilyen jóember.


Abdullah

2021. szept. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

szerintem nem lehet altalanositani, hogy "a keresztenyek"

ez olyan, mint hogy "a magyarok" neha kevesbe megbocsatoak


mindenfele ember van mindenhol, de mivel veled ez tortent, azt hiszem, inkabb osszefuggest keresel ott, ahol csak egy merev / bunko csalad van

2021. szept. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!