Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más is érezte azt, hogy a...

Más is érezte azt, hogy a keresztények néha kevésbé megsoátóak, mint a nem keresztények?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 11:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#9

"A keresztények egy része csak akkor szeret ha te is keresztêny vagy.

Ha például màs a vallàsod gyűlölni fognak, lehetsz bàrmilyen jóember."


Ez nem vallásfüggő dolog. Nézd csak meg álmuszlim barátunkat, őrá is pontosan illik amit írtál, pedig ő nem keresztény, hanem muszlim(nak hazudja magát). Amint megtudja hogy valaki keresztény, sőt, ha nem muszlim, akkor azonnal átkapcsol gúnyolódó üzemmódba, és a világból ki tudná szekálni pusztán öncélú élvezetből a beszélgetőpartnerét.

Tehát ez nem vallásfüggő, hanem emberfüggő dolog. Ne kezdj te is általánosítani, mint álmuszlim barátunk, neked sem áll jól. (Neki sem, de tőle már megszoktuk és tőle nem is várunk mást sajnos...)

2021. szept. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem valami vérfertőzésről van szó vagy ilyesmi. Elárulom, hogy az ateisták sem repesnének az örömtől. Az, hogy a családod hogy kezeli a dolgot annak nem sok köze van a vallásukhoz. Ha jól veszem ki a szavaidból, nemes egyszerűséggel elakarnak tiltani attól az illetőtől, hogy még csak ne is beszélgess vele, lemerem fogadni, hogy sok ateista is ezt választaná megoldásnak.
2021. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
másod unokatestvérek vagyunk, akik a magyar jog szerint házasságot köthetnének (már az unokatestvérek is), elhiszem, egyetértek vele, hogy nem ez a legegészségesebb, de nagyon messze volt az ügy attól, hogy bármi történjen is. és a beszélgetésből nem lesz gyerek ...
2021. szept. 20. 21:54
 14/16 KZitus ***** válasza:

#13

éppen azért amit itt írtál, menj, és tisztázd a dolgot a "másik" féllel, és lenyugszanak a kedélyek. De főleg a saját tiszta lelkiismeretedért tedd meg.

Így mindketten túllépve ezen, egészséges (unokatesós) rokoni kapcsolatot tarthattok egymással. Egy családon belül, nagyon fontos a béke - hosszú távon.

2021. szept. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"másod unokatestvérek vagyunk..."

12-es vagyok. Továbbra is azt mondom, hogy ennek semmi köze a vallásukhoz. A te családod így reagálta le a dolgot, ennyi. Van még jó pár ember aki nem helyeselné, másokat meg nem is érdekelne. Én speciel egy másod unokatestvérből már biztos nem csinálnék ekkora felhajtást, sőt valószínűleg alig érdekelne a dolog, pedig én is keresztény vagyok és komolyan veszem a vallásom. Még ennél komolyabb ügyet sem valószínű, hogy így kezelnék, ahogy azt a leírásodból kiveszem, hogy mi történhetett. (Egy első unokatestvérek közötti kapcsolatot tuti megpróbálnék lebeszélni egy ismerősről. Annál közelebb meg evidens, hogy teljesen törvénytelen még polgárilag is. Én az első unokatestvéreket sem igazán értem miért engedélyezik, az még genetikailag túl közeli rokon, még csak harmadik fokú rokoni kapcsolat, minimum eggyel távolabbinak kellene lennie. Egyébként nem tudom egyet értünk-e másod unokatestvér alatt, így mindenesetre leírom, hogy a szülő unokatestvére, nem a másod unokatestvéred és vele 4. fokú rokoni kapcsolatban vagy, annak a gyereke a másod unokatestvéred, vele 5. fokú rokoni kapcsolatban vagy.)

2021. szept. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A másod unokatestvér az szerintem is az, ha a szüleink unokatestvérek, a nagyszüleink testvérek, a dédszüleink közösek. Mi épp ilyen rokonságban állunk egymással.
2021. szept. 22. 06:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!