Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia szerint vallásosként...

Biblia szerint vallásosként vagy vallástalanul élni a jobb biblia nélkül? Miért élnek sokan millioan egy 2000 eves könyv szerint?

Figyelt kérdés
2021. szept. 24. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Hívő vagyok, de a Biblia számomra csak egy könyv - ha valaha volt is valami értéke, az elveszett, mert az évek alatt az aktuális vallási vezető kénye-kedve szerint átalakíthatta.


Vallás dettó.

2021. szept. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudok mindenki helyett nyilatkozni. De szerintem lehet igaz ez sok emberre:

Megérkeztuk azt az uresseget belül, ami Istenert kiált.

Mivel úgyis meghalunk mi mas értelme lehetne az eletunknek? Persze az idegrendszer stimulalasa élményekkel elvezetekkel kenyelemmel, de aztán előbb utóbb vége, és ha ebből a perspektívából nézed az életed akkor minden hiabavalosag.

Most kényelem van és nincs idő észrevenni azt a nagy űrt. Elfelejtettük a halált mert minden a máról szól. Szomorgo fejet teszünk Facebookon a globális felmelegedés cikk alá, aztán megvesszük a következő felesleges dolgot.


Egyedül nem lehet követni Krisztust, ezért van a vallás hogy együtt tartsa a közösséget. Ez is mindig nehéz feladat volt, és sokan elcsabultak ebben is, de ez nem a vallas hibája, hanem az emberé.


Én azt gondolom, hogy a Bibliahoz, akar a komolyzenehez, meg kell érni. Ha valaha igazi vigaszt keresel, akkor meg fogod érteni. Isten meghallgatta azokat a sokezer éve élt embereket is akik épp rábízták a sok szenvedesuket.

2021. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a világ "hiábavalóság alá vettetett". Minden ember a szüleitől hiábavaló életet örököl, ezért kell megtérni az élő Istenhez és hinni.

Aki nem törődik Istennel hanem gőgösen, nélküle, önmagában bizva, Tőle távol, csak e világ dolgaival és örömeivel foglalkozva tengeti az életét, annak az élete üres, eredménytelen, hiábavaló.

Ezért irja a prédikátor könyve: "emlékezzél meg a te Teremtődről a te ifjúságodnak idejében, míg a veszedelemnek napjai el nem jőnek, és míg el nem jőnek az esztendők, melyekről azt mondod: nem szeretem ezeket!"

"az Istent féljed, és az ő parancsolatit megtartsad; mert ez az embernek fődolga!

Mert minden cselekedetet az Isten ítéletre előhoz, minden titkos dologgal, akár jó, akár gonosz [legyen az]."


Pál apostol leirja pontosan a folyamatot, hogy mi megy végbe az emberben ha Isten dicsőségét felcseréli hiábavalóságokra, és leirja azt is, hogy ennek a vége az lesz, hogy méltatlanná válik a teremtmény a Teremtőjéhez:

"méltók a halálra".


Róm 1:21 Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem neki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívük megsötétedett.

Róm 1:22 Magukat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek;


Ef 4:17 Ezt mondom annak okáért és bizonyságot teszek az Úrban, hogy ti többé ne járjatok úgy, mint egyéb pogányok is járnak az ő elméjüknek hiábavalóságában,

Ef 4:18 Kik értelmükben meghomályosodtak, elidegenültek az isteni élettől a tudatlanság miatt, mely az ő szívük keménysége miatt van bennük;

Ef 4:19 Kik erkölcsi érzés nélkül, önmagukat a bujálkodásra adták, minden tisztátalanságnak nagy nyereséggel való cselekedésére.

Ef 4:20 Ti pedig nem így tanultátok a Krisztust;

2021. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na ,ezért nincs gyerekem, hogy ne szülessen már a hiábavalóságra. Elég, ha csak én szenvedek itt.
2021. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mikó Eszter ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Milyen jó ez a kérdésed! Röviden válaszolva a kérdésedre: bár Biblia nélkül is lehetünk jó emberek, nagyon sok kérdésünkre, amik felmerülnek az életünk során, csak a Biblia válaszol 😊

Pl. igazi reményt, amit biztosan remélhetek én nemigen találtam, csakis a Bibliában. Hogy miért szenvednek az ártatlanok, a Biblia válaszolta meg számomra. Hogyan lehet örömtelibb az életem és hogyan lehetek boldog: a világ válasza a pénzzel kapcsolatos, a Biblia válasza pedig, hogy a kulcs az Istennel való bensőséges baráti kapcsolat. Ez utóbbi tényleg boldoggá tett. Miért ilyen a világunk, mikor a legtöbb ember békében és szeretetben akar élni? Hová jutunk, ha meghalunk? Egyáltalán miért halunk meg? A Biblia konkrét válaszokat adott számomra, amik emberközeliek és amikről meg tudtam győződni, hogy igaz válaszok 😊 számomra semmi értelme nem lenne az életemnek, ha ezek a válaszok nem lennének. Felfoghatatlan lenne számomra pl., hogy idős szüleimet látva, mivé lesz az ember és miért múlunk el. Persze, tudom, hogy nem jutunk sehová a halálunk után. Azt is megtudtam, hogy miért tanítanak hazugságokat a vallások erről is. És mivel nagyon szeretek élni, jó tudni, hogy nem mindig lesz ilyen nehéz és ilyen rövid az élet 😊 szívből kívánom, hogy Te is megtaláld az igaz válaszokat, amik tényleg sok örömöt adnak már most is, a gondjaink ellenére is.

2021. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1# minden tisztelet a tiéd te az a ritka ember vagy aki nem nyalja be az egészet és nem istenít egy könyvet
2021. okt. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!