Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kezdhetek el hívő,...

Hogyan kezdhetek el hívő, keresztény életet élni?

Figyelt kérdés

Kisbaba koromban megkereszteltek, papíron református vagyok, de soha nem jártam se templomba, se hittanórákra, szüleim nem így neveltek. Ateista módon éltem mindig is, de újabban úgy érzem valami hiányzik az életemből, szerintem Isten az.

Hogyan kezdjem a vallásos életet? Elég, ha elkezdek Bibliát olvasni és templomba járni, vagy ez ennél bonyolultabb?

F/20



2021. szept. 25. 14:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Imádkozz otthol és kérd a Krisztus segítségét, hogy mutassa meg neked, hogyan élj neki tetszően.
2021. szept. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
48%
Semmiképpen se menj templomokba, se szektákba, mert azok csak becsapnak és megnyomorítanak.
2021. szept. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenek előtt hinni kell ehhez.

Te hiszel?

Miben?

2021. szept. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek az egyes válaszolóval.
2021. szept. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Én ateista vagyok de volt egy ilyen korszakom, középiskolás voltam és hát nem voltam a legjobb gyerek.. (bandázás, fű, lógás stb) Aztán katolikus ismerős álltal saját meggyőződésből elkezdtem járni afféle katolikus "hittanra" a Szent anna plébánia templomba budapesten. Voltunk kb 4-5-en és egy pap, általános emberi érzelmek, gondolatok és vallási témák voltak.. Volt egyfajta kisugárzása az egész helynek ami olyan meleg, pozitiv érzést nyújtott, nem tudnám leírni... Bár nem lettem keresztény végül, összeségében viszont pozitiv emlékként tekintek rá.
2021. szept. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Jól írtad, kezdd el a Bibliát olvasni, főleg az Újszövetséget, aztán ami még fontosabb: KEZDJ EL A HEGYI BESZÉDEK és Jézus más tanításai alapján élni!

Aztán imádkozz és kérd Krisztus segítségét - mint 1-es írta.

Mindig a lelkiismereted alapján cselekedj, soha ne ellene!

Kerüld a rossz társaságot, a nem megfelelő időtöltéssel együtt, és látogass meg pár (több!) keresztény felekezetet, hogy megtaláld a neked megfelelő csoportot (egyházat).

2021. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%
yt-on ilyen videók nézése, papperfrankó kálvinista apologetika 77 reisinger jános
2021. szept. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
#6 Mózes öt könyve is szerves része a bibliának abban van a teremtés története és a parancsolatok ami alapján minden embernek élnie kellene. Jézus is mózes törvénye alapján lett körülmetélve és betartotta a Szombatot és nem evett tisztátalant, tehát nem törölte el a törvényt ahogy egyesek terjesztik
2021. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

1. Eloszor is kerdezd meg magadtol, hogy hiszel-e Istenben, az lenyeges.

Ha nem, csak szeretnel, az sem baj.


2. Kezdj el imadkozni, otthon, egyedul. Kerd meg Istent, hogy adjon hitet neked es mutassa meg, hogy merre indulj, hogy az eletedben jelen levo hiany betoltodjon. Pl. imadkozz minden este, gondold vegig, mi volt aznap jo, azert adj hálát. Ha valamit nem jol csinaltal, kerj bocsanatot. Imadkozz magadert, amit szeretnel, es masokert is, pl. ha valaki ismerosod beteg vagy bajban van. Ha nem megy minden nap, vagy furcsa, akkor eleg idonkent. Lehet egesz roviden.


3. A Bibliat elkezdheted olvasni, pl. a Zsoltarokat vagy valamelyik evangeliumot (pl. Lukacs). De egyszerre keveset, es jobb, ha ugy, hogy valaki magyarazza, akar a neten leirva. A Bibliat eleg nehez megerteni, mert nagyon szimbolikus, regen irodott, es egy csomo alaptudast feltetelez a keresztenysegrol.


4. Aztan eldontheted, melyik felekezetet valasztod (reformatus, katolikus, evangelikus). Ha reformatus vagy, akkor kezdheted azzal: menj el templomba vagy nezz meg istentiszteleteket a neten, most sok van. Hatha megerint valami benne. De ha nem neveltek vallasosan, belenezhetsz katolikus misebe vagy evangelikus istentiszteletbe, esetleg az lesz szimpatikusabb.

Ugy is megismerkedsz a 3 tortenelmi egyhazzal, hogy korulnezel a honlapjukon.


[link]

[link]

[link]


Ha jol latom, a reformatus es evangelikus honlapokon van "napi ige" "lelki taplalek", ahol 1-2 rovid Bibliaidezetet vesznek elo es meg is magyarazzak. Egyelore a Biblia olvasasra eleg is lenne ennyi, plane ha minden nap megnezed.


4. Keress olyan kortarsakat, akik hisznek es jarnak templomba. Akar ifjusagi bibliaorara is elmehetsz egy reformatus templomba. Fontos, hogy legyen olyan, akivel beszelgetni tudsz errol a vagyadrol, akik segitenek neked a hitben novekedni es a megfelelo vallasgyakorlasi formakat megtalalni. Akik szimpatikusan csinaljak, akik peldat tudnak mutatni.

5. Ha valami zavar a vallasban vagy a vallasossagban, akkor azt hagyd, ez nem fekete-feher dolog, hogy mindenkinek mindent be kell tartani.

Isten aldjon!

2021. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
27%

Azt is kérheted, hogy bizonyos csoportok képviselői felkeressenek téged, és beszéljenek a Bibliáról, a keresztény életről.

[link] - Ez például a Jehova Tanúi oldala, akik szívesen felkeresnek. De ne légy előítéletes, mint pl. a 2-es válaszoló. Semmi kötelességed nincs velük szemben. Minél több felekezetet ismersz meg, annál szélesebb világképed lesz és megismered hogy hova akarsz tartozni.

[link] - adventista (akik a szombatot tartják a Tízparancsolat alapján.)

A neten megtalálod a többit is.

2021. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!