Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények válaszát várom: ...

KZitus kérdése:

Keresztények válaszát várom: Vajon csak egy igaz vallás létezik? Miért fontos megtudni az ezzel kapcsolatos igazságot?

Figyelt kérdés

„MIKÉNT csak egy a Krisztus, úgy egy az Ő teste is, egyetlen a menyasszonya is: »Egyetlen egy a katolikus és apostoli Egyház«” (Dominus Iesus).

Ezekkel a szavakkal foglalta össze Joseph Ratzinger, katolikus bíboros az egyházának azt a tanítását, hogy csak egy igaz vallás létezhet. Ez a vallás, vagyis „Krisztus egyetlen Egyháza . . . [a] katolikus Egyházban létezik” — mondta a bíboros.



#Isten, vallás, igazság
2021. szept. 27. 09:42
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki keresztény, akkor szerinte nyilvánvalóan igen. Ez miért kérdés?
2021. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen, ha több létezne, Krisztus meghasonulna önmagával. Krisztusnak egy teste van, amely titokzatos módon maga az Egyház is egyben, nem kettő, három vagy több ezer.
2021. szept. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
40%

Mindenkinek a saját vallása az egy igaz vallás.

A kereszténységen belül is, pedig van bőven eltérés a különböző keresztény vallások közt.

A római katolikusnak tévelygés a görögkeleti, mindkettőnek pl, a református.

.

"Vajon csak egy igaz vallás létezik?"

IGEN! - mindenkinek a sajátja.

2021. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
22%

Igen, a sajátom a református. Az ortodixnak meg a Katolikusnak minden tevelyges ami nem olyan mint ők de a reformátusok jobbak.En már Szentmisén is hallottam katolikus papot meg Szent Liturgián is ortodox papot hogy azt mondta a reformatusokrol hogy pogányok meg hogy tévednek. Végig kellett halgassam mert nem volt mit csináljak ...piszkálgattam a szemüvegem.

De egy református pap Soha de Soha Nem Mond Rosszat a katolikusokrol, ortodoxokról a templomban. Innen is látszik melyik az igaz vallás.

Amelyik uszit más vallás ellen vagy amelyik nem?

2021. szept. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
0%
Én nem voltam 1 éve refi templomba de anyu jár és ott a pap azt mondja hogy mindnyájan Isten gyermekei vagyunk és minden parancsolt katolikus ünnepet kihirdet és elmagyarázza miért kell ünnepelni. Úgyhogy ismétlem egy Református Pap Soha Nem Mond Rosszat a katolikusokrol a templomban és nem is mondott. De a katolikus és az ortodox mikor nincs parancsolt ünnep ( bár az ortodox pap nàlunk pont Nagyboldogasszony napján nevezte eretneknek a reformátusokat, azt hittem lefordulok a székről) akkor nincs miről beszélni és előveszik a reformátusokat. Ahová még jártam és pont azért hagytam ott, a katolikus pap elővette hogy a reformátusok tévedésben élnek. Milyen papok az ilyenek, uszitanak más vallás ellen. Nem félnek a pokol tüzétől? Mert odakerűlnek.
2021. szept. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
68%

Igen.

Joseph Ratzingert - vagyis XVI. Benedek pápát - korunk egyik legnagyobb teológusának tartom.

Érdemes egyébként a fent idézett a Hittani Kongregáció által kiadott Dominus Iesus kezdetű nyilatkozatot teljesen végigolvasni: [link]

Már ha valaki tényleg meg akarja érteni ezt a témát.

2021. szept. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
31%

Le leszek pontozva 😏

A kérdésedre a válasz: nincs egy igaz vallás sem, sőt, az összes vallás hamis.

Viszont vannak igaz emberek, akik attól igazak hogy Krisztusban megigazultak. Krisztus teste, a szentek közössége nem szemmel látható intézmény amely amelyet pénz és hatalom éhes hamis papok vezetnek. Őket Krisztus lelke vezérli jöjjenek bármelyik felekezetből, vagy azokon kívülről.

2021. szept. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Számomra igen, az, amelyik Krisztust követi és nem pedig utánozni próbálja, mert az hamis.
2021. szept. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

#5


"Nem félnek a pokol tüzétől? Mert odakerűlnek."


Főleg azok kerülnek oda akik ember létükre Istent játszanak és mások felett ítélkeznek

2021. szept. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Helyesbíteném magamat. Mégis csak van igaz vallás. Amikor valaki vallást tesz Krisztusról.
2021. szept. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!