Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem anyakönyvezhető...

Miért nem anyakönyvezhető Magyarországon a Jézus, mint keresztnév?

Figyelt kérdés

2021. szept. 29. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Mert nem bólintottak rá az okosok.
2021. szept. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Mert nevetségesen szar
2021. szept. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
98%

Napi troll kérdés?

[link]


“A névtanács mindmáig egyetlen, széles körben ismert név profanizálódásának állt csak ellen: többszöri kérelem dacára sem járult hozzá a Jézus név anyakönyvezéséhez. A testületnél a HVG kérdésére úgy indokoltak, hogy „a héber eredetű név a magyar és az európai kultúrkörben (a spanyolt kivéve) a kereszténység jelképévé vált, így nem használják személynévként”. A szakértők helyette a rokon névnek számító Józsua, illetve Józsué név anyakönyveztetését javasolják.” – írja a HVG.

2021. szept. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
66%
Remélem nem egy anyuka vagy aki ennyire különleges nevet akar adni gyerekének hogy őt úgy hívják hogy szia kovács jézus...
2021. szept. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Látom egyike vagy azon szülőknek akik elszántak a még meg sem született gyerekük életének pokollá tételében.
2021. szept. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Legyen inkább János vagy József, majdnem ugyanaz :D
2021. szept. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
csak azoknak engedik, akiket Máriának és Józsefnek hívnak.
2021. szept. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
5. Ne beszélj már hülyeséget! Csak megkérdeztem. Spanyolországban tudom, hogy anyakönyvezhető. Nincs és nem is lesz gyerekem, ha ez megnyugtat. Nem tudom, miért kell rögtön gyerekre gondolni, ha nem is abban a kategóriában van a kérdés.
2021. szept. 30. 20:52
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Anyakönyvvezető mert igazából Jézus neve Iisus Hristos. Isus van több is de Iisus csak egy és Khristos is van de Hristos nincs az Üdvözítő jön kívül. Görögül ért a neve.
2021. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2019-es a cikk, vagyis azóta lehet már más az indoklás, két perces keresés után ezt találtam:


[link]

2021. szept. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!