Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki templomba jár és csak a...

Aki templomba jár és csak a keresztény tanokban hisz, miért nem használ mágiát, mikor az egyből hat?

Figyelt kérdés

Sokszor használtam már mágiát, nem imádkoztam érte, amit akartam, hanem megszereztem.

Ekkor döbbentem rá hogy ezért tiltja sok pap a mágiát, mert akkor senki nem járna templomba, nem imádkoznának, nem adakoznának, hanem mindenki mágiával szerezné meg amit akar.


2021. okt. 2. 18:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
44%

Biblia is tiltsa a varázslást


Mózes ötödik könyve a törvény summája 18. fejezet

9Mikor te bemégy arra a földre, a melyet az Úr, a te Istened ád néked: ne tanulj cselekedni azoknak a népeknek útálatosságai szerint. (5Móz 12,30) 10Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló; (3Móz 19,26;3Móz 20,27.1Sám;28,7-9) 11Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző; (1Sám 28,8.11; Ésa 8,19) 12Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled. (5Móz 12,30.31) 13Tökéletes légy az Úrral, a te Isteneddel.

2021. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

1-es ez oké.

De ez csak írott szöveg, ennyi.

Jött már be neked az imádkozás, hozott valami plusszt a konyhára...gondolom mi a válaszod.

Nekem a válaszom az hogy a mágia igen.

Lett pénzem, sok vagyontárgyam, olyan feleségem, hogy ma voltunk kirándulni, még a családos apukák is az asszonyomat lesték.

ilyet mikor tudna egy imádkozás elérni?

Nem hat úgy az életre, mint a mágia.

2021. okt. 2. 18:47
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Egyrészt a vallás nem a megszerzésről szól. Másrészt nem hinném, hogy nem létező dolgokkal bármit is elértél.
2021. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Pl mert nem a mágiában hisz.
2021. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Feleségem szerelmi mágiával szereztem meg, és tartottam meg.

Ezekbe a rituálékba nem szeretnék belemerülni, mert nem olyanok, mint amit sok netes oldalon lehet olvasni, kicsit bonyolultabb attól.

Anyagi javakra szintén mágiát alkalmaztam, és azt is megkaptam.

2021. okt. 2. 18:51
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
#2 mágia az démonikus, demonokat vonzasz be vele. Okkult dolgokat mindig kerülni kell
2021. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
60%
#5 meg a mágia a Taroton meg baphometen alapul ami démonikus ezért kell kerülni mint a tüzet!!!
2021. okt. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

6-os!

Pontosan tudom, tisztában vagyok vele, hiszen tudom a módját hogy értem mindezt el.

De a kérdésem nem erről szól.

hanem hogy sokan miért imádkoznak?mikor semmit sem hat?

Miért járnak templomba?

Miért nem a mágiát alkalmazzák, mikor a hatása azonnal jelentkezik az életben...

2021. okt. 2. 18:54
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

Téves, amit írsz. Egyrészt nem azért van a szakrális tér és szakrális szertartás hogy "kérjenek" valamit. Vagy magát a szakralitást, a transzcendens élményt "kérik" a hívők és ezt szolgálja a pap/lelkész.

Ima - lehet kérő ima - de ez nem olyan, mint a hivatalban segélykérés.

Ima - lehet hálaadó ima. Ez ontológiailag a legmagasabb rendű ima.

Pl. te miért nem vagy hálás, hogy van szép feleséged?

és hogy együtt vagytok? és hogy van munkád, megélhetésetek?

meg aztán nincs összehasonlítási referenciád - tehát hogy mi lett volna, ha nem szórakozol mágiával?

lehet hogy akkor is lenne feleséged, munkád, pénzed...


Meg hát sajnos, úgy van, hogy üres kézzel jöttünk a világra és üres kézzel lépünk majd ki belőle.


Az imák egy része erre az átlépésre fókuszál.

2021. okt. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

Isten mindent megad. Legfeljebb nem ott,nemakkor mikor toporzékol a "kisgyerek", hanem jó Atya módjára adja. Mikor ideje van.

Aki igazán hisz Istemben és abban, hogy Ő merő jóság, nem "hisztizik" és az életszemlélete is ilyen. Nemcsak látható, fogható dolgokvannak a világon és az Istennel való személyes kapcsolat örömet ad sorscsapások idején is. Tudom, mert tapasztaltam. Én voltam már boldogtalan jómódú is.

2021. okt. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!