Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok mit válaszolnak a...

A muszlimok mit válaszolnak a keresztény kijelentésre?

Figyelt kérdés

A keresztény propaganda az alábbi videóban azt igyekszik bizonyítani, hogy a Bibliában tudományos kijelentések vannak.


Ellenpéldaként a Koránt is hozza, miszerint a nap lenyugszik egy iszapos tóban (Szúra 18,86), és hogy a hadísz is sok mítoszt

tartalmaz - videóban 2:13-18 között.


Egyébként nyilvánvaló, hogy neoprotestánsok műve a videó, tehát nem minden kereszténynek van köze hozzá.


Link: [link]


2021. okt. 3. 10:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/106 anonim ***** válasza:
83%
szerintem nagyon szép hasonlat az, hogy a nap lenyugszik egy iszapos tóban. A Biblia is használ irodalmi hasonlatokat, nem értem mi ezzel a baj.
2021. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/106 anonim ***** válasza:
100%
Mind a Biblia, mind a Korán tele van olyan kijelentésekkel, amik csak hasonlatként, jelképként értelmezhetők, mert szó szerint tényleg ellentmondanának a legalapvetőbb ismereteknek is. Szóval elég álszent dolog ilyesmi alapján egymásra mutogatni.
2021. okt. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/106 anonim ***** válasza:
28%

Én azt válaszolom hogy ez is bizonyítja, keresztények csak hazugságokkal tudják kritizálni a Koránt. Valóban van egy olyan ilyen vers a Koránban, de az egy metefora. Egy tenger feletti naplemente leírása amit a keresztények szó szerint vesznek. Akkor gondolom a Bibliában is szó szerint kell venni mindent. Például a 7 napos teremtést akkor szó szerint 7x24 órának kell értelmezni? :)


Egyébként a Biblia tele van tudományosan téves állítással. Például a teremtélsnél azt írja a Biblia hogy a Föld előbb lett megteremtve mint a Nap, sőt a növények is előbb lettek megteremtve mint a Nap. Persze felmerül a kérdés, a növények hogy élték túl korom sötétben mínusz többszáz fokban?

2021. okt. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/106 anonim ***** válasza:
95%

Az a helyzet kérdező, hogy a Biblia első részei kb Kr.e. 15. századból származnak, a Korán a Kr.u. 8. század elejéről, mind a két könyv az akkori természetismereti nézeteket tükrözi. Mai szemmel, pusztán tudományosan nézve, egyik se állja meg természetesen a helyét. Mivel a Korán 2 évezreddel később íródott, e tekintetben nyilán fejlettebb, pontosabb. Mai szemmel persze így is inkább csak megmosolyogtató.


Tehát tudományosan egyik könyv se pontos, ezt bátran kijelenthetjük.


Viszont szerintem egy vallási könyvnek nem is kell, hogy pontos legyen, mert egyáltalán nem ezzel a céllal íródott. Ezt inkább csak vallási fanatikusok, fundamentalisták próbálják igazolni, talán pont a gyenge hitük miatt.

2021. okt. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/106 anonim ***** válasza:
23%

A világegyetem tágulásáról a Korán is ír. Mondjuk elképzelhető, hogy a Biblia is ír erről, úgy látszik ez egy olyan rész ami legalább részben még nem hamisított.


A karantén nem hinném, hogy akkora különlegesség lenne, ha jól sejtem, gyógyszer hiányában mindenféle fertőző járvány esetén, már az ókorban is megszokott lehetett.


Az említett "iszapos tavat" egyébként "sötét sárral szennyezett forrásnak" is lehet fordítani.

Nem gondolom, hogy szószerint kéne érteni.


Most mondhatnám, hogy a Korán például utal a földkéreg lemezeinek techtonikai mozgására, illetve utalhat a miénkkel párhuzamos dimenziók létezésére.


Ha jól emlékszem a Korán önmagában kijelenti, hogy az idő relatív, tehát különböző helyeken különböző gyorsasággal tellik az idő ! De a hadíszokból ez már egyértelműen kiderül.


Szerintem maradjunk annyiban hogy mind a Biblia mind a Korán Isten üzenetét tartalmazza, de mi muszlimok valljuk, hogy a Biblia annyira módosított, emberi kéz által hamisított, hogy már nem lehet eldönteni mi igaz belőle és mi nem.


Abdullah

2021. okt. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/106 anonim ***** válasza:
71%

"Most mondhatnám, hogy a Korán például utal a földkéreg lemezeinek techtonikai mozgására, illetve utalhat a miénkkel párhuzamos dimenziók létezésére."

Hát persze :) Sőt a kvantumfizikát is részletezi.

Ilyen belemagyarázások viszont szerintem inkább károsak és nevetségessé teszik az egészet. Sajnos a Bibliával kapcsolatban is vannak ilyen szektás belemagyarázások, azok is épp úgy helytelenek.

2021. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/106 anonim ***** válasza:
9%

Megjegyzem, hogy Marokkó a Maghribról kapta a nevét. Vagyis az a hely ahol a nap lenyugszik. Mivel Marokkó a "legnyugatafrikaibb" ország az arab világban.


Remélem senki sem szószerint érti, hogy Marokkóban nyugszik le a Nap...


Abdullah

2021. okt. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/106 anonim ***** válasza:
7%

"Mai szemmel persze így is inkább csak megmosolyogtató. Tehát tudományosan egyik könyv se pontos, ezt bátran kijelenthetjük."


A Korán esetében mi is a probléma tudományos szempontból?

2021. okt. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/106 anonim ***** válasza:
89%

#8

Az, hogy túl sok mindent kell szimbolikusan értelmezi ahhoz, hogy megfeleljen a valóságnak.

2021. okt. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/106 A kérdező kommentje:

Azért tisztázzuk mégegyszer, hogy azt a videót neoprotestánsok csinálták, akik abban hisznek, hogy a Bibliában tudományos beszámolók vannak.


A felvilágosultabb keresztények elismerik, hogy a Biblia tartalmaz költői képeket, és nem természettudományos kézikönyv. Nem igazán ismerem a Koránt, de gondolom, ez igaz arra is.

2021. okt. 3. 17:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!