Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor van a Brahma Muhurta?...

Mikor van a Brahma Muhurta? Ahány oldal, annyiféle időpont van megadva, óriási az összevisszaság. Melyik az igaz?! Lent példák.

Figyelt kérdés

Példák:


"...ezért a Brahma muhurta 04:24-kor kezdődik és 5:12-kor ér véget."


"Brahmamuhurta is the morning period between 3.30 a.m. and 5.30 a.m. It is suitable for meditation."


"Brahma muhurta is an auspicious period of 48 minutes that begins 1 hour 36 minutes before sunrise and ends 48 minutes before it."


"Egyesek szerint a Napfelkelte előtti és utáni 24-24 perc tartozik bele, mások szerint a Napfelkelte előtti másfél óra, megint mások a hajnali 3 és 4 óra közötti időt veszik ennek."


"Tegyük fel, hogy a Nap 7:38-kor kel. Ebből az időből le kell vonni 1 órát és 36 percet. Így a tényleges Brahma muhurta a környéken ebben az évszakban 6:02 és 7:38 között tart."



2021. okt. 4. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Tudnál nekem forrásokat adni, hogy honnan vannak ezek az idézetek?

Utánanézek, hogy melyik a valós információ, így egy kicsit a türelmedet kérném.

2021. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászóló!

Keresővel kerestem és az volt beírva a keresőbe, hogy brahma muhurta (időpont). Szerintem neked is hasonló találatokat fog hozni. A linkeket nem mentettem el.

Próbáltam csak magyar nyelvű, majd külföldi oldalakon is.

2021. okt. 13. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit utánanéztem, illetve érdeklődtem asztrológus ismerősömtől is.

Valamint a saját megértésemet írom le.

Az első és legfontosabb dolog, hogy a Brahma Muhurta minden egyes nap más és más időpontban kezdődik, mint ahogy a napfelkelte is. Ezért a Brahma Muhurtát mindig a napfelkeltéhez kell viszonyítani, mert az előtt kezdődik.

A Brahma muhurta vége és a napfelkelte között pedig mindig van 1 muhurta. 1 muhurta az 48 perc, így a Brahma muhurta 96 perccel, vagyis 1 óra és 36 perccel korábban kezdődik, mint a napfelkelte.

Pl: ha a napfelkelte 6-kor van, akkor a Brahma Muhurta kezdete 4:24-kor, a vége pedig 5:12-kor van.


Mivel nagyon fárasztó tud lenni állandóan kiszámolni a Brahma Muhurtát minden egyes nap, ezért szokták mondani, hogy 3:30-tól 5:30-ig tart. Természetesen ez egy durva becslés.


Szóval a példák közül hiteles az első 3. A másik kettő pedig nem teljesen helyes.


Egy kis megjegyzés: a napfelkelte előtti és utáni 24 percet (a 4-dik példában van benne) a napfelkelte sandhyájának (hajnalának, illetve alkonyának) szokták nevezni (nem Brahma Muhurtának). Ami a bráhmanáknak egy nagyon kedvező időpont a Gayatri mantra vibrálásához.

2021. okt. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! 💐
2021. okt. 16. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!