Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted van Isten vagy...

Szerinted van Isten vagy valamiféle természetfeletti?

Figyelt kérdés
A természetfeletti alatt értek minden, fizikailag nem érzékelhető entitást, akár angyalt, démont, dévát, kísértetet, túlvilági lényt stb.

2021. okt. 9. 18:38
A kérdező szavazást indított:
Egész biztos hogy Isten létezik
Valószínűleg létezik Isten, de más formában, mint a kereszténység tanítja
Isten nem létezik, de valamiféle természetfeletti van
Sem Isten, sem természetfeletti nem létezik
Természetfeletti nincs, de reinkarnáció van
Nem tudom, nem érdekel
57 szavazat
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Aki szerint valószínűleg létezik Isten és a kereszténység tanítása szerinti, az is nyomja ugyenezt a 2-es gombot.
2021. okt. 9. 18:40
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
És aki szerint lehetséges, de nem valószínű?
2021. okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem valószínűleg van természetfeletti, de a kereszténységben nem hiszek.
2021. okt. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Vélemény lehet erről, hiszen ez a hit jelentése. Állítás nem lehet, mert azt senki nme tudja bizonyítani.
2021. okt. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%

A Hatalmas Allah létezik semmi kétség. És Mohammed (SAW) az Ő küldötte volt.


Abdullah

2021. okt. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Az én álláspontom szerint újraszületés van, ha elvonatkoztatunk minden emberi tényezőtől akkor marad a természet.Az meg egy körforgás akár honnan nézzük,egyik sincs a másik nélkül.Miért ne lehetne így ténylegesen?


Erre utaló jelek is vannak,az emberi agy a klinikai halál után percekig még aktív, majd végül egy eröteljesebb aktivitással megszűnik és innentől kezdve van a visszafordithatatlan biologiai halál.


Adottak a világon mindenszerte ezek a "halálon túli élmények" testen kivüli állapot és az a bizonyos "alagút". Ezek a klinikai halál beáltával jelentkeznek, amikor a páciens kvázi klinikailag meghalt, de még visszahozták az életbe a biologiai, végleges halál elött.


Ami számomra meggyöző ebbe az elméletbe az az hogy: vallástól, kúlturátol és földrajzi egységtöl függetlenül visszatérő mótívum az "alagút". A beszámolók alapján az eltér hogy mit láttak a végén,jézust,mohamedet vagy a paradicsomot.. Az én szubjektív véleményem szerint egy új élet kezdete lesz valamilyen formában.

2021. okt. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
75%

Igen nagy kezében kard,

amit fejünk felett tart.

2021. okt. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
47%
Biztos, hogy létezik egy tervező. De én is affelé hajlok, hogy nem teljesen úgy, mint ahogy a kereszténység tanítja.
2021. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyszerüen tul sok rosszat lehet összekötni a vallással.
2021. okt. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
34%

kérdező eléggé beszűkült látásmódú, hogy aki nem tudja azt valójában nem érdekli


de amúgy a logikai hibákat és a szillogizmusokat tanulmányozd

2021. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!