Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szagokat, illatokat...

Milyen szagokat, illatokat szoktatok érezni a templomban, ahová többé-kevésbé rendszeresen jártok?

Figyelt kérdés

2021. okt. 10. 23:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Tömjént, öregségszagot, parfümöket, és mostanában a kézfertőtlenítőt.
2021. okt. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

és milyen az az öregségszag?


én molyirtó azaz naftalin szagot szoktam érezni, ami a nagyszüleim téli kabátjáról ismerős.

2021. okt. 11. 00:16
 3/28 anonim ***** válasza:
Fa. Mást nem nagyon.
2021. okt. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%

tömjén

miért kérdezed?

2021. okt. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
7%
Sajnos tömjén. De a katolikus templomban ahová járok gyertyaszag van. Az se sokkal jobb mint a tömjén. Pedig csak 2 gyertya ég az oltárnál meg 6 a tabernákukumnák Szentmise idején. Nem tudom hogy tudott az a szag megmaradni a templomban. Ahányszor belépek érzem azt a szagot.
2021. okt. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
Tömjénszah az ortodox templomban van
2021. okt. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
vajon lenne igény, kereslet templom illatosító anyagokra, berendezésekre? ezeket ugyanúgy fel lehetne szentelni, mint a szentelt vizet
2021. okt. 11. 13:01
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

7-nek: a templom tömjénillatú legyen. A keresztények életmódját az egyszerűség és a természetesség kell, hogy jellemezze.


A tömjén égetése Istennek bemutatott áldozatnak számít. Nem azért égetik a tömjént a templomban, hogy illatosítsanak vele.


Ugyanúgy a gyertyák égetése sem a hangulat javítása miatt van, hanem amiatt, hogy az égő gyertya fénye a "világ Világosságát" jelképezi, vagyis Jézust, aki a megszületésével világosságot hozott a Sötétségbe.


János Evangéliuma is ezzel kezdődik:


"Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige. Ő volt kezdetben Istennél. Minden általa lett, és nála nélkül semmi sem lett, ami lett. Benne élet volt, és az élet volt az emberek világossága. A világosság a sötétségben világít, de a sötétség azt nem fogta föl." (János 1, 1-5)


Régen a templomi gyertyák csakis méhviaszból készülhettek. A méhek a keresztény világban a szorgalomnak, éberségnek, a kicsiben való hűségnek, a tisztaságnak, önfeláldozásnak, szolgálatkészségnek a jelképei.


A méhviaszból készített gyertyák illatosak. Sajnos a mai, paraffin templomi gyertyák tudnak büdösek is lenni.

2021. okt. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk nem szokott semmilyen szag lenni. Tömjén, ha épp használják, de az nem marad ott napok múlva.

A virágnak szoktam néha az illatát érezni, ha épp közel ülök és olyan virág van.

2021. okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
9%
Te, tomjen helyett lehetne valami okosabb dolgot kitalálni. Spray, parfüm vagy cigiillat. Azokat bírom de a tömjént nem szeretem. Szenteltvíz helyett is lehetne valami szörp vagy üdítő mert a Szenteltvízet se bírom
2021. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!