Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények titeket mi...

Keresztények titeket mi győzött meg?

Figyelt kérdés

Mi volt az az információ / valami dolog ami hatására elkezdtetek hinni a Biblia istenében?



Péter Apostol Első levele 3:15

"Ellenben az Urat, a Krisztust tartsátok szentnek szívetekben, és legyetek készen mindenkor számot adni mindenkinek, aki számon kéri tőletek a bennetek élő reménységet."



2021. okt. 14. 01:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%
Engem a Messiás személye győzött meg!
2021. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszem kiskoromban a mamám mesélt nekem Istenről.

Majd lassan kiraajzolódott egy kép róla. Később aztán nem foglalkoztam a kérdéssel. De így utólag visszaemlékezve mindig imádkoztam hozzá, de csak akkor, ha sz@rba keveredtem.

21 éves koromban történt meg az, hogy meggyőződtem arról, hogy Istenbe vetett hit olyan energiákat szabadít fel bennem, amiről nem is hittem, hogy meg van bennem.

26 éves koromban kezdtem el lapozgatni a Bibliát. Érdekelt a tartalma. A bölcsességet kerestem benne és infókat, beszámolókat Istenről.

Már kezdtem feladni, hogy bizonyítékot találok Isten létére, amikor is másfél évvel ezelőtt leesett a poén:

Ahoz, hogy meglássam istent végig kell néznem az egész életemen egész kiskoromtól napjainkig. Visszaemlékeztem az imáimra, azokra az időkre, amikor nagy gondjaim voltak és imádkoztam.

Aztán észrevettem: Basszus, igazából minden gondom elmúlt. Imáim meghalgattattak és megláttam Isten munkáját az életemben.

Hogyan is szemléltessem a felismerésem:

Én hülye! Egy halért imádkoztam és fel sem tűnt, hogy Isten halászhálót adott.

Rájöttem, hogy amikért imádkoztam régen, azt mindent megkaptam. Kicsit meg kellett mozdulnom érte és lett munkahelyem, lett családom, gyerekek, kocsi, ház barátok. Mindenem meglett. Viszont amire ezt felismertem, addigra mindent el is vesztettem.

Eddig a felismerésig Istent okoltam, aztán rájöttem:

Meg volt mindenem, de nem becsűltem meg, nem voltam érte hálás. Nem tűnt fel, hogy ajándékot kaptam, nem pedig olyat, ami megjár.

Viszont felisertem, hogy minden roszban van valami jó. Lehet, hogy szétváltunk a feleségemmel, de cserébe megláthattam, hogy Isten hogy is munkálkodik az életemben. Meg aztán így nem csak sirdogáltam és picsogtam, hanem feltűnt az is, hogy így is milyen áldott helyzetben vagyok.

tulajdonképpen nem veszett el semmi, sem az az ember, aki a feleségem volt, sem a gyerekeim, sem a vagyonom, hanem minden pontosan oda kerűlt, ahová tartozik. Önként mondtam le mindezekről azért, hogy másnak is és nekem is jobb legyen. Másfelől kiderűlt idővel, hogy máshol nagyobb szükség volt rám.

Ma pedig beszélgetek istennel és együtt tesszük jobb helyé a világot, úgy, ahogyan azt ő akarja.

A saját életem felismerése az információ, ami miatt hiszek a Biblia Istenében.

2022. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12 wow, ez tetszett :) mármint nem a nehézségek, hanem ahogy megtaláltad Istent.
2022. jan. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Edgar Cayce 13szor olvasta el a Bibliát, ez ösztönzött, hogy elolvastam.
2022. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!