Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallásra vagy felekezet...

Melyik vallásra vagy felekezetre utalnak, vonatkoznak az alábbi kijelentések? Nem én írtam, hanem olvastam egy kérdésre adott válasznál.

Figyelt kérdés

"A kereszténységnek a megújított részéhez tartozom. Hiszem Lutherrel együtt, hogy a kereszténység a történelem folyamán babiloni fogságba került."


"Szokták protestáns kereszténységnek is nevezni, jómagam ezt az elnevezést nem tartom szerencsésnek. Többen megreformált vagy megújított kereszténységnek nevezik, ez az elnevezés találóbb."



2021. okt. 16. 14:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Evangélikus??
2021. okt. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Református.
2021. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami neoprotestáns szekta lehet, mert ők nem szeretik a protestáns elnevezést.
2021. okt. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigieket. Az nem lehet, hogy Jehova tanúja? Elnézést, nem vagyok tisztában a felekezetekkel.
2021. okt. 16. 18:18
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A Jehova tanúi is egy neoprotestáns szekta, de nem valószínű, hogy róluk lenne szó, inkább egy másik hasonló alakulat, a hitgyüli.
2021. okt. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És melyek még a neoprotestáns szekták?
2021. okt. 16. 19:57
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, de tényleg, annyi van, mint égen a csillag, szó szerint több ezer. Itthon a legnagyobbak a hitgyüli, Jehova tanúi, adventisták, pünkösdisták.
2021. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#7. Oké. Köszi a felsorolást, már így is többet tudok, mint eddig. 👍
2021. okt. 16. 20:08
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kerdezo, ha valaki semmikeppen nem arulja el a felekezetet, az altalaban gyanus. "Megreformalt" vagy "reformalt" keresztenysegnek a reformatus es evangelikus felekezetet neveztek regebben, de ha valaki odatartozik, meg szokta mondani, hogy o reformatus vagy evangelikus.


Ugyanigy gyanus, ha valaki tartozik valamilyen csoporthoz, de kovetkezetesen ragaszkodik ahhoz, hogy o "kereszteny".


Szeretnem kijavitani a 7-es valaszt.

A hitgyuli, a punkosdistak es az adventistak nem szektak.

A hit gyulekezete es a punkosdistak neoprotestans, felekezet nelkuli kisegyhazak, un. "amerikai tipusu", evankelikál (evangelizalo) egyhazak, sokszor mega-egyhazak. Valoban annyi van beloluk, mint az egen a csillag, foleg Eszak-Amerikaban, de mas orszagokban is, Europaban is. Es folyamatosan alakulnak ujak. Nekik is mindig van azonban nevuk, tehat Hillsong, Golgota, Assembly of God, Four Square stb. Vannak koztuk karizmatikusok, mint a Hit Gyulekezete, de nem minden evangelikál kisegyhaz karizmatikus.


Hogy mi szamit szektanak, az egy bonyolultabb definicio. Nem attol lesz valami szekta, hogy uj vagy furcsa vagy kevesen vannak. Ezek a kisegyhazak nem szektak.

A Jehova Tanui talan, de ok is meg szoktak mondani magukrol.


Szoval sejtelmem sincs, hova tartozik az illeto.

2021. okt. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9. Jó, köszönöm szépen.
2021. okt. 17. 01:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!