Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Itt mennyien tartják lehetsége...

U. Xorter kérdése:

Itt mennyien tartják lehetségesnek a reinkarnációt?

Figyelt kérdés

2021. okt. 16. 22:15
A kérdező szavazást indított:
Hiszek a reinkarnációban.
Nem hiszek a reinkarnációban.
31 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy lehetségesnek tartom, nem jelenti, hogy hiszek benne. Nem tudom bizonyítani, hogy nem létezik, ezért lehetségesnek kell, hogy tartsam, de ettől még nem hiszek benne.
2021. okt. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Én a magam részéről szeretnék hinni benne.Hisz konkrtétan nem tudjuk ,hogy mi is a tudat ,ha energia akkor az erre vonatkozó törvények szerint nem vész el csak átalakul.De persze sok az ellentmondás/kérdőjel a képletben pl: Miért növekszik a populáció ,ha a lelkek visszatérve új testben materializálódnak?Honnan jönnek az "Újak",és miért?Végső soron van e valami ami ezt a folyamatot szabályozza ,és ha igen vajon tudatos lény v. csak öntudatlan erőhatás?Kapcsolatba lehet egyáltalán lépni vele? stb...Ezt tényleg csak akkor tudhatjuk meg ha már ott vagyunk ,sajnos onnan odaátról -ha egyáltalán létezik másvilág- még senki sme küldött képeslapot.
2021. okt. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már az előző életemben sem hitten benne…
2021. okt. 17. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én itt a gyakorin olvastam hogy mikor volt a Szinevaltozas vagy előtte mintha Jézus mondott volna olyasmit hogy Keresztelő János igazibol Illés.

Lehet nem mindenkire vonatkozik a reinkarnacioncsak a Szentekre akik többször visszajön jó útra téríteni a népet.

2021. okt. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 pelgrim ***** válasza:
100%
Én feltétlen hiszem, hogy létezik olyasmi amit reinkarnációnak neveznek, és nem csak néhány kivételeseknek, hanem minden fejlődni, gyarapodni törekvő tudatos lény számára.
2021. okt. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A reinkarnációval az a baj, hogy volna is, az ugyanúgy nem különbözne attól, mintha nem lenne. Ugyanis az én felfogásomban egy lény, az az adott lény elméjének memóriatára, amiben benne van, amit végigélt. Ha azt törlik, és újból indul üresről, vagyis nem lett átvive a tudat, akkor az új felállásnak ugyanúgy nincs köze az előzőhöz, mintha egy tényleg másik lény születik, aminek semmi köze az előzőhöz. Hiába mondják, hogy te születtél ujjá, ha egy másik elme indul nulláról. A te elméd nem fogja érzékelni, amikor vége van, hogy jé, kezdődik rögtön egy új más testben. Azt valaki más fogja érzékelni. Te nem. Sajnos ezt jelenti az, ha nincs a tudat átpakolva.
2022. júl. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 pelgrim ***** válasza:

6/...

Az én elképzelésem szerint az ember több mint az elméje, létezik olyasmi is, amit az ember isteni kilétének nevezhetnénk, a Krisztus minden emberben. Míg az elme a testtel és a személyiséggel együtt minden alkalommal teljesen új, isteni kilétünk, a Krisztus bennünk örök és mindenre emlékszik, minden előző életeinkre.

Jelen életünknek igenis van köze szinte minden előzőhöz, onnan vagyunk mindanyian különbözők, nincs két azonos ember a viágon. Ha ez nem úgy lenne, akkor olyanok lennénk mint a hangyák, mind egyforma. A feledés csak ideiglenes, és kizárólag aföldi élet folyamára vonatkozik, ez a természet titkosítása, hogy az emlékezet ne álljon szellemi fejlődésünk útjában.

2022. júl. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne.
2023. jún. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!