Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitgyulis (vidam vasarnapos...

A hitgyulis (vidam vasarnapos hitgyulekezetre gondolok) hivok a beveteluk mekkora reszet adomanyozzak a hyulekezetnek?

Figyelt kérdés
Ugy hallottam fixen a bevetel valahany szazalekat oda kell adni a gyulekezet reszere naluk, de senki nem tudta megmondani mennyit, valaki tud errol konkretat?
2021. okt. 17. 13:20
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
22%

Egyébként megjegyzem, hogy a hitgyülis keresztények nem csak a gyülekezet irányában adakozó szívűek, hanem a bajba jutottak, a szegények felé is.

Személyes tapasztalatom van erről.

2021. okt. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
8%

Sokan persze kiakadnak, hogy miért adakozik, miért nem magára költi, vagy a családjára?


Egy történet erről:


Egy hitgyülis keresztény ismerősöm kb. 17 vagy 18 éves korában kapott a szüleitől 10 ezer forintot. Sétált a városban, és meglátott egy vak asszonyt koldulni. Megszánta, és a 10 ezrest odaadta az asszonynak. A szülei később kérdezték, hogy hol a pénz, amit kapott. Amikor elmondta, hogy odaadta egy vak koldusnak, akkor nagyon megharagudtak az ateista világnézetű szülei, nagyon komoly büntetést kapott tettéért az adakozó fiú.

2021. okt. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
94%
A hitgyüli nem "szedi", hanem kicsalja a pénzt, alsó hangon 10%-ot.
2021. okt. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
94%

#10

Tehát a hitgyüliben úgy kell bedobni a halom pénzt, hogy mosolyogni kell hozzá?

2021. okt. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
3%
Úgy látom, hogy itt koncepciós per zajlik a Hit Gyülekezete ellen. Mindegy mik a tények (semmi nem kötelező), itt a kívülállók csak azt írják, hogy "kell bedobni" pénzt, meg azt hogy "alsó hangon" 10%, stb.
2021. okt. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
83%
Nem kívülállók, 6-os hozzászóló éveken át tag volt.
2021. okt. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
3%
Ha tag volt, tudja, hogy semmi nem kötelező, sőt még az is hirdetve van, hogy ne ragadomány legyen az adakozás! Hanem önkéntes.
2021. okt. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Szerintem nem csak Jézus és Isten, hanem a Németh Sanyika is mosolyog, lesz miből venni a 30milliós karórákat és az egymilliós öltönyöket, csak a hitelesség kedvéért:D
2021. okt. 19. 07:22
 19/34 A kérdező kommentje:

De lehet csak rosszul tudok a liechtensteini offshore cégeiről mellesleg, itt-ott egy kis tulajdonrész, saját kiadó, újság, több TV csatorna…egyszer olvastam egy cikket arról hogy mennyi pénzt ajánlanak fel a hívek ennek az egyháznak, mindent saját pénzből építenek, tele több tíz milliós autóval a parkoló az Istentiszteleteken, eközben a hívek adójának egy százaléka pontosan fele annyi mint a református/ katolikus adakozók 1%-a, átlagban valami 100k-es bevételról árulkodikhavonta, úgyhogy valamit jól könyvelhetnek, vagy én nem is tudom, minden esetre így kívülállóként kicsit maffiaszagú az egész😁

De természetesen meghallgatnám ezekről a dolgokról más - főleg belsős- véleményét, lehetőleg kulturáltan (én is nagyrészt tényeket és nyílvános adatokat soroltam fel ha jól gondolom)

Köszi, szép napot!

2021. okt. 19. 07:31
 20/34 anonim ***** válasza:
95%

3-mas és 6-os válaszoló vagyok.

Szerintem tartalmilag ugyanazt írtam, amit a hites válaszoló, csak szerinte nincs ezzel a rendszerrel baj, szerintem meg van. :) Én sem írtam sehol, hogy kötelező lenne abban az értelemben, hogy ezt bárki bárhol számon tartaná. Csak éppen iszonyú erős a nyomás. Aki nem akar adni, valóban nem ad, bár szerintem aki eljut odáig, hogy nem dől be a 30-45 perces manipulatív prédikációnak, az rövid időn belül a gyülit is ott fogja hagyni.

A 19-es kommentre: az aktív hitesek ezekről a dolgokról nem tudnak. Ha véletlenül mégis, akkor többféle módon szokták lereagálni:

1. Hazugságnak tartják az egészet, és kész. Ez a leggyakoribb.

2. Azt mondják, hogy Németh Sándor Isten akkora embere, hogy megérdemli a palotákat meg az egymilliós öltönyöket, ők nem sajnálják tőle. Aki mást gondol, az irigy. Annak meg külön örülnek, hogy a gyüliben sok a parkolóhely.

3. Esetleg azt mondják, hogy ők Isten munkájára adakoznak, nem az ő dolguk a gyülit elszámoltatni, hanem Istené. Ez azért veszélyes, mert magában hordozza a kritikus gondolkodás magvait (esetleg Istennek lesz elszámolnivalója velük), ebből egy idő után további eretnek gondolatok szoktak születni.

2021. okt. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!