Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számít bűnnek?

Mi számít bűnnek?

Figyelt kérdés

Ateisták véleményére vagyok kíváncsi. Szerintem csak az bűn, amit te annak tartasz. Akár ölhetsz is, ha a lelkiismereted nem jelez, nem bűn

17f



2021. okt. 19. 21:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem csak az bűn, amit te annak tartasz."


Hát a büntető törvénykönyv szerintem nem ért egyet ezzel a mondatoddal.

2021. okt. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%

Ami fel van sorolva a Btk-ban.

Azaz amit a társadalom nagy többsége egyezményesen bűnnek tekint.

Ennél jobb definíciót erre nem lehet adni.

2021. okt. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nm egészen, hanem amit a társadalom tart annak.

Egyrészt a törvények irányadók, amelyekből a legfontosabbakat az emberek ismerik, bár kétségtelen,hogy a törvénykönyvek igen kiterjedtek, zegzugosak, de ezek inkább csak a speciális esetek, a különlegességek, meg a részletes, aprólékos szabályozás, mert mindenféle eset lehetséges és a bűnök, vétségek mértékének komoly pontosítása szükséges, hogy pontosan büntetni lehessen.

Ezek kívül ott van még egy szokásjogból származó finom erkölcs, amely az együttélést szabályozza, bár ez egy finomabb rendszer, sokszor nem is számít bűnnek, amit tartalmaz, elmegy az illem irányába, de ez is fontos és tág határai lehetnek az értelmezésnek, de normális ember többnyire el tud benne, vagy bennük igazodni.

2021. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
94%
Véleményem szerint az a bűn, ha valamivel megbántok másokat, akár fizikálisan, akár lelkileg...
2021. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Több szint van ebben is. Hivatalosan a btk az irányadó.


Azonban normális esetben a lelkiismerettel szembemenő dolgok is bűnnek vehetőek még akkor is, ha a btk nem beszél róluk.


A biblia ilyen céllal készült, igaz annyira régen, hogy bőven idejét múlt.


A bűnök sorolásánál több helyen elakad a vallás. Tipikus vitapont pl a házasságtörés. Ami btk szerint nem bűn, de a vallás annak tartja.


A kérdezőnek is igaza van bizonyos értelemben, hiszen ha valami saját magunkban nem kelt bűntudatot, akkor az se bűn a mi szemünkben. Ez viszont annyiban sántít, hogy a jogrend azt is leírja, hogy a másoknak okozott sérelem is bűn, hiszen társadalmi szempontból nem megengedhető, hogy valaki tiszta lelkiismerettel megöljön egy másik embert. Ezért függetlenül a te bűntudatodtól a cselekedetet büntetni rendeli (nagyon helyesen).

2021. okt. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
Ha általános szabályt kéne megfogalmazni rá, én azt mondanám, hogy minden, amivel tudatosan ártasz másoknak, akár közvetlen, akár közvetett módon.
2021. okt. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
39%
Ez pont nem igaz. Sok esetben van olyan, hogy valakinek hasznot hoz, ami egyébként bűn:)
2021. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ez pont nem igaz. Sok esetben van olyan, hogy valakinek hasznot hoz, ami egyébként bűn"

Valakinek nyilván, de közben másoknak meg árt, ezért bűn.

2021. okt. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Minden értékrend kérdése, de itt a kérdés, jó meg rossz, na és ezt ki dönti el, meg azért a keresztényeknél is van böjt meg ilyenek, kérdem én a halat megölni és megenni miért ne lenne éppen bűn?
2021. okt. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"Akár ölhetsz is, ha a lelkiismereted nem jelez, nem bűn"


Vajon ha te vagy a szeretteid olyan helyzetbe kerülnek, hogy valaki megerőszakolja őket és megölje, akkor te támogatni fogod azt a valakit?

Engem nem nagyon érdekel, ha nincsenek szeretteid, ha esetleg ez a válasz rá. Biztos nem simogatnálak meg, ha meg akarnál ölni, csak mert úgy érzed, hogy ez jó buli.


Egyébként meg egy társadalom nem is működne, ha csak úgy öldököljük egymást. Mármint mindenki, mindent nem fog megtenni egy embernek. Az az egy ember meg semmire nem elég önmaga.

2021. okt. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!