Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki aki görögkatolikus...

Valaki aki görögkatolikus templomba jár megtudná mondani, hogy római katolikusok bemehetnek-e és résztvehetnek-e a görögkatolikus szent litúrgián?

Figyelt kérdés
2021. nov. 9. 21:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mehetnének be? Nem hiszem, hogy az ajtóban állva kérdezgetnék az idegeneket a vallásuk felől. Mondjuk rk-ként nem tudom, hogy van-e különbség a liturgiákban, de figyelném a többieket, hogy mit csinálnak, ha pedig nem ismerem adott imát vagy éneket, csendben hallgatnám őket.
2021. nov. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Egészen konkrétan bárki bemehet, aki nem viselkedik tiszteletlenül vagy fenyegetően. De arra számíts, hogy hosszabb lesz a mise, mint amit megszoktál.
2021. nov. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én reformatusként bemehetnek. Vagyis nem kérdezem meg csak bejárok. Senki nem zavart ki. Tudok keresztet vetni, feláll, leül, terdelnek mikor a többi, áldozni nem megyek ki. Soha senki nem szólított meg.
2021. nov. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem olyan hosszú vagyis gorogkatban. 1 órát tart. Ahová járok meg a katolikus őt is tart 1 órát. Az ortodox templomba is járok ott óra.
2021. nov. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ott 2 óra hosszat tart.
2021. nov. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sőt elfogadják egymás miséit érvényesnek, tehát nem számít mulasztásnak, ha náluk vagy misén és érvényesen gyónhatnak és áldozhatnak is egymásnál. Mint a nevük is mutatja ők is katolikusok, csak nem latin, hanem bizánci rítusúak, de ugyanúgy a pápa alá tartoznak és a Katolikus Egyház részét képezik.


Egyébként is bárki bemehet bárhova, nem is az a kérdés. Akár egy református is bemehet a miséjükre és végig nézheti, meg énekelhet velük közös dicsőítést, de mondjuk már nem áldozhat (mondjuk valószínűleg nem is akar, de ha ilyet akarna tenni, akkor sem áldozhatna). Vagy mondjuk egy katolikus is elmehet egy református istentiszteletre, csak az neki nem számít érvényes misének, hanem olyan, mintha kb. elment volna egy Biblia szakkörre. Ez nem váltja ki az ő miséjét.

2021. nov. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%

Ki akarna ott áldozni? Az ostyat hamarabb megkostolnám mint a kenyeret de azt is akkor kéne mikor nincs megszentelve meg átváltoztatva és az a baj hogy alap már az átváltoztstottat adja ki azt meg nem ehetem. Meg az a jó megoldás hogy a pap előtt az ember a kezébe kapja és megeszi, így nem viszi oda a padhoz és nem látom. Mert megkivánnám. Úgy látszik a pap is tudja hogy jobb úgy ha előtte eszik meg...dd.

Úrvacsorát tudok én venni a református templomban csak az a baj hogy nem ostyát adnak. Egyszer egyszer adhatnának a refiben is ostyat.

2021. nov. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk volt hogy egy egy katolikus el elment istentiszteletre. Meg mikor otthon laktam a faluban. Tudtuk ki katolikus ki nem és az unokanővéremmel kineztuk hogy minek jön ide ha katolikus. Meg zsoltár de volt nála,nem is énekelt. Hátraneztunk többször. Egyszer a katolikus pap is eljött a református templomba de csak egyszer pedig 26 évet laktam ott.
2021. nov. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtuk ki katolikus ki nem és az unokanővéremmel kineztuk hogy minek jön ide ha katolikus."

Hát ez elég szomorú.

2021. nov. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek sincs az arcára írva hogy milyen vallású,és mivel a fejébe se láthatnak bele az embernek,ilyen szempontból nyert ügye van.
2021. nov. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!