Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fiatalok (15-29 évesek)!...

Fiatalok (15-29 évesek)! Milyen vallást követitek és miben hisztek? Vallásosak, hívők vagytok?

Figyelt kérdés

Többször is hallani, főleg egyébként idősebb emberektől, hogy manapság a fiatalok többsége nem követ semmilyen vallást vagy egyszerűen nem érdekli őket a vallás és teljesen kizárják az életükből, a szélsőségesebb véleményekről nem is beszélve. Írtam már ki kérdést más témákban, amik nagyjából hasonlóan társadalommal kapcsolatosak, csak más témakörökben. Szeretném egy kicsit megvizsgálni, hogy az ezt a kérdést olvasó fiatalok hogy vélekednek ezen témakörben saját magukról.


Vallásos vagy? Melyik vallást követed?


Sajnos kevés lehetőséget lehet megadni a szavazásnál, ezért, ha valamilyen más hitrendszert gyakorolsz, akkor válaszban írd meg, hogy mit! Ha másként, egyénileg vélekedsz a témában, azt is írd le hozzászólásban! A 8. lehetőségnél megadtam például a spiritualitásra nyitottságot is, ami manapság divatos lett, nem kifejezetten vallásosak között is. Ők is jelezhetik megjegyzésben, hogy csak az utóbbit követik. Fontos, hogy vannak tévhitek a témában, amiket főleg a nem hozzáértők terjesztenek, ezért írtam is röviden a lehetőségekről. Fontos, hogy vallás és hit alatt, nem a kultúrvallásosságot értem, vagyis amikor valaki csak mondja, hogy hisz, mert kulturálisan valamennyire egyes vallási jellemzők "rátapadtak", hanem a valódi hitet.



2021. nov. 16. 21:16
A kérdező szavazást indított:
Kereszténység (Beleértve a római és görög katolikusokat, az ortodoxokat és a protestánsokat, többek között az evangélikusokat és reformátusokat.)
Iszlám (Beleértve a szunnitákat, illetve a siítákat és háridzitákat.)
Hinduizmus (Beleértve az összes, több ezer irányzatot, tanítást, hitvilágot, mind a monoteista, mint a politeista hiteket.)
Buddhizmus (Beleértve a théravádát, a mahájánát és a vadzsrajánát.)
Zoroasztrianizmus (Beleértve a főáramlatú hitvilágot és a kisebb szakadár tanításokat.)
Judaizmus (Beleértve az ortodoxokat, konzervatívokat, illetve még a reformokat, de nem csak az lehet judaista, aki zsidó nemzetiségű is.)
Taoizmus, konfucianizmus, sintó (Beleértve az ezekhez tartozó mellékágakat, szektákat és a főáramlatú hitet is.)
Újpogányság (Beleértve a hellenizmust, a rómait, a tengrizmust, a kemetizmust, a zuizmust, egészen a legnagyobbig a wiccáig.) vagy spirituális vagyok.
Nem vallásos, agnosztikus, ateista (Azt jelentik, hogy nem biztos vagy nem hisz istenségben, de tisztelhet hiteket, hihet is egyes vallási tanokban.)
Antiteista (Kifejezetten vallásellenes, károsnak, fejletlennek, rossznak tekinti a vallásokat, határozottan ellenzi őket, nem követi egyiket sem.)
28 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

Római katolikus vagyok

(valószínűleg leleszek pontozva)


De nem az a nagyon durván CSAK minden a hitem körül forog,nrm vagyok az a "fanatikus".

De ettől függetlenül abszolút hiszek Istenben. 16/L

2021. nov. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az újpogányságba még beletartozik az ásatru és a kelta hit is.
2021. nov. 16. 21:53
 3/21 A kérdező kommentje:

#1.

Köszönöm!

2021. nov. 16. 21:53
 4/21 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok!
2021. nov. 16. 21:54
 5/21 Dene$h válasza:

Én igazából deista vagyok

(Hiszek abban, hogy isten teremtette a világegyetemünket, de szerintem a földi élet folyásába már nem szólt/szól bele.

16/f

2021. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Kulturálisan, családi hagyomány szerint református keresztény vagyok. Gyakorlatban viszont nem vagyok hívő.
2021. nov. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Keresztény Református vagyok. Járni nem járok templomba illetve az ortodox a meg a római katolikusba. Az elején volt nagyon nehíz mindkettőben amikor nem tudtam mit kell mondani a többiekkel.
2021. nov. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kérdező az asatru illetve kelta nem épp új! Az asatru a norvégból fejlődött ki ami megelőzi az abrahami vallásokat illetve görög romai kelta is régebbiek a tengrinizmus is! Szoval ezek nem új pogány hanem régi pogány!


Én valami romai keresztény vagyok! 😅

Őszintén amennyi ága van már alig lehet számon tartani 23f

Templomba neha járunk évente max 1-2x

Viszont eléggé “hívők” vagyunk habár nem gyakoroljunk annyit a vallást de ez abban mutatkozik meg hogy anyám tényleg hisz a jóistenben

Én szerintem is van valami csak épp nem jó mert kb annyiszor és olyan módon lett belém rúgva az élet során (az egész családomban) anyám még mindig hiszi hogy jó az isten…

Hát én mar más tészta vagyok… sokszor kérdezem magamtól hogy milyen rosszat is csinálhattam amitől ennyire bunhodni kell… amikor a családokhoz mindig oda állok segítem őket amiben csak tudom meg isztok velük mindenemet (ők is velem mindenben segítenek és mindent nekem adnak)

Anyám olyan ha teheti akkor szívesen segít annak aki igazán rá szorul

Mondhatni tényleg természetesen vagyunk jó indulatúak! Ha látunk valakit el esni az utcán oda megyunk fel segítünk mire a többiek kikerulik vagy fenykepeznek! Ez tényleg igy van mert nagyon sokszor történt!

Egyszer történt egy karamból a kocsi fejjel lefelé történt apámmal húztunk ki a not a kocsiból mire mindneki csak körbe állt és fényképezett és még a mentőket sem bírták ki hívni nekünk kellett mondani hogy hivják a mentőket…!

Kb itt van a hitünk hogy hiába nem járunk templomba nem gyakoroljunk a vallást de hiszünk és természetesen magunktól éljünk a “krisztusi életet”

2021. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#8.

"Kérdező az asatru illetve kelta nem épp új! Az asatru a norvégból fejlődött ki ami megelőzi az abrahami vallásokat illetve görög romai kelta is régebbiek a tengrinizmus is! Szoval ezek nem új pogány hanem régi pogány!"


De, ezek mind újpogányságok. Újpogánynak, latinosan és egyébként angolul is, neo-paganizmusnak azt nevezzük, amikor valaki "újraéleszt" egy pogány hitvilágot és azt az ideje után gyakorolja. Ezek a vallások el voltak nyomva, egyes helyeken teljesen ki lettek irtva, ezért nagyon kevés olyan hívő/család lehet, aki nem betért, hanem beleszületett. Az ásatru gyökerei, a germán-skandináv pogányság, egyébként sokkal ősibb, mint Norvégia.

2021. nov. 17. 15:26
 10/21 anonim ***** válasza:

9 igen szerintem skandinavot akartam irni

Minden esetre akkor is helytelen az egész szó használat mivel lényegtelen hogy felébresztette akkor is neo/új nevet viseli

Valamint sosem vesztek el azért mert szépen a görög-romai bele lett építve a kereszténységbe ahogy a skandináv is!

A karácsony egy full skandináv ünnep volt

A legtöbb pihenő ünnep meg görög-romai

2021. nov. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!