Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak, mit gondoltok erről?

Vallásosak, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mi van, ha azok, akiknek átadták ezeket a vallási tanításokat, és látták a természetfeletti lényeket (én ezt nem vonom kétségbe), mi van, ha valójában nem angyal volt, csak annak hitte? Némelyik bibliai idézet ami megjelenik egy sorozatban, ami miatt elgondolkodtam ezen, valóban mintha vámpírtól származna, és a sorozatban is a vallásos pap, teljesen abban a hitben volt, hogy egy angyal az a rémes, ránézésre sem jóságos, vérszívó vámpír. Én el tudom képzelni, hogy ki tudja, ki adta át az ilyesmi tudásokat, honnan tudhatná egy ember? Miért gondoljuk azt, hogy ahogy írja is a biblia, hogy az angyal rémületet keltő és ijesztő, mi van ha nem is angyal volt akit láttak? Hogyan lehetne a megtestesült "jó" ijesztő, rémisztő, gonosznak tűnő? Talán csak az ember akarta azt hinni hogy angyal az, aki átadta a prófétáknak ezeket, és a próféta is ezt akarta hinni de valójában nem angyalok voltak.


Nem vonom kétségbe, hogy vannak angyaloktól származó tanítások, és azt sem, hogy ahogy az angyalok léteznek, úgy vámpírok vagy démonok is léteznek, de vélhetően egy angyal különbözik egy démontól vagy vámpírtól mind megjelenésében mind viselkedésében, és ha valami rémületet kelt az ember szívében, akár megjelenésében akár a tetteiben, attól, hogy ő egy természet feletti lény, és szárnya van, még nem feltétlenül angyal.


A véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy elképzelhetőnek tartjátok-e azt, hogy különböző próféták, vagy látók nem csak angyalokkal, hanem más teremtményekkel is találkoztak, és az ő tanításaikat vélték angyali tanításnak?


2021. nov. 22. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Szent Egyházatyáink kiválogatták hogy melyik irat illik béke a biiaval melyik nem mert Isten irányította őket. Így alakult meg az erdeti ortodox vagy katolikus Biblia. El kell hinni amit a Szentatyáink betették a Bibliába mert Isten akarta így és a tanításaikat is el kell hinni amik Istentől valók Hogy nálunk, Reformátusoknál vettek ki belőle az ..egy dolog.
2021. nov. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát emberek cenzúrázzák át, igen ezt tudom. De a kérdés igazából arra is kitérhetne, hogy valóban az az isten adta ezeket át, akit remélünk? Egy emberhez képest szinte bárki lehet istenség. Az ember a legkisebb láncszem.
2021. nov. 22. 15:15
 3/12 anonim ***** válasza:
De Őszén sugallata alapján válogatták mi kerüljön a Biiaval be. Nekünk, Keresztény Reformátusoknak szerintem a Bibliával egyenértékű a Szentatyák tanításai. Én magamból indulok ki. Amit itt ott megkapom magyarul, egy egy Egyhazatya tanítását mindig elhiszem.
2021. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De Isten sugallata alapján válogatták mi mi kerüljön be a Bibliába.
2021. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert valaki v valami nem a mekszokodt számunkra, esetleg félelmetesnek tűnik, még nem lesz gonosz, ahogyan a szép sem jóságos. Ez egy olyan undorító sztereotípia (most átlagban, a kérdéseden,a Biblián kívűl) amit szépen a gyerekkori meséktől kezdve belenevelnek az emberekbe.
2021. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Egy kicsit kevered a mesét és a hitet.

Egy, biztos nincs egyszarvú, tündér, kockásfülű nyúl, vámpír, vérfarkas, stb.

A Biblia más, nem mese, ez a legnagyobb gond sok emberrel, hogy képtelen szétválasztani ezeket a dolgokat. Kerubok és angyalok is vannak, stb. ez után olvasni kellene. De egy biztos, ha megjelenik egy "fényességben áradó ember", ami egy angyal, valamikor mennydörgéssel és váratlanul, igazából én is összeszarnám magam, pedig hiszek. De a meglepetés erejétől sokan lepetéznek.

2021. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KZitus ***** válasza:

Anjuta!

Ez az újságcikk nálatok jelent meg. Olvastad?

[link]

2021. nov. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mansour ***** válasza:

"Egy, biztos nincs egyszarvú, tündér, kockásfülű nyúl, vámpír, vérfarkas, stb."

Dehogy nincs, nálunk van otthon kockásfülű nyúl, és egy pár tündér is. :)

2021. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A Jehova tanúi férleértelmezik a Bibliát. Mindegy hogy Temesvári mit adnak ki mert keresztény ember nem hisz nekik.
2021. nov. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Mi van, ha azok, akiknek átadták ezeket a vallási tanításokat, és látták a természetfeletti lényeket (én ezt nem vonom kétségbe), mi van, ha valójában nem angyal volt, csak annak hitte?"


Megnézted az éjféli misét Netflixen, ugye?


"Némelyik bibliai idézet ami megjelenik egy sorozatban, ami miatt elgondolkodtam ezen, valóban mintha vámpírtól származna, és a sorozatban is a vallásos pap, teljesen abban a hitben volt, hogy egy angyal az a rémes, ránézésre sem jóságos, vérszívó vámpír."


Sejtettem. 😤


Testvér, nagyon dicsértes, hogy gondolkodsz és kérdéseket teszel fel, az ilyen hívőket személy szerint nagyobbra tartom mint egy birkát aki mindent elhisz és hagyja, hogy félrevezessék a hamis tanítók.

Azt tudom mondani, hogy Biblia sehol nem utal arra, hogy az angyalok "szépek" lennének vagy ilyesmi. Az a helyzet, hogy nem minden angyal néz ki emberalaknak, nézd meg ezeket a régies ábrázolásokat amit jobban illusztrálják az angyali lényeket:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ami az éjféli misét illeti, amikor *SPOILET ALERT* Paul atya első alkalommal itta meg valaki vérét, rá kellett volna jönnie, hogy ez helytelen, ezek után maximum bukott angyalnak kellett volna gondolnia az az "angyalt", mert az ilyesmi ellentétes a Szentírással.


"A véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy elképzelhetőnek tartjátok-e azt, hogy különböző próféták, vagy látók nem csak angyalokkal, hanem más teremtményekkel is találkoztak, és az ő tanításaikat vélték angyali tanításnak?"


Ha a próféta nem tudja megmondani, hogy az Úr angyala vagy egy bukott angyal (vagy valami más) jelent meg neki, akkor biztos, hogy az a próféta nem egy hamis próféta (még ha a szándékai helyesek is, ahogy Paul atyáé is azok voltak)?

2021. nov. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!