Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A házasságba muszáj mindenképp...

A házasságba muszáj mindenképp belelátni a misztikumot?

Figyelt kérdés
A keresztény tanítás szerintem kicsit túltolja ezt a dolgot. Tulajdonképpen ez egy normális emberi igény, hogy valakivel integrált közösségben élj, testi, lelki és szellemi szinten. Nyilván rengeteg buktatója is van, de ha rászánod magad és családot is alapítasz, akkor gazdasági értelemben is megéri kitartani meg azért is, hogy aktív maradhass a gyerekeid életében. Ez megint egy közös cél, de földi dolog, nem látom benne a misztikumot.

2021. dec. 10. 10:24
1 2
 1/19 tgt ***** válasza:
75%
Igazából nincs is benne misztikum. A Biblia azt támogatja, hogy a párok együtt maradjanak, és ez egy teljesen korrekt cél.
2021. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

Igazad van, átlátsz a szitán, nem muszáj. De azért "jobb érzés" úgy gondolni rá, hogy valami több van benne, erősebb a kapcsolatom így a feleségemmel, mintsem ha csak annyiból állna, hogy kiszámoltam, hogy anyagilag jobban járok ha nem egyedül élek.


Továbbá ha mindenből kiveszed a misztériumot, csak materiális maradsz, akkor mi marad? Maradnak mondjuk a szovjet termelési regények. Ezek a regények nagyon hosszúak és arról szólnak, hogy szárazon, unalmasan, leírják a gyár működését. Semmi cselekmény, semmi magasztosság, semmi misztérium, csak száraz materializmus.

2021. dec. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

" ez egy normális emberi igény, hogy valakivel integrált közösségben élj, testi, lelki és szellemi szinten. "

Ez igaz, csak nem ugyanazzal az emberrel 60 évig.

A misztikum abban rejlik, hogy feladod az önző, gyarló, állati énedet, ami arra késztetne, hogy minden lehetőséget kihasználj, egyrészt a gyerekeid érdekében, másrészt mert ezzel jó pontokat szerzel Istennél.

2021. dec. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolsz, hogy síron túl is köt a házasság? Ezt én is furcsállom. Ugyanis, sokszor előfordul, hogy nem igazán választ jól az ember. Örökkévalóság távlatában kötni házasságot elég kockázatos.
2021. dec. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem onmagaban az, hogy talalkozol valakivel, akivel szivbol szeretitek egymast es egyutt tudtok elni, raadasul ugy, hogy nem visszahuz, hanem hatszelet ad - az egy csoda, es misztikum.

Az az erzes, hogy Isten aldasa van rajta, hálásabbá tesz, es pozitivabban allsz hozza, amikor nehezebb idoszakok vannak.

De ha valaki nem spiritualis tipus, akkor felfoghatja szerencsenek meg kifizetotobbnek.

2021. dec. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%

#4: Keresztények szerint a halál után megszűnik a házasság, tehát az a "síron túl" már nem köt senkit.


Ezzel ellentétben az Iszlám szerint a Paradicsomban, ugyanúgy férj és feleségként élnek tovább a muszlim házastársak.

2021. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

"Ez megint egy közös cél, de földi dolog, nem látom benne a misztikumot."

A keresztény tanítás szerint a házasság "földi dolog", már olyan szempontból, hogy a földi életünkre szól.

Azonban földi életünkben egy férfi és egy nő életre szóló elköteleződése és életközössége. Én nem látok ezért ellentmondást abban, amit írtál. Mivel teljes életközösség a házasság, így evidens, hogy gazdasági értelemben is fontos.

2021. dec. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#5

Jó, de ha ez igaz, amit írsz, akkor miért válnak el magukat kereszténynek tartó emberek is? Miért adják fel a küzdelmeket, ha egy ilyen csoda birtokában vannak? Szerintem ennek inkább más jellegű magyarázata van, sokkal profánabb, csak pont ez a lényeg, ha a szétválás profán dolog, akkor a házasság sem lehet misztikus.

2021. dec. 10. 19:39
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

8


Nem nagyon ertem, hova akarsz kilyukadni, de en nem irtam, hogy ez a "csoda" megakadalyozza a valast.


Ha valaki hisz Istenben, akkor szamara semmi nem tortenik az o akarata nelkul. Az is Isten akarata, hogy azonnal talalt a bejarathoz kozel parkolot, a hazassag is, meg a valas is.


Olyannak latod, amilyennek akarod, en ezt irtam.

2021. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

9+


vagyis nem "muszaj mindenkepp belelatni a misztikumot", hogy a kerdesedre valaszoljak

2021. dec. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!