Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Testben vagy lélekben támad...

Testben vagy lélekben támad fel az ember?

Figyelt kérdés

Aki Jézus mellett lógott a kereszten annak azt mondta,hogy még ma velem leszel.

De Jézusnak is kellett 3 nap a feltámadáshoz arról nem is beszélve,hogy testben támadt fel.

Aztán ott van,hogy Jézus 2. eljövetelégi senki sem támad fel.

Akkor mijük kerül a mennybe vagy a pokolba?

Ha Isten a földre teremtette az embert,testbe akkor miért kerülne a feltámadása után egy nem földi helyre nem ember testbe?



#kereszténység #Jézus #feltámadás, #test,lélek #Menny,pokol
2021. dec. 28. 20:05
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy "lélekben feltámadni"?


A Hiszekegyben a test feltámadásáról van szó.

2021. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
14%
Jézus sokfélét mondott, vagyis inkább sok mindent adtak utólag a szájába. Az ókori zsidók hite szerint a test is feltámad, de mi már tudjuk, hogy ez nem lehetséges.
2021. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
67%
Jézus testben támadt fel, sebeit megmutatta Tamás apostolnak, aki meg is érintette. Ez alapján testi feltámadás lesz. De ez már nem egy halandó test lesz, mint a mostani.
2021. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

3, Értem,de akkor miért beszélnek egy különálló lélekről ami a halál után megítéltetik és ide vagy oda kerül.

Főleg amit még kínoznak is.

2021. dec. 28. 21:22
 5/49 anonim ***** válasza:
23%
A lélek halhatatlan, vagyis az ember halála után eldől a sorsa. A testi feltámadás majd az utolsó ítéletnél fog megtörténni.
2021. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
30%

#4

Erre több különböző elmélet is van, de az biztos, hogy "A feltámadás" testben fog történni.

2021. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
0%
A test választ majd lelket magának...(arc nélküli kő emberek kapkodnak a lelkekért és akinek sikerül szerezni, azt a többi irigységből megöli)
2021. dec. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
60%

Érdekes kérdés, én is gondolkodtam rajta, hogy milyen testben támadunk fel. Találtam róla egy jó írást.

Miféle vigasztalásod van a testnek feltámadásából?

[link]

2021. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 KZitus ***** válasza:
33%

#4

" Értem,de akkor miért beszélnek egy különálló lélekről ami a halál után megítéltetik és ide vagy oda kerül.


Főleg amit még kínoznak is."

Szerinted lehet kínozni valamit, aminek nincsen agya, érzékszerve?

2021. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 pelgrim ***** válasza:
0%

Nem tudom, de van egy elképzelésem. Kezdeném azzal, hogy Jézus teljes válasza az egyik halálraitélt gonosztevőnek Lukács evangélista szerint így hangzott:

„Bizony mondom neked, még ma velem leszel a paradicsomban.”

Jézus nem azt mondta, hogy vele lesz a menyben, hanem a paradicsomban, tehát az ember bibliai bűnbeesése előtti állapotban, vagyis a tudat vagy lélek semleges állapotában.

A feltámadás mint ahogy a vallások ábrázolják, szerintem csak nagyon ritka kivételeknek van félretéve. Közülünk majdnem mindenki a reinkarnació hosszú sora végén éri el a tudatnak azt a magas színvonalát melyen a reinkarnáció nincs tovább a napirenden.

Minden a tudaton múlik, az egész universum a tudat kivetítése, és mi is a testünkkel, a személyiségünkkel valójában a tudatunk kivetitései vagyunk az anyagi világban.

Tudhatjuk azt is hogy a menny és pokol nem földrajzi helyek, hanem a tudat szélsőséges állapotai.

Egy másik dolog az, hogy az ember folytonosan változik, azörök élet feltétele a változás. A halál is egy változás, méghozzá nagyon kíméletlen. De van a halálnak egy alternatívája, ez az, amelyen Jézus átment a színeváltozása alkalmával. Ez alkalommal a test átszellemül, a tudat kibővül, az ember teljes lénye tökéletesül. Jézus színeváltozása alkalmával megkapta a biztonságot, hogy tovább fog élni egy átszellemült testben tökéletesebb mint valaha volt.

Elképzelésem szerint nekünk is egy ilyen színeváltozáson kell átmennünk, akkor egy emberhez méltó nagyszerű módon átmegyünk a szűkséges változásokon. Nem válunk halhatatlanná mert egy nemes cél érdekében vállalhatjuk a halált, mint ahogy Jézus tette, de továbbá nem kényszerülünk elszenvedni.

Azok akik a reinkarnációjuk sora végére értek egy ilyen szineváltozáson mennek át, és többé nem kívánnak visszatérni az anyagi világba, de módjukban áll a volt személyiségeik barmelyikét ismét, felvenni. Ezt tette Jézus is, felvette halála előtti személyiségét, oly élethűen, hogy tanítványai nem kételkedhettek.

2021. dec. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!