Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak! Akkor biztosan a...

Vallásosak! Akkor biztosan a Mennybe/nirvánába kerülök, ha nem öltem embert és nem loptam?

Figyelt kérdés
Jöhetnek válaszok bármilyen vallású embertől, ezért sem csak a Mennyet írtam a kérdésbe.

2022. jan. 14. 21:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Ezernyi más bűn van.
2022. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A Nirvana teljesen máshogy működik és életben is elérhető(elvileg).
2022. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Jézus szerint bűn ha nem hisznek benne.
2022. jan. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#2.

Ezen az oldalon mindenki önjelölt vallástudós is már...


A buddhizmus tanítása szerint, a folyamatos szenvedésben (jó vagy rossz karmával való) újraszületésben való körforgásból úgy lehet kiszakadni, ha eléred a megvilágosodás, vagyis a buddhaságot. Ezután kiszakadsz a reinkarnáció kerekéből és bekerülsz a nirvánába, ami egy nagyon pozitív "hely". Megszűnik az ember énje, boldogságot, harmóniát érez. Hasonló, mint az ábrahámi vallásokban és a zoroasztrianizmusban a Menny, viszont ez egy keleti vallás, ebből adódóan másabb a felépítése ilyen téren is.

2022. jan. 15. 01:03
 5/17 A kérdező kommentje:
Mármint, már nem születsz újjá karmával, a halálod után, hanem bekerülsz a nirvánába.
2022. jan. 15. 01:04
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

Ja, hogy te ilyen kis pofátlan vagy, aki leugat másokat. Értem. Akkor mondom a tutit, mert látom a témához hülye vagy, beszólni viszont tudsz:

Igen, lehet még ebben az életben.

Más a hindu és más a buddhista elképzelés.

A buddhistánál kettő van.

Van még kérdés, vagy inkább kussolsz és elfogadod, hogy felesleges szóltál le mást, mert ő normális volt, és te vagy a tudatlan.

2022. jan. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

A nirvana tényleg máshogy mukodik! Lehet utána nézni te hulye vagy inkabb meg hallgatni ha már te kérdeztel -.-“

Mindaddig amíg van mit meg tanulnod legyen az jó vagy rossz addig újjá fogsz születni!

Ezzel szemben a menny teljesen máshogy mukodik!!!

Itt csak egy esélyed van nem pedig végtelen

Megint csak 2 parancsolat a 10-ből illetve ott van még a 7 főbűn is! Illetve Jézus tanításai

De még az is be tesz hogy nagyon sok metafora van de a 10 parancsolat az 10 parancsolat és a krisztusi szentség az krisztusi szentség!

De itt van bűnbocsánat is! (Hu milyen jó ez a keresztény vallás! Mert elég kevés vallásban van bűnbocsánat! De ezt nem a pap adja hanem majd isten dönti el!)

Csak azért mert nem öltél és loptál attól még

Hazudhatsz

Csalhatsz

Bánthatsz mást fizikailag szellemileg

Más dolgába kárt tehetsz

Házasságtörést csinálhatsz

Lehetsz irigy

Falánk

Lusta

Buja

Gőgös

Haragos/agresszív

És kapzsi is!

Lehetsz elutasító és unempatikus

2022. jan. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Tíz parancsolatot maradéktalanul betartottad? Mindig mindenkit szerettél?


Én sem. Senki sem. Kereszténység szerint ezért kell Jézus, aki elszenvedte a büntetésedet a kereszten, ezért kell bűnbocsánat, mert magad erejéből nem vagy tökéletes.

2022. jan. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#8 Na igen, Amen
2022. jan. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, számolj el 10-ig vagy nem tudom
2022. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!