Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn ha keresztényként Matisyah...

Bűn ha keresztényként Matisyahut és más hasonló stílusú előadókat hallgatok?

Figyelt kérdés

Mostanában többször hallgattam Matisyahut és egyéb zsidó (esetleg raszta raggae) zenéket és sokszor azonosulni is tudok bizonyos gondolatokkal belőle. Bűn?


Hasonlókra gondolok:

https://www.youtube.com/watch?v=LfoajZwWf1Q

https://www.youtube.com/watch?v=Bq5VGP35xEQ



2022. jan. 16. 12:32
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Amúgy is szeretem a komolyabb tartalmú, raggae és rock közötti zenét.
2022. jan. 16. 12:36
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla, hogy bármelyik keresztény vallás tiltana bármilyen zenehallgatást.
2022. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A sátánista zenék hallgatása például nem engedélyezett, mert bele ivódik az ember lelkébe a szöveg és el is hiszi a végén.
2022. jan. 16. 12:50
 4/19 anonim ***** válasza:
38%
már a popzene is sátánista amúgy.. lady gaga stb.. Ha jól tudom a sátán különösen értett a hangszerekhez, zenével manipulálja az emberiség nagyrészét
2022. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#4.

Tehát akkor bűn az ilyen témájú zenék hallgatása? Bűn keresztényként, ha zsidó témákról írt zenét hallgatok? Sok kérdésben hasonló a zsidók istene, a keresztényekéhez.

2022. jan. 16. 13:09
 6/19 A kérdező kommentje:

#4.

Ez nem pop, hanem rock és raggae keveréke. A raggae pedig egy messiási zsidó irányzat vallási zenéje, a rasztafariaké. Később nagyon elterjedt lett ortodox zsidó körökben is és a fenti előadó is ilyen.

2022. jan. 16. 13:12
 7/19 anonim ***** válasza:
Matisyahu-nak ez az egyetlen jó száma szerintem, én is imádtam régen. De így újra meghallgatva még mindig ott van! [link]
2022. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez jó zene.
2022. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legjobb száma. Örök sláver, mindig Jézus visszajövetelére gondolok ha hallgatom. Amúgy ő meg az eljövetelére gondol szerintem nem a visszajövetelére.


[link]


Függetlenül a szövegétől (úgyse értem) jó zenész nagyon. Nekem ez is az egyik kedvencem:


[link]

2022. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 MDaniel98 ***** válasza:
Nem, nem bűn, a nagyobb egyházak legalábbis biztos, hogy nem tekintik annak.
2022. jan. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!