Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtérés=Krisztusban való...

Megtérés=Krisztusban való újászületés? A kettő vajon egy és ugyanaz? Vagy pedig két külön dolog? És ha utóbbi igaz, akkor úgymond melyik következik be előbb?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi a tudatlanságomért, de ez a kérdés mostanában sokat foglalkoztat és, mivel annyi de annyi különféle egymástól lényegesen eltérő választ kaptam már erre a kérdésre, hogy végre jó lenne tisztázni, hogy mégis egyáltalán mi a két fogalom jelentése. Illetve, hogy melyik történik meg előbb, vagy hogy a kettő gyakorlatilag ugyanaz csak más szóval (bár utóbbinak kevés esélyt adnék)?

Volt már olyan is, aki azt mondta, hogy először újászületés aztán kerül sor a megtérésre.

Viszont akadt olyan is, aki ennek a fordítottját állította.

Szóval szeretném már tudni a igazságot ezzel kapcsolatban.😅



2022. jan. 26. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Ezek nagyon hasonló dolgokat jelölnek, értelmetlen különválasztani őket. A megtérés az, amikor hátat fordítasz addigi életednek és elindulsz a krisztusi úton. De maga a megtérés is egy út, ami kezdődhet valami meghatározó életeseménnyel felnőttként vagy akár egészen kis korban a szülői nevelés által. Hiszen ha valaki már eleve a krisztusi úton jár, akkor nincs minek hátat fordítani. A megtérés beteljesedése pedig az üdvösség, az örök élet Krisztusban.

Az újjászületés is hasonló dolgot ír le, de szorosabban értelmezve a keresztséget jelöli, mint az újjászületés fürdőjét, melyben a megkeresztelt ember Isten fogadott gyermeke lesz.

2022. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

"Megtérés=Krisztusban való újászületés?"

Nem


Megtérés szó szerint az a gondolkodás megváltoztatását jelenti. Egész pontosan az ember ekkor belátja, hogy bűn van benne és Krisztushoz fordul segítségért. Ezt követheti az újjászületés

2022. jan. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Igen, megtérés= Krisztusban való újjászületés. Hitre jutsz és elkötelezed magad a keresztény hit mellett. Ami magába foglal dolgokat, például Jézus tanításainak ismeretét és a rá való törekvést.
2022. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: keresztény hit nem hiszékenységet jelent, nem is pontok szerinti hitelvek elméleti tudását, vallását, hanem hogy Istenre bízod az életed.
2022. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ajjaj. Na erről beszéltem😅. Már megint több különböző álláspont/vélemény egy helyen.
2022. jan. 27. 10:44
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
#5 A világ ilyen. Fejlesszed a gondolkodóképességedet olvasással.
2022. jan. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

"Már megint több különböző álláspont/vélemény egy helyen."

Ha nem trollkérdés lenne, és néha gondolkodnál, láthatnád, hogy nem igazán különbözőek a vélemények. Felesleges volt a bárgyú vigyor.

A megtérést, gondolkodás megváltoztatását szorosan követi az újjászületés. Gyakorlatilag elválaszthatatlan része.


Amit sikerült bizonyítanod, hogy ti ateista trollok képtelenek vagytok gondolkodni. Szánalmas, silány életeteket is a keresztények haszontalan üldözésével töltitek, sikertelenül


"Fejlesszed a gondolkodóképességedet olvasással."

Ezek? Gondolkodás?

2022. jan. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem troll az illető, ha nem tévedek, ismerem.
2022. jan. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7-es


Sajnálom, ha neked ez jött le, hogy troll vagyok. Holott szó sincs erről. Pusztán csak tényleg kíváncsiságból tettem fel a kérdést, mert valóban sok embertől hallottam már vélemény nyilvánítást ezzel kapcsolatban és sajnos nem igazán fedték egymást a dolgok, amiket hallottam tőlük. Persze próbáltam a Biblia alapján is értelmezni a dolgokat, de sajnos az nem igazán sikerült. Ezért gondoltam, hogy itt hátha van valaki, aki tud a kérdésemmel kapcsolatban kimerítő válasszal szolgálni.

Szóval nem vagyok troll. De lényegtelen.

2022. jan. 27. 11:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha az igazság érdekel, az Istentől kérdezd.

A megtérés egy döntés, ami rajtad áll. A Krisztusban való újjászületés egy esemény, amit az Isten ad meg.

2022. jan. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!