Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon is van olyan a...

Magyarországon is van olyan a katolikusoknál, amit angolul úgy hívnak, hogy "betrothal ceremony"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mi az, de ilyen tényleg van nálunk is?

[link]

Ha igen, mi a magyar megfelelője?



2022. febr. 14. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Le tudnád írni, hogy mi ez?
2022. febr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Ez micsoda...??


tutira nem katolikus...


Valami házassági szerződés v. ígéret?

2022. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Valami olyan templomi szertartás, aminek keretében megfogadja a pár, hogy egy adott időpontban össze fog házasodni. Tehát több, mint az eljegyzés, mert már az időpont is megvan. És templomi szertartás, de még nem esküvő. És nem is csak az eljegyzett pár megáldása...
2022. febr. 14. 16:01
 4/12 A kérdező kommentje:

Katolikusnak katolikus, legalábbis azt írják:

"My second, conflicting thought was, "Am I still practicing my Catholic faith if I end up postponing my wedding?""

2022. febr. 14. 16:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Itthon nincs ilyen... ez valami amcsi túltengés lehet...
2022. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt találtam róla, szerintem itthon ez már elfeledett dolog.

2022. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
a kozepkorban letezett ez amikor nemeseket egymasnak igertek fiatal korban, gyerekkent vagy ujszulottkent. gondolom amerikaban valami fundamentalista korokben letezhet meg ilyen baromsag
2022. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen szokás volt nálunk is, hogy az eljegyzést is templomban kötötték.

Lehetnek máshol is ilyen szertartások. Sőt maga az esketés sem 100%-ig ugyanolyan mindenhol. Pl a feszületre történő eskü nálunk Magyarországon szokás, de van, ahol nincs ilyen.

2022. febr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem uj amcsi dolog, hanem regi, az anglikanoknal is volt.

Az eljegyzesnel tobb, mert hivatalosan fogadalmat kell arra tenni, hogy a hazassag letrejon, es ha megszegik, buntetessel jart.

Azert volt jelentosege, mert regen a hazassagokat erdekbol kotottek, pl. politikai vagy vagyoni erdekhazassagok ket nep vagy ket tarsadalmi csoport, ket nemesi csalad kepviseloi kozott. Gyakran gyerekeket is "odaigertek" igy. Ilyenkor a szulok valasztottak a hazastarsakat, szerelem nem nagyon volt. Ha kiszemeltek ket embert egymasnak, de valami ok miatt meg nem kerulhetett a hazassagra sor, akkor igy biztositották, "lefoglalták" oket egymasnak, es ez hivatalos, torvenyes igeret volt, szerzodest is irtak rola.

2022. febr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy elolvastam ezeket az amerikai cikkeket: ez egy templomi szertartas, amelyet ha megszegnek, akkor a papnak hivatalosan ervenytelenitenie kell.

Nem nagyon latom ertelmet szerelmi hazassag eseteben, hacsak nem abban, hogy még egy nagy rongyrazos bulival unnepeltessek magukat.

Nem tudom, magyarul mi a neve.

Talan hivatalos templomi eljegyzesnek lehetne hivni.

2022. febr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!