Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az, hogy "Jaj...

Mit jelent az, hogy "Jaj nektek, ha az emberek hízelegnek nektek, mert atyáik is ezt tették a hamis prófétákkal"?

Figyelt kérdés
Lukács evangéliuma 6:26-ban hangzik el a fenti idézet. Miért történik ez, hisz nem az a cél, hogy békében élj a többi emberrel és ne legyen viszály? Miért gond az, ha jó véleménnyel vannak valakiról mások, nem ez lenne a cél? Nem muszáj feltétlenül prófétának kiadnod magad, lehetsz csak egy szimpla jóhiszemű ember.

2022. febr. 15. 09:31
 1/9 Prókátor ***** válasza:
55%

Fejből nem ugrik be az igehely vagy hogy melyik prófátáról volt szó...

A király körül lebzselő hamis és beképzelt próféták arról győzködték a királyt, hogy indítson lázadást a felette álló hatalom ellen, és el fogja pusztítani az elnyomást. Isten prófétája - aki egyedül volt akkoriban élő kapcsolatban Istennel - azt jósolta, hogy a lázadás nem siikerülhet, és még nayobb elnyomásban lesz részük. Ezért a király inkább kidobatta őt... aztán neki lett igaza.

Az emberek örülnek a jóhír hozójának, szívesen fogadják... még akkor is, ha hazugság az a jó hír! Ellenben a rossz hír hozóját ki nem állhatják, még akkor sem, ha az a rossz hír fájdalmas, de igaz.

2022. febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, az a rész a képmutatásról szól. Közben meg Isten ellen cselekszenek
2022. febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem vagyok próféta, de annyit azért tudok, hogy nem az a cél, hogy "békében legyek a többi emberrel"! A cél az, hogy Jézussal legyek békében, a többi emberrel cvsak úgy és annyiban tudok békében lenni, amennyire Jézussal is békében vannak!

Maga Jézus mondja:


Máté10.34. Ne(hogy azt) gondoljátok, hogy békét vetni jöttem a földre, nem békét jöttem vetni, hanem (harci) kardot,

Máté10.35. mert azért jöttem, hogy elszakítsam (elválasszam) az embert apjától, a leányt anyjától, a menyet anyósától,

Máté10.36. és az embernek a saját házanépe is ellenségévé lesz.

Máté10.37. Aki jobban kedveli apját vagy anyját, mint engem, nem méltó hozzám, és aki jobban kedveli fiát vagy lányát, mint engem, nem méltó hozzám.


Tehát nem azt mondja, hogy én legyenek az ellensége bárkinek is, hanem azt, hogy ha valaki Őt Jézust kezdi el követni, akkor bizony ellenségei lesznek!

Nekem tehát lehetnek ellenségeim, de én nem lehetek senkinek sem az ellensége!


A gond nem az, hogy "valakiről jó véleménnyle vannak", haenm az, ha a világ fiai kezdenek el dicsérni valakit! Akit a világ fiai dicsérnek, az egyúttal azt is jelenti, hogy az a valaki elárulta Jézust, különben nem dicsérnék!

2022. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azert hizelegnek ha hizelegnek mert langymeleg kereszteny vagy csak arrol beszelsz hogy Isten szeret de a kőkemény bibliat nem olvasod fel szorol szora meg a Mozes könyvet mert abban vannak az igazsagok az sok mindenkinek fajni fog ezert szidni fognak ha felolvasod nekik
2022. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 tehát akkor te egy toloszekes fogyatekos embert is agyonütsz ha az nincs bekeben Jezussal?
2022. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3 "gond nem az, hogy "valakiről jó véleménnyle vannak", haenm az, ha a világ fiai kezdenek el dicsérni valakit! Akit a világ fiai dicsérnek, az egyúttal azt is jelenti, hogy az a valaki elárulta Jézust, különben nem dicsérnék!"


Tehàt akkor a fogyatekosokat, serult embereket , rokkant gyerekeket mind szidni es ostorozni kell kemenyen meg gonoszokat kell roluk mondani kulonben elkarhozik a lelkük?

2022. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


Ne haragudj, de szerintem nem tudtad jól értelmezni azt amit írtam!


"Nekem tehát lehetnek ellenségeim, de én nem lehetek senkinek sem az ellensége!"


A fenti szavak pont az ellenkezőjét jelenti annak amit írtál.

2022. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nekem tehát lehetnek ellenségeim, de én nem lehetek senkinek sem az ellensége!"


és ha akiknek felsoroltam nincs ellensége sőt hizelegnek a fogyatékosoknak ahogy a hamis prófétáknak hizelegtek akkor a fogyatékos emberek elkárhoznak???

2022. febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy gonosz-e, vagy sem.


Mindenki saját maga sorsának a kovácsa!

2022. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!