Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mennyország-Pokol túlvilág-t...

A Mennyország-Pokol túlvilág-tanát, vagy a reinkarnációt tartanátok igazságosabbnak?

Figyelt kérdés
Melyik lenne az igazságosabb? Ha érdemei szerint kerül valaki a Mennybe/Pokolba, vagy ha újjászületik egy másik testbe érdemei szerint?

2022. márc. 9. 00:44
A kérdező szavazást indított:
A Mennyország/Pokol az igazságosabb.
A reinkarnáció az igazságosabb
21 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

Ez a kettő egy rendszeren belül van.

Pokol mondjuk nem létezik, de akárki teremthet magának poklot ha elég fejletlen.

A reinkarnáció és mennyország meg kb alap tudás.

2022. márc. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik valóban létezik.
2022. márc. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

A reinkarnáció a keleti vallások szerint se valami jó dolog, hitük szerint egy magasabb állapotot akarnak elérni és nem újra leszületni a földre például csótányként (ha gonoszak voltak). Tehát akik hisznek a reinkarnációba, ők is többre törekednek, valami hasonlóra, mint a keresztény vallásban az üdvösség.

Ez alapján a túlvilág tana a jobb és igazságosabb, hiszen még a reinkarnációban hívő emberek is hasonlót szeretnének elérni.

2022. márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3: És mi van akkor, ha én újra le szeretnék születni a Földre egy másik testben azért, hogy helyrehozzam az előző életem hibáit és jobb, boldogabb, szebb életem legyen?
2022. márc. 9. 13:42
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Semmi nincs, mivel ilyen nem létezik. A keleti vallásokban sincs ilyen.
2022. márc. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%
Nem az a kérdés hogy te vagy bármelyikünk melyiket tartja igazságosabbnak! Hanem az a kérdés melyik az igaz! Én régebben mondtam is Istennek hogy nem érdekel az, amit én el tudok fogadni a szivemmel, mert igazabbnak gondolom, hanem az igazság érdekel akkor is ha még most kevésbé szimpatikusabb! Mert akkor még nekem is szimpatikusabb volt a karma még az a reinkarnáció mint a kereszténység. De mivel az igazságra szomjaztam és azt akartam tudni ezért fedte fel előttem az Úr Jézust mint egyetlen utat az Atyahoz!
2022. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
Egyiket sem
2022. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

6 pont hogy az a kérdés hogy szerintünk melyik az igazságosabb -.- nyomi boomer

Kérdező a reinkarnacioban te nem fogsz emlékezni és semmilyen módon nem emlekezhetsz! Szóval tök mindegy hogy mit akarsz mert amiket akartál már nem fogsz emlékezni rájuk! Valamint azokat a hibákat max idő utazással lehet helyrehozni mert maga a budd/hinduizmus sem törli el a múltat hanem helyrehozza a karmát majd kitör a samsarából és eléri a nirvanat ami egy nagyon üdvösség mennyország szerű világ…

2022. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8: De hogy tudnám kijavítani az előző életem hibáit, ha nem emlékszem arra? Ebben semmi logika nincs. Ha nem emlékszem, akkor meg nem fogok tudni fejlődni sem.
2022. márc. 9. 16:05
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

9 pedig a reinkarnacios vállasokban ez a képlet! Valamint nem kötelező kijavítani! Elvileg a tapasztalatok kisebb érzések meg maradnak azaz sugallatók de abszolut nem fogsz emlékezni semmire sem! Mert pont hogy az természet ellenes! Max csak nagyobb szerzetesek illetve “mágia” használok de azok sem mindenre hanem csak a fő részletekre és ez nagyon ritka!

Ezekhez is elvileg 10-20 éves meditációk meg szerzetesi élet kell


Ahogy mondtam nem kötelező kijavítani semmit sem hanem jó embernek kell lenni…! Valamiert a vörös keresztben dolgozó emberek mind ez nem érdekli hanem csak mennek ahova szükség van rájuk! A sok adományozóról meg Ne is beszéljünk akik konkrét vagyonokat adtak a rászorulóknak illetve ott vannak az apácák is pl Teréz anya

2022. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!