Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tiltja a judaizmus és...

Miért tiltja a judaizmus és az iszlám, valamint miért tiltottak korábban a többi ábrahámi és hasonló vallás a hamvasztást?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy az a magyarázata, hogy a test a lélek és a szellem, valamint valamilyen szinten Isten szentélye is, ezért nem szabad azzal megalázni, hogy elégetik, megsemmisítik, illetve pogány szokásnak tartották vagy tartják is.


Nem tudom, de szerintem sokkal megalázóbb a testtel szemben, ha berakják egy kendőbe tekerve vagy egy koporsóba fektetve az elhunytat egy gödörbe (vagy más mély helyre, mondjuk barlangba) és otthagyják megbüdösödni, szaglani, mondhatni elrohadni a testet, majd a férgek és csúszómászók felfalják, rettenetesen undorító módon, a csontváz pedig ottmarad és lebomlik egy hosszú idő után. Szerintem ennél sokkal kulturáltabb és tisztességesebb, ha inkább elhamvasztják és egy urnában temetik el az elhunytat. Másrészt meg lehet, hogy pogány gyökerei is lehetnek, de nem igazán kapcsolódik a pogány istenek imádatához, vagy bármilyen pogány dologhoz.


Mégis miért van ez a tiltás? Miért rossz a hamvasztás?



2022. márc. 13. 11:51
 1/5 A kérdező kommentje:
*ott marad
2022. márc. 13. 11:52
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Passz. "Pedig porból lettünk porrá leszünk", szóval nem értem mi ez a tilos hamvasztani dolog, mikor végül a bomlás során por lesz belőlünk, csak hosszabb idő alatt. Buddhizmusnál olvastam egyszer, hogy 40 napig nem szabad hamvasztani, mert a lélek addig még a testben van. Ókori egyiptomiaknál is kellett a test a túlvilági élethez.
2022. márc. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Isti22 ***** válasza:
73%
A kérdésedben leírtad a választ, csak nem tetszik neked :)
2022. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3.

Éppen erre keresem a választ. Miért kevésbé szentségtelen a rohadni hagyás, mint egy egyszerű égetés.

2022. márc. 13. 19:24
 5/5 A kérdező kommentje:
*?
2022. márc. 13. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!