Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Úgy érzem nem tudok megfelelni...

Úgy érzem nem tudok megfelelni Istennek, tanácsokat kérnék?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért ide írom ki ezt a gondom, de egy próbát megér. A hit miatt elég nagy belső feszültség van bennem, amit eddig próbáltam elfojtani, de érzem, hogy valamit kezdenem kéne vele. A gond az, hogy lehetetlennek érzem az egészet, emiatt persze szorongok, hogy a pokolra jutok, megpróbáltam rá lélekben félkészülni, de nem tudok. Már annak is jobban örülnék, ha meg se születtem volna. A kérdés lényege, hogy hogyan oldjam ezt fel? Honnan tudom, hogy elég az, ahogy élek Istennek? A többi keresztényt elnézve nem lógok ki ugyan a sorból, de ha azt veszem, ami a Bibliában mind van, úgy érzem nem tudok megfelelni annak a sok elvárásnak. Néha emiatt azt is érzem már, hogy próbálkozni se éri meg. Tudom, hogy sok nem hívő ember is olvassa ezt a kategóriát, ezért nekik mondom, hogy az Isten nem létezik válasz nem segít, meg az sem, hogy látod mit tesz a vallás. Próbáltam már meggyőzni magam, hogy nincs Isten, de annyira erős a kárhozattól való félelmem, hogy nem tudom elengedni. Egyébként nem vagyok hit gyülis meg hasonló, nem innen ered a gond.

2022. márc. 17. 18:35
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:

A szent ember az más fogalom. Abból kevés van, és nem is kell sok. A többi ember normálisnak nevezheti magát.

Erkölcstelenség meg az, ami az erkölcsöket sérti. Ez nem az.

2022. márc. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
21%
#31 tehát a gyereked előtt belevered a feleseged szajaba az nem sert semmilyen erkolcsot? 🤢🤢
2022. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:

Te hülye vagy?

A Biblia szerinted úgy írja, hogy a gyerek előtt kell szexelni?

---

Amúgy, egyes kultúrákban ez megszokott, és ott nem is okoz problémákat.

Vagy van köztes megoldás is: vidéki gyerekek, ott, ahol még van állattartás, elég jól ismerik a kérdéskört, és nekik sem okoz problémát.

A te prűd lelkednek viszont az elvonulás felel meg, és ez is elfogadott.

De az nem elfogadott, amit írtál!

Úgy tekergődzöl a különféle helyzetek között, mint a kígyó: ahogy éppen neked jobb.

Ez így ERKÖLCSTELEN!

2022. márc. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
21%
#33 én igazságot irom. Szent embereknek ettől tartózkodni kell a sátán meg ördög persze beleverheti a felesége szájába a gyerekei előtt akik megbotránkoznak de egy szent ember ilyet nem csinál
2022. márc. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:

A szent ember életében eleve nem fontos a szex, szóval nem jó a példád.

Normális ember pedig nyugodtan csinálhat ilyet (ha a feltételei megvannak), mert NEM BŰN!

Amúgy a szent ember is csinálhat ilyet néha, csak nem ez a fontos az életében.

2022. márc. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
21%
#35 szent ember életében csak gyereknemzés miatt szexel.
2022. márc. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

"Normális ember pedig nyugodtan csinálhat ilyet (ha a feltételei megvannak), mert NEM BŰN!"


Nem te döntöd el hogy mi a BŰN hanem ISTEN és ő leirta hogy tartózkodjatok paráznaságtol bujaságtol

2022. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk, akkor az ismerősi körömben nagyon sokan számolnak be arról, hogy anális úton közösülnek férfi és nő házasságban. Ez szerintetek normális? Tehát már a normális nemi szervet nem is szeretik az emberek?
2022. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:

Ha én eddig jól értettem meg a dolgokat, pont emiatt jött el Jézus. Azt mondod nem tudod, hogy elég-e ahogyan élsz Istennek és nem tudsz megfelelni a sok elvárásnak. Ez pont olyan, mint amit Pál apostol írt a mózesi törvényről, hogy a betű megöl, a Lélek pedig megelevenít. Erre kellett Jézus áldozata, hogy többé ne a kárhoztatásnak és a megfelelésnek éljünk és ezek által igazuljunk meg, hanem azáltal, hogy hiszünk Jézusban. Ahogy Pál írta, akik a sok törvény által akartak élni, azoknak nem sikerült, hiszen az összes törvényt nem tudjuk betartani a testünk gyengeségei miatt, ezért az kárhoztatni fog, viszont ha valaki a Lélek által él, azaz hagyja, hogy a szeretet, békesség, jószívűség irányítsa az életét, és mindig ezek és a Jézus szavai vannak a szívében, akkor nem kell aggódni, hogy valamit rosszul tesz, mert ha ezek által él, akkor a testében is sikerülni fog legyőzni a bűnöket. Azt is írja Pál ,hogy a keresztényeknek nem kell többé a kárhozattól való félelem által élniük. "

Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!" Róma 8:15 Persze ez nem azt jelenti, hogy nem kell semmit tennünk, sőt a hitünk mellett a végsőkig ki kell tartanunk.

2022. márc. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
#39 szépen leírta :)
2022. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!