Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Úgy érzem nem tudok megfelelni...

Úgy érzem nem tudok megfelelni Istennek, tanácsokat kérnék?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért ide írom ki ezt a gondom, de egy próbát megér. A hit miatt elég nagy belső feszültség van bennem, amit eddig próbáltam elfojtani, de érzem, hogy valamit kezdenem kéne vele. A gond az, hogy lehetetlennek érzem az egészet, emiatt persze szorongok, hogy a pokolra jutok, megpróbáltam rá lélekben félkészülni, de nem tudok. Már annak is jobban örülnék, ha meg se születtem volna. A kérdés lényege, hogy hogyan oldjam ezt fel? Honnan tudom, hogy elég az, ahogy élek Istennek? A többi keresztényt elnézve nem lógok ki ugyan a sorból, de ha azt veszem, ami a Bibliában mind van, úgy érzem nem tudok megfelelni annak a sok elvárásnak. Néha emiatt azt is érzem már, hogy próbálkozni se éri meg. Tudom, hogy sok nem hívő ember is olvassa ezt a kategóriát, ezért nekik mondom, hogy az Isten nem létezik válasz nem segít, meg az sem, hogy látod mit tesz a vallás. Próbáltam már meggyőzni magam, hogy nincs Isten, de annyira erős a kárhozattól való félelmem, hogy nem tudom elengedni. Egyébként nem vagyok hit gyülis meg hasonló, nem innen ered a gond.

2022. márc. 17. 18:35
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

#37


Zsidókhoz 13:4 azt írja, hogy "Tisztességes minden tekintetben a házasság és a szeplõtelen házaságy; a paráznákat pedig és a házasságrontókat megítéli az Isten."


Ha azzal úgymond megölöd a gyereked, hogy nem gyermeknemzés céljából közösülsz, akkor valójában akkor is megölöd, ha igen, hiszen a sperma több millió spermiumot tartalmaz, amelyik mind képes petesejtet megtermékenyíteni. Sőt, akkor is, ha egyáltalán nem közösülsz, hiszen a folyadék ígyis-úgyis távozik a testedből.


Azt mondod, hogy Isten azt mondja tartózkodjunk a paráznaságtól és a bujaságtól. Viszont ezek mit jelentenek? Ennyi erővel azt is mondhatnám, hogy a bujaság a kóla ivást, a paráznaság pedig a biciklizést jelenti, tehát mindenki bűnös, aki kólát iszik és biciklizik, hiszen ott van a bizonyíték a Bibliában.

Pál apostol azt mondja, hogy minden férfinak legyen felesége és nőnek férje a paráznaság miatt. Tehát (szerintem) ezt azt jelenti, hogy inkább legyen valakinek felesége, mint hogy paráználkodjon. De ha ez így van, akkor nem paráznaság az, hogy valaki a feleségével fekszik le.

Emellett sok olyan esetet találunk Pál apostol leveleiben, ahol inti azokat az embereket, akik paráználkodnak például valaki az apja feleségével. Viszont olyat sosem ír, hogy gonosz paráznák azok, akik nem a gyereknemzés miatt csinálják. De az egész Bibliában nem lehet erre példát találni.

2022. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

#41


"hiszen a sperma több millió spermiumot tartalmaz, amelyik mind képes petesejtet megtermékenyíten"


Ez a sátáni tudomány hazugsága a sperma az egy embert jelent általában . Egy ember folyik ossze abbol a spermabol.


"Sőt, akkor is, ha egyáltalán nem közösülsz, hiszen a folyadék ígyis-úgyis távozik a testedből."


Az nem bűn viszont ha szándékosan meggátolod a spermát a méhbe jutashoz az mar bűn hasonló mint az abortusz

2022. márc. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:

"De ha ez így van, akkor nem paráznaság az, hogy valaki a feleségével fekszik le."


Igen de csak gyereknemzes celjabol

2022. márc. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
A kereszténység nem erről szól.
2022. márc. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:

#42


Viszont azt már nem lehet tagadni, hogy amikor egy nő menstruál, akkor is mindig gyereknemzésre alkalmas petesejtet veszít el. Tehát akkor végül is az is bűn, ha egy lány nem házasodik meg rögtön, amikor menstruálni kezd és nem törekszik mindig arra, hogy gyereket szüljön? Hiszen akkor mindig meghal a petesejt.


#43


Ezt hol írja a Biblia?

2022. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
0%
#45 petesejtek csak férfi heréiben termelődnek. a heregolyóidban termelődik a gyerek
2022. márc. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

#46


Akkor mi az a menstruáció? És mért van szükség nőkre?

2022. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
#47 hogy a sperma bejusson a méhébe és legyen gyereketek
2022. márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

46 Akkor csak férfi központú a vallás, mert a női petesejt le van ejtve? Tényleg igaz, menstruációkor elveszik egy lélek.


Meg ugye mi van azokkal a hímivarsejtekkel, amik mennek a petesejt felé és csak egy jut oda. A többi elpusztul. Ezeket az életeket Isten pusztítja el?

2022. márc. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon sok érkezett!


Ahogy látom elég hosszas vita kerekedett arról, hogy ki szerint mi a helyes szexuális élet. Ha nem gond ezekre én most nem reagálok, mert a kérdésem nem erről szól, és nem szeretnék a kérdéstől elkanyarodni.


#39 Ha jól értem, azt mondod, hogy ha hiszek, az elég. Egy részletet ragadnék ki a kommentedből, ezt:

"ezért az kárhoztatni fog, viszont ha valaki a Lélek által él, azaz hagyja, hogy a szeretet, békesség, jószívűség irányítsa az életét, és mindig ezek és a Jézus szavai vannak a szívében, akkor nem kell aggódni, hogy valamit rosszul tesz, mert ha ezek által él, akkor a testében is sikerülni fog legyőzni a bűnöket."

Szerintem én ezt a szintet nem tudom elérni, nem mindig ez a szeretet irányítja az életem, van, hogy igen, de nem mindig. Számomra ennek a betartása mejdnem olyan lehetetlennek érződik, mint az összes többi törvényé. Ezen a téren is elég, ha próbálkozom?

2022. márc. 20. 19:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!