Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik Jézus kép tetszik...

Melyik Jézus kép tetszik jobban,az amelyet a hagyományos kereszténység hirdet vagy amelyet a gnosztikus kereszténység állít?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 12. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
"a hagyományos kereszténység hirdet"-te ábrázolás a kép rendelöjétöl és alkotojátol függöen millios nagyságrendü számot ad. Ezt hasonlitod a TE izlésed által kiválasztott gnosztikusnak nevezett ábrázolásokhoz. Ha valaki komolyan veszi a kérdésedet, az MEGVÁLASZOLHATATLAN!!! Inkább adj meg néhány konkrét képet (Belinkelve a legjobb!), arrol lehet értelmes választ adni.
2022. ápr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Csak a katolikus és ortodox a hagyományos kereszténység.


A protestánsoknál már nem. Pl. az adventistáknál vannak, akik szerint Krisztusnak bűnre való hajlama is volt. Vagy az olyan neoprotestánsoknál, mint a Jehova tanúi, tagadják az istenségét.

2022. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk a reformátusoknál stb. nem tudom, hogy van. Gondolom ők is hagyományos Krisztus képet képviselnek.


De hagyományos kereszténység a katolikus és az ortodox.


#2 voltam

2022. ápr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor segít, ha pontosan definiálod a fogalmakat a kérdésben. Te mit értesz hagyományos Jézus képen, és mit értesz a gnosztikus Jézus képen? Csak mert még katolikusok is tudnak vitázni "mit tenne Jézus" témakörben, elég a választások "keresztény ember nem szavaz erre vagy arra" véleményeire gondolni.
2022. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Az, amit én magam látok, miközben olvasom a Bibliát.
2022. ápr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozok az előttem szólóhoz...csak és kizárólag amit Isten igéje közvetít illetve a Szent Szellem kijelent plusz az egyház de abban csak amiben én gyakorlom a hitemet amibe belekeresztelkedtem! Ez a Hit Gyülekezete!! Minden egyéb akár bálvány,szobor Kép stb vagy más vallásokétól elhatárolom magam tárgyaktol biztosan de azert a beszedet igyekszek megvizsgálni!!!
2023. júl. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!