Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen jövője van szerintetek...

Milyen jövője van szerintetek Magyarországon a buddhizmusnak? Válhat belőle akár jelentős vallás az országban (pl. az emberek legalább 10%-a buddhista?)

Figyelt kérdés

Magyarország egyedi abban az európai országok közül, hogy itt van buddhista sztúpa, buddhista főiskola, és több buddhista egyháznak van itt központja, na meg internetes rádióként sugároz a Buddha FM. Pár éve hallottam a Retró vagy valamelyik másik zenerádión is reklámot, hogy adója 1%-ával támogassa a Tan Kapuja Buddhista Egyházat.


Ezen kívül nem buddhizmus, de ugyanúgy keleti vallással kapcsolatos: Nálunk található az egyetlen sintoista kapu (torii) Japánon kívül, és a magyar Kyokushin karatésok egyediek abban a Nyugati világban, hogy nálunk van az egyetlen kyokushin mester aki rendesen kitanulta Japánban a harcművészet spirituális oldalát is, valamint vannak sintóista karatés tanítványai.


Szerintetek milyen jövő elé néz itthon a buddhizmus? Lehetséges, hogy mi leszünk a legbuddhistább Nyugati ország?



2022. ápr. 18. 12:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%
A buddhizmus démoni vallás, nincs jövője. Buddha megrothadt a sírjában, ez vár a követőire is.
2022. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs jövője a buddhizmusnak Magyarországon. Az oka ennek az, hogy ez az ország keresztény tradíciókkal rendelkezik, emellett jelentős az ateisták aránya is.
2022. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
A lakosság 1%-át sem teszik ki a buddhisták, nincs miről beszélni.
2022. ápr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

1) 1-eske jobbulást kívánok!

2) Az utolsó 2 kérdésre a #2-es korrekt választ adott. Ország -szinten. De egyéni szinten lehet mindenki, amit a szíve diktál, amit jónak lát. Vallás-szabadság van nálunk.

3) A buddhizmus egy világvallás - jelen van a világ minden táján. Sok ága van - a sorolásban kihagytad a zen-buddhista ágat, amely nálunk is virágzik.

4) Ajánlom a világvallások megismerésére ezt az alapművet:

Helmuth Von Glasenapp:

Az öt világvallás - Bráhmanizmus, buddhizmus, kínai univerzizmus, kereszténység, iszlám

[link]

2022. ápr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Lényegében nincs jövője, 1%-ot se fogja elérni soha valószínűleg. Még ez a lightos, nyugaton terjesztett, egyébként teljesen kiüresített buddhizmus se terjed, az igazi pedig még ekkora népszerűségnek se örvendene.
2022. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sem sincs jövője, csak hobbiként. De még mindig ennek legyen, mimt a szektás első válaszolónak.
2022. ápr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%

A Buddhizmus lesz a jövő vallása:


[link]

2022. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
Sok a szimpatizáns. Én is annak tartom magam. Hivatalosan keresztény de nem gyakorlom. Amennyire ismerem ezt a vallást minden tetszik benne. Mikor ismerkedtem vele azt éreztem: Igen, ez az amit kerestem. Meg mintha kicsit mindig is buddhista lettem volna.
2022. ápr. 19. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
3%

#8

Mondjuk elképzelhető, hogy sokaknak tetszik, de ha megengedsz egy kérdést. Ugye köztudott, hogy a buddhizmus célja a nirvana állapotának elérése, aminek egyetlen eszköze a vágyakról, minden vágyunkról való lemondás. Az embernek azért elég sok vágya van, akár szexuális természetű, akár csak annyi, hogy egyél egy finom ételt. Mitől válik annyira szimpatikussá, hogy mindezen vágyaidról lemondj?


Írod, hogy hivatalosan keresztény vagy. Mitől jobb a buddhizmusban lemondani minden vágyadról, vágyaid kiéléséről, mint például keresztény aszkéta módjára élni? Mert megvalósításában pont ugyanaz a kettő.

2022. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
65%

9 -olvastam a hozzászólásodat. A buddhizmus pont, hogy kizárja az aszkézist, mert az nem fog elvezetni a középút eléréséhez. A vágyakról való lemondás inkább könnyű, mint nehéz, ha nyitott vagy a szenvedések elengedésére. Gondolatokkal teli állapotból kikapcsolt, meditatív állapotba kerülni kb olyan mintha esőfelhőket fújnál el a fejed felől. Nagy fura, de megkönnyít.

Szóval nem olyan rossz az, ha rájössz hogy nem is akarsz annyi felesleges dolgot, hanem csak a fontos dolgokra koncentrálsz:)

2022. máj. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!