Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ha létezik Isten...

Szerintetek ha létezik Isten miért ilyen igazságtalan az emberekkel?Egyeseket miért favorizál jobban míg másokat kevésbé?Miért nem kapott mindenki egyforma "büntetetést",hisz ez lenne az igazságos nem ?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 23. 14:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%

Mert a keresztény Istenkép hiányos és túlkomplikált egyszerre.

Túl emberszerű (mint pl. a görögöknél).


A kérdésre talán a Karma a válasz,ami a következő életre hat és határoz meg sorsokat.

2022. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem is tudom mit gondoljak a karmárol,mert egyrészt igazságos de másrészt olyan mintha egy véget nem érő spirálba vezetnè az embert,kb csak akkor nem halmozol fel karmát(sem jót sem rosszat)ha nem csinálsz semmit:)
2022. ápr. 23. 18:05
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Isten nem ígért igazságosságot ebben a világban, különben miért lenne benne az alábbi idézet a Bibliában?

2Pét 3:13 "De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, amelyben igazság lakik."

Ha valaki nem Isten akaratát cselekszi, akkor amiatt valakit igazságtalanság fog érni. Ezért nem Isten a felelős, hanem azok az emberek, akik vétkeznek. Ahhoz, hogy teljes igazság legyen, Istennek felül kellene írnia azoknak az embereknek az akaratát, akik nem az Ő (vagyis Isten) akaratát cselekszik. Akkor viszont nem lenne szabadságunk, és emiatt nem emberek lennénk, hanem robotok, legalább olyan mértékben, amilyen mértékben Isten az akaratunk ellenére beavatkozott az életünkbe.

Ehelyett Isten szövetséget ajánl fel azoknak az embereknek, akik alávetik magukat az Ő uralmának. Isten tehát nem az akaratuk ellenére uralkodik az embereken, mint egy diktátor, hanem választást ajánl fel nekik. Az emberek választhatják Őt az Istenüknek és az Ő Országának alattvalóit a testvéreiknek, vagy választhatnak valaki és valami mást, ha ezek nem tetszenek nekik.

Amúgy én nem annyira vágynék arra, hogy Isten igazságos büntetést szabjon ki mindenkire, mert az van írva a Bibliában, hogy a "bűn zsoldja a halál", tehát ha Isten igazságos lenne, akkor mindenkire az örök és visszafordíthatatlan pusztulás várna, és senkinek nem lenne esélye az örök életre a Mennyországban, neked sem és nekem sem. A helyzet azonban az, hogy Isten kegyelmes, ezért nem a bűneink szerint bánik velünk, hanem felajánlja az örök életet Ő Országában, amelyben majd igazság fog lakni (mivel csak olyan emberek lesznek ott, akik Isten akaratát cselekszik). Ebbe az országba a vele kötött szövetségen keresztül lehet bejutni, amely szövetség feltételeit Isten diktálja, és amely feltételek megtalálhatók a Bibliában. Manapság az ún. új szövetség van érvényben. Ha érdekel a kegyelem evangéliuma, akkor szívesen tanulmányozom veled a Bibliát. (Ebben az esetben írj privátot, mert legtöbbször nem nézem a válaszom után írtakat.)

üdv, Stefán

2022. ápr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%
Megmutatta már az Isten, hogy milyen féle embert szeret. Alázatosat, szerényet. Nem értem mi ebben az igazságtalan?
2022. ápr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Isten MINDEN embert szeret.
2022. ápr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

11

Mert mikor még meg sem születtek, sem semmi jót vagy gonoszt nem cselekedtek, hogy az Istennek kiválasztás szerint való végzése megmaradjon, nem cselekedetekből, hanem az elhívótól,

12

Megmondatott néki, hogy: A nagyobbik szolgál a kisebbiknek.

13

Miképpen meg van írva: Jákóbot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem.

14

Mit mondunk tehát: Vajjon nem igazságtalanság-é ez az Istentől? Távol legyen!

15

Mert Mózesnek ezt mondja: Könyörülök azon, akin könyörülök, és kegyelmezek annak, akinek kegyelmezek.

16

Annakokáért tehát nem azé, aki akarja, sem nem azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.

(Biblia)

2022. ápr. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Isten nem egyforma büntetést osztott ki, hanem egyformán kiosztotta magát millió és millió felé, hogy megnézze mivé válna ha elfelejtené magát, hogy ő Isten.


/Mester Tamás gondolata/

2022. ápr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

A "Szívtelen Mikulás" című istenfélreértést láttuk, immár százezredszer. "Miért lesznek betegek az ártatlan kiscicusok, brühühü? Isten olyan cúna!"


De Isten nem igazgatja személyesen a vacak kis sorsainkat, nem vezet listát a jó és rossz gyerekekről, és nem oszt cukorkát évente. Ez a hülye marxista "valláskritika" csökevényes istenfelfogása, amit kitartóan szajkóz a kortárs materializmus. Ennél már a középkori ember istenképe is sokkal árnyaltabb és bölcsebb volt.

2022. ápr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy nem igazgatja személyesen a sorsunkat,de nem mindegy hogy valaki milyen lehetőségekkel jön erre a világra,milyen képességekkel stb...és én ebben látom az igazságtalanságot,mert az az ember aki korrekt körülmények közè születik inkább kèpes a fejlődèsre, boldogságra mint az akinek még ennivalóra sem jut....
2022. ápr. 24. 18:47
 10/23 A kérdező kommentje:
Szerintem az lenne a minimum ha legalább mindenkit szerető csáladba helyez,legyen kaja stb,magyarul mindenki hasonló lehetőségek adadodjonak,azután még ki hogy rendezi sorsát az a maga dolga.
2022. ápr. 24. 18:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!