Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan miért hunynak szemet a...

Sokan miért hunynak szemet a vallástörténet felett?

Figyelt kérdés

Hogy például a politeizmus volt előbb vagy, hogy nem minden nép eleve keresztény volt?

Nem provokációnak szánom, csak érdekel, hogy sokan miért gondolják így. Minimális szinten még iskolai tananyag is.



2022. máj. 5. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Mert az ősvallást "legyőzték" az ábrahámi vallások, most meg a materializmus győzi le, magát a vallást.

A többséget nem érdekli, hogy mik a gyökereink, a népi kultúrát egyáltalán nem képesek értékelni, mert babonaságként, primitív emberi gondolkodásként van elkönyvelve. Szóval nincs rá igény. :/

Én már évek óta foglalkozok a különféle pogány hitrendszerekkel, néprajzzal stb. és hogy ha valakinek netán megemlítek valamit ezek közül, amit érdekesnek tartok, akkor az a reakció, hogy "mert régen milyen hülyék voltak az emberek, minden vallás ugyan az, minden vallás hülyeség".

Ennyit a régi kultúráról, megy a kukába.

2022. máj. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

"minden vallás ugyan az, minden vallás hülyeség"

Ennek lehet az az oka hogy vallásként tekintenek rá amit rendszerint rájuk akarnak tukmálni.


Pedig sok vallásnak vannak jó történetei. Lehet másként kéne felvezetned akkor talán más lenne a hozzá állás.



"Hogy például a politeizmus volt előbb vagy, hogy nem minden nép eleve keresztény volt?"

Vannak akik hinni akarnak valamiben (vagy egyéb okból hisznek) és ezt fenn akarják tartani.

2022. máj. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Isti22 ***** válasza:
84%

Hát kereszténység csak kb. kétezer éve van, nehéz lett volna előtte áttérni rá :)


Amúgy a legrégebbi vallásos szöveg négy-négyezerötszáz éves, az emberiség meg ennél jóval idősebb, szóval semmi sem igazolja, hogy ne léteztek volna korábban "igazhívők", értsük ezalatt bármelyik vallást.

2022. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek több oka is van.


Először is, szerintem az emberek természetüknél fogva ellenállnak a változásoknak. Szeretik a dolgokat úgy, ahogy vannak, és nem akarnak új dolgokat tanulni, vagy átértékelni a meggyőződéseiket.


Másodszor, az emberek félnek attól, amit nem értenek. Amikor olyan új információkkal találkozunk, amelyek ellentmondanak annak, amiben hiszünk, az ijesztő és zavaró lehet.


Harmadszor, azt hiszem, az emberek nem szívesen ismerik be, hogy tévedhetnek valamiben. Könnyebb figyelmen kívül hagyni a bizonyítékokat, és ragaszkodni az eredeti meggyőződésünkhöz.


Végső soron azt hiszem, ez a változásoktól való félelemre vezethető vissza, és arra, hogy nem szívesen ismerjük be, hogy tévedhetünk.

2022. máj. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kevés hívőtől hallottam, hogy az ókori rómaiak keresztények voltak Jézus előtt... xd
2023. aug. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!