Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnt követtem el? Meg kell...

Bűnt követtem el? Meg kell gyónnom? Áldozhatok ilyen lelkiismerettel?

Figyelt kérdés

Az egyik haverom olvasta a híreket, és amikor mondta, hogy meghalt Berki Krisztián, akkor mélyről jövő, egyszerűen visszafojthatatlan röhögőgörcs fogott el. El is mondtam a véleményem, "Aki egy ilyen drogos celeb, az az öngyilkosságot is megérdemli". Azt is mondtam, hogy undorító egy fráter volt. A barátom megkérdezte, hogy: "Jézus áldását adná arra, amit most csinálsz?". Keresztény emberként kötelességem elítélni a bűnt, ezért tudom, hogy jól cselekedtem, de közben mégis lelkiismeret-furdalásom van. Nagyon rosszul érzem magam.


Bűnt követtem el? Mit kell tennem?



2022. máj. 6. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Halottról jót vagy semmit. Pont.
2022. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bűnt követtem el?
2022. máj. 6. 14:56
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Igen, lényegében bűnt követtél el, a Bibliában is az van, hogy Isten nem örül a bűnös ember kárának.


"Keresztény emberként kötelességem elítélni a bűnt"

Te nem a bűnt ítélted el, hanem egy embert, aki konkrétan most halt meg, ráadásul elég csúnya módon tetted.

Nem akarok képmutatónak tűnni, én se táplálok iránta túl sok pozitív érzelmet, de mennyivel jobb lett volna, ha nem drog vagy egyéb öngyilkos módszer által távozik, hanem megtért emberként.


"Meg kell gyónnom?"

Gondolom igen, erről kérdezz meg egy papot vagy gyónás során mond el neki ezt. De addig is imádkozhatsz Berkiért.

2022. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
2# Rossz adást fogtál az biztos. Jézus tuti nem gondolja ezt B. Krisztiánról.
2022. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#1 De mortuis aut BENE, aut nihil, vagy ..... nil, nisi BENE. Mindkét változatban "bene" szerepel, és nem bonum.
2022. máj. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"kötelességem elítélni a bűnt, ezért tudom, hogy jól cselekedtem" - ez így nem igaz. Elítélni a bűnt, és segíteni attól megszabadulni a bűnösnek: jó. De egy halotton "röhögni" nem jó. Az nem segít senkinek. Szerintem ezért szólalt meg a lelkiismereted, mert mélyen magad is érzed a fentieket. Egy felszínes, fölösleges reakció volt. Meg tudod bánni, és legközelebb nem tenni.

Érdemes elolvasni A Karamazov testvérek Zoszima sztarecének tanítását (persze,az egész regényt is érdemes)

[link]

egy nagy bűnt elkövetőhöz így beszél:

[link]

[link]

2022. máj. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#3.

Végül is igazad van...


Mennyivel jobb lett volna, ha megtér és nem használ ilyen dolgokat. Nem utolsó sorban a családját sem hagyta volna magára.

2022. máj. 6. 17:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha azt kérdezed, hogy a katolikus egyház szerint bűnt követtél-e el, akkor igen, mivel

1. ha valaki rossz időpontban, kontextusban nevet, az bűnnek számít. Mivel te igazából röhögőgörcsben törtél ki, nem elítélted az öngyilkosságot.

2. Más ember halálának örülni, és azt mondani, hogy megérdemelte, pláne ha drogfüggő beteg volt, szinten nem jó viselkedés, a nevetéstől függetlenul sem.

"kötelességem elítélni a bűnt": a bűnt, de nem a bűnöst. A bűnöst szeretni kell az egyház szerint.

2022. máj. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Remélem ezen is kőnnyeztél a nevetéstől.

[link]

2022. máj. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A linkben még benne volt, hogy 8 éves a kis lány.
2022. máj. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!