Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnt követtem el? Meg kell...

Bűnt követtem el? Meg kell gyónnom? Áldozhatok ilyen lelkiismerettel?

Figyelt kérdés

Az egyik haverom olvasta a híreket, és amikor mondta, hogy meghalt Berki Krisztián, akkor mélyről jövő, egyszerűen visszafojthatatlan röhögőgörcs fogott el. El is mondtam a véleményem, "Aki egy ilyen drogos celeb, az az öngyilkosságot is megérdemli". Azt is mondtam, hogy undorító egy fráter volt. A barátom megkérdezte, hogy: "Jézus áldását adná arra, amit most csinálsz?". Keresztény emberként kötelességem elítélni a bűnt, ezért tudom, hogy jól cselekedtem, de közben mégis lelkiismeret-furdalásom van. Nagyon rosszul érzem magam.


Bűnt követtem el? Mit kell tennem?



2022. máj. 6. 14:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
55%

Igen: ez bűn volt, ahogy írják is.

Úgy gondolom, hogy ritka egy primitív, neveletlen ember vagy, azért kerültél ilyen helyzetbe.

Remélem, hogy még csak 16 éves vagy, akkor még talán lehet nevelni ezen.


Szerintem egyrészt menjél gyónni, másrészt gondold át még egyszer azokat, amelyeket itt írtak neked.

A jövőben pedig igyekezz elkerülni a hasonló reakciókat, ÉS gondolatokat is.

2022. máj. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha személyesen ismerted és nem csak a bulvárból összerakott, jól megtervezett személyiségét, akkor bírálhatod akár bűnösnek is. Kinevetni gonoszság volt, bár lehet te ilyen vagy legbelül. Nem tehetsz róla, ha a lelkiismereted jelzett, akkor ideje gyónni.
2022. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ezen is nevess:

[link]

2022. máj. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!