Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám mit mond a kutyákról...

Az iszlám mit mond a kutyákról? Van erröl szó a Koránban? Kérem olyan válaszoljon, aki ismeri ezt a vallást, esetleg élt együtt muszlimokkal.

Figyelt kérdés
Esetleg valami más állat, amit a Korán említ? Milyen általában a muszlimok kapcsolata az állatokkal?
2010. szept. 17. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A Kegyes Korán egy kutya kerül említésre. Ez pedig a barlanglakók kutyája, ami a hétalvókra vigyáz a barlang bejáratánál. Az iszlám hagyománya szerint egyike lesz annak a tíz állatnak, ami bejut a mennyországba.


Bár a kutya -ennek ellenére- tisztátalan állat, Mohamed próféta még az ebeknek is jogokat biztosított. Egy alkalommal egy hegyet is megkerültetett a kortársaival, hogy ne zavarjanak meg egy szoptató szukát. Allah teremtését a Küldött olyan nagyra tartotta, hogy még a döglött kutya fogsorát is dicsérte.

2010. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A barátom muszlim, és azt mondja, azért nem akar kutyát a lakásba, mert akkor elmennek az angyalok, és démonok jönnek helyette... mivel a kutyát akkor tisztátalan állatnak tartják, lehet, hogy tényleg ezt gondolja? Amúgy szereti, imádja a kutyákat, csak kinnt az udvaron, nem a házban. Van valami amivel esetleg érvelhetnék a kutyatartás mellett? Nincs udvarunk sajnos :S.
2010. szept. 18. 12:51
 3/7 anonim válasza:
Az iszlámban tisztátalan állatnak számít a disznó, a kutya, valamint olyan állat, amire az emberek ráülnek, szóval ami a "tisztátalan" alsó testrésszel érintkezik (ló, teve, szamár).
2011. márc. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. márc. 9. 23:41
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Szia :)

Valoban tisztatalannak szamıt ugyanakkor az iszlam felhıvja az emberek fıgyelmet az allatok szeretetere es megovasara ıs, semmıvel nem fogod tudnı meggyöznı,ebbe törödj bele. nekem hatalmas nagy szerencsem van a ferjem török,muszlim es van kutyank mert lakasban elünk mashogy nem megy a dolog, de Ö ıs mınıdg mondja hogy nem lehetne a vallasunk szerint,ugyanakkor most ez egy szüksegmegoldas.

2014. okt. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy semmivel sem tudod meggyözni...

Az én férjem is muszlim. Eleinte ö is mondta, hogy nem lesz kutyánk a lakásban. Mondta, hogy elmennek az angyalok stb... Aztán kaptam egy kutyát... Váratlanul történt, nem tudtam. Annyira megszerette kb fél év alatt, hogy megfordult vele a világ. Imádta.. Házban vagyunk, van udvarunk, a kutya mégis bennt volt, az ágyban aludt velünk. Ez a kutyánk sajnos elpusztult, hosszú betegség után. Ö fizette a gyógyitását, a mütétet, a rehabot, mindent, de sajnos nem sikerült megmenteni. Aztán pár hónap múlva lett új kutyánk. Öt is ugyanúgy megszerette. Már két kutyánk van. Mindketten velünk alszanak, imádjuk öket!

A barátait (muszlimokat) pedig homályositja fel, hogy attól még hogy szeretik a kutyát, hogy beengedik a kutyát, lehetnek muszlimok. Büszke vagyok rá, mert azóta a barátai közül már ketten vettek kutyát, és bennt tartják, és családtagként kezelik.

Az, hogy muszlim, nem kizáró ok. bármit is mond eleinte. Ök abban nöttek fel, hogy a kutya koszos, meg hogy elmennek az angyalok. De ha megmutatod neki, hogy a kutyák milyenek, hogy tiszták, hogy éreznek, hogy van lelkük, akkor rá fog jönni, hogy eddig tévedésben élt.

2018. dec. 8. 20:46
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké, ez durva, de megválaszoltam a saját kérdésem :D

Szóval ennyi, 2010 óta ez a változás állt be nálunk :D

2018. dec. 8. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!