Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért gondolják...

Jehova tanúi miért gondolják állandóan, hogy minden a világvége jele?

Figyelt kérdés
Várják a halált? Másokét vagy a saját halálukat?

2022. máj. 14. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Egyrészt gondolom mert jól hangzik,ezzel is paráztatják azt a sok hü..t aki megkajálja a baromságaikat amit összehordanak
2022. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Várják, leginkább a nem hívők halálát
2022. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Mert erre épült az egész szektájuk, ezzel indult, mindig volt valami megjósolt világvége. Most évszámot egy ideje már nem mondanak a sok téves jóslat miatt, egyszerűen csak azt mondják, hogy hamarosan.
2022. máj. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


Azért mert az Őrtorony szervezet ezt tanítja nekik. Csak sajna nem veszik észre hogy mennyire félre vannak vezetve.

Pl. az hogy Oroszország megtámadta Ukrajnát nekik az egy bibliai prófécia.

De az a bibliai prófécia amit ők annak gondolnak, az már jóval korábban beteljesült.

2022. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

A napokban magyaráztam el két "aktivistájuknak", hogy akkora a világmindenség körülöttünk, hogy valószínűleg minden pillanatban van valahol egy világvége. Hozzátettem, hogy valószínűleg minden pillanatban valahol születik is egy új világ. Látszólag ez a tényközlésem " lefagyasztotta" a kompjútereiket a szemük mögött. Valószínűleg azért, mert ezt még így nem közölték velük szentírás formájában.

Alapvetően azzal nincs bajom, hogy a Krisztusi tanítást próbálják követni, hirdetni, viszont ez az emberközpontú látásmódjuk engem zavar.

2022. aug. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Úgy vettem ki a szavaikból, hogy azért várják a világvégét, mert azt csak az olyan megtértek fogják túlélni, mint amilyenek ők maguk. Ebben hisznek, reménykednek. Tehát szerintük ha mondjuk jön az atom, akkor az majd a jehovákról jól lepattan, mindenki más meg megsemmisül. Nagyon emberközpontú felfogás ez. Szerintem dög unalmas világ lesz az, ahol majd csak jehovák lesznek, de ők most ez után a világ után ácsingóznak. Csak valahogy a világvégéjük időpontja mindig tolódik. Borzasztóan frusztráló lehet nekik úgy - természetes módon - meghalni, hogy közben a helyi világvége még a kanyarban sincs.
2022. aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!