Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak ateisták?

Miért vannak ateisták?

Figyelt kérdés
A kérdés arra vonatkozik, hogy mi a teológiai magyarázata annak, hogy egy mindenható, mindent előre tudó isten miért teremtett olyan világot, amiben vannak olyanok, akik nem hisznek benne.

2022. máj. 14. 18:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/106 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem nagyobb probléma, hogy miért nem hisznek benne...
2022. máj. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/106 anonim ***** válasza:
76%
Ha ez így lenne, az azt jelentené, hogy az istened teremtett egy rakás gyilkost, tolvajt, diktátort és pedofilt is, téged meg pont mi, ateisták zavarunk?
2022. máj. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/106 anonim ***** válasza:
87%
Ateista vagyok de én is tudom hogy hittan óra első osztály elso óra hogy isten szabad akaratot adott az embernek hogy ő döntse el hogy mit kezd magával
2022. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/106 anonim ***** válasza:
70%

Megtaláltad a 9758.logikai bukfencet a vallásotokban, gratu.

Semmi értelem nincs az egész kereszténységben.

2022. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/106 anonim ***** válasza:
91%
Ateista vagyok, szóval javítson ki nyugodtan, aki ért hozzá, de tudtommal a szabad akarattal magyarázzák: Isten megadja neked a szabadságot, hogy higgy benne, vagy hogy ne higgy benne, ahogy ahhoz is, hogy jó vagy rossz ember legyél.
2022. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/106 anonim ***** válasza:
73%

Mi vagyunk a lelkiismeretetek. :D

Viccet félretéve nem tudom. Induljunk ki akkor abból, hogy van Isten...ebben az esetben, mondjuk hogy próbára tegye a hiteteket? Egy ötletnek jó, nem? (Szürreális, hogy ateistaként én gondolkodok azon, hogy egy ember által kitalált lény, miért hozhatott létre engem.... :D) Ez tetszik.

2022. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/106 anonim ***** válasza:
73%

Mitől lesz rossz valami? Miért nem mennyországot teremtett örök élettel?

Nem az a kérdés, hogy miért vannak ateisták, hanem az, hogy hol van Isten.

2022. máj. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/106 anonim ***** válasza:
57%
Szintén ateistaként, tetszik az ötlet. Én személy szerint szívesen lennék kísértés :D
2022. máj. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/106 anonim ***** válasza:
74%

Az a vicces, hogy ha tényleg létezik isten, akkor ő teremtette az ateistákat (is). Meg mondjuk a pedofil tömeggyilkosokat is hozzá.

Akkor is ha van szabad akarat: mert ő teremtette meg a lehetőséget, a hajlamot és a kísértést is. Ha ebből csak az egyiket nem teremti meg, akkor már nem lenne.

Nagyon unatkozhatott.

2022. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/106 anonim ***** válasza:
81%

A probléma többrétű, fent néhány aspektusára rámutattak.

Én azt vetem fel, hogy a teológia a vallás különféle aspektusaival foglalkozik, de nem foglalkozik azzal, mit gondolnak az ateisták. Sem azzal, vannak-e, és ha igen, miért. Szóval ne várjunk egy tantól olyan válaszokat, amely témával nem foglalkozik.


Egyébként a teljes megközelítés fordítva kezeli a problémát. A vallási tanok elég világosan megfogalmazzák, hogy isten az embert, mit biológiai lényt teremtette, majd próbára tette, mint szellemi teljesítményekre képeslényt, és az ember ezen elbukott. Így tehát istennek ezzel nem volt célja, hanem azt mondta, mindenki tegye a dolgát, a végén pedig megvizsgáljuk, ki mit tett. És eldől ki találtatik könnyűnek és ki nem.

Az egész szépsége az, hogy ez egyes emberek hite szerint van így, más emberek meg ugyanezt százféle más módon hiszik, megint mások meg nem hiszik. De még a leginkább hívőknek sincs fogalmuk sem arról, hogy az a végső ítélet mit tekint jónak és rossznak. Arról is csak hitük van, semmi több. És arról is sokféle.

2022. máj. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!