Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikus vagyok de...

Római katolikus vagyok de sose voltam templomban csak amikor meg kereszteltek engem nem áldoztam nem bérmálkoztam stb sajnos nem tudom hogy kell imátkozni de már tanulom ne vessetek meg ezért szerelemért lehet imátkozni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 17. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Imádkozni bármiért lehet, de csoda nem fog történni, ha nem teszel semmit az ügyért, nem fog bekopogni az ajtódon életed szerelme.
2022. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%

#1 igen . Ima onmagaban nem er semmit.


Yahushua kegyelme szukseges

2022. máj. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

igen, lehet imádkozni

nem vetünk meg :-)

de tudd, hogy Isten nem úgy válaszol meg minden imát, hogy azonnal megtörténik: van, hogy az a válasza, hogy "nem", vagy "most nem", vagy "jobbat tudok"

azt teszi, ami neked a legjobb, nem azt, amiről te azt gondolod

de imádkozz bátran!

2022. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KZitus ***** válasza:

Szia

Azt kellene figyelembe venned, mit ír, tanít a Biblia az Istenhez való imáról, kérésről.

Biblia kijelenti: „bármit kérünk is az akarata szerint, ő meghallgat minket” 1János 5:14. Vajon ez azt jelenti, hogy Isten az őt imádó emberek minden egyes kérését automatikusan teljesíti? Nem feltétlenül. Gondolj Pál apostolra, aki háromszor is könyörgött Istenhez, hogy távolítsa el a testében lévő „tövist” 2Korintusz 12:7, 8. Elképzelhető, hogy Pálnak valamilyen krónikus szembetegsége volt. Ez biztosan nagyon zavarta. Noha képes volt betegeket gyógyítani, sőt egyszer még egy halottat is feltámasztott, a saját betegségével együtt kellett élnie (Cselekedetek 19:11, 12; 20:9, 10). Bár nem olyan formában kapott választ az imáira, ahogyan azt ő szerette volna, hálásan elfogadta Isten válaszát :2Korintusz 12:9, 10.

Hasonlítsd össze a Pállal történteket a saját eseteddel.

2022. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hoffman József ***** válasza:

Sajnos ez keménynek tűnhet, de jobb ha előbb tudod meg, mint túl későn, hogy azzal, hogy csecsemőként megkereszteltek, katolikus talán lehetsz, de keresztény semmiképpen.

Keresztyén ugyanis csak az, aki hisz Jézus Krisztusban, mint Megváltójában. Tehát aki újonnan van születve (vö.: Jn. 3:3), és ezáltal Isten gyermekévé lett.

Istennek az egész teremtett világ felé árad egyfajta gondviselése, mely által mindenkinek biztosítja az életfeltételeket, függetlenül attól, hogy elismerik-e őt Istennek.

Meghallgatni azonban csak a gyermekei imáit hallgatja meg. Krisztus előtt az izraelita (lévita) papság járulhatott Isten elé, hogy közvetítse a nép kéréseit. A keresztyénségben minden hívő pap (pl. 1Pt. 2:9).

A hívők - de csak ők - tehát minden más közbenjáró nélkül járulhatnak Isten elé a kéréseikkel.

Hogy milyen kérésekkel, és azokat hogyan válaszolja meg Isten, arról akkor érdemes beszélni, ha az első lépés, az igazi hit megszületett.

Az egyetlen kérés, amit Isten biztosan megválaszol egy nem hívőnek is annak kérése, hogy Isten bocsássa meg a bűneit, és Jézus Krisztus legyen a személyes Megváltója.

Erre az imakérésre bátorítalak én is!

2022. máj. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MrRoan válasza:

Kedves kérdező!


Először is engedd meg, hogy gratulálnak ehhez a lépésedhez.

Nagyon jól döntöttél, hogy felteszed ezt a kérdést.


Idézek a bibliából:

"Némelyeknek pedig, kik elbizakodtak magukban, hogy ők igazak, és a többieket semmibe sem vették, ezt a példázatot is mondá: Két ember méne fel a templomba imádkozni; az egyik farizeus, és a másik vámszedő. A farizeus megállván, ily módon imádkozék magában: Isten! hálákat adok néked, hogy nem vagyok olyan, mint egyéb emberek, ragadozók, hamisak, paráznák, vagy mint ím e vámszedő is. Bőjtölök kétszer egy héten; dézsmát adok mindenből, a mit szerzek. A vámszedő pedig távol állván, még szemeit sem akarja vala az égre emelni, hanem veri vala mellét, mondván: Isten, légy irgalmas nékem bűnösnek! Mondom néktek, ez megigazulva méne alá az ő házához, inkább hogynem amaz: mert valaki felmagasztalja magát, megaláztatik; és a ki megalázza magát, felmagasztaltatik.

Lukács 18:9‭-‬14 HUNK

[link]

"


Szerintem te a Vámszedő vagy ami jó dolog.


Most elkezdek neked idézni a Bibliából, amik az imádkozással kapcsolatosak.

Nem biztos, hogy az összeset megtaláltam. Kérek mindenkit, hogy ha ezeken kívül van még ige amit én nem soroltam fel, azt írja le ide és nekem is küldje el. Köszönöm szépen!


Az első ige:

(Szerintem ez pont neked szól.)


"

Semmi felől ne aggódjatok, hanem imádságotokban és könyörgéstekben minden alkalommal hálaadással tárjátok fel kívánságaitokat az Isten előtt.

Filippi 4:6 HUNK

[link]

"


Fontos, hogy hálát adj.

Pl.: Hálásan köszönöm szépen, hogy meghallgatsz Istenem.


A következő ige pont erre a hálaadás rá bizonyíték:


"

Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván. Máté 6:6 HUNK [link]

"


FONTOS!

Isten nagy valószínűséggel segíteni fog.

De, nem biztos, mert Jézus mondott olyat, hogy jobb annak aki nem nősül.

Amennyiben viszont mégis teljesítenek a kérésedet, nagyon fontos, hogy ne felejts el hálát adni.

Sőt azt mondom, neked, hogy ha nem teljesítette kérésedet akkor azért is adj hálát.

Lehet, hogy egy rossz kapcsolattól szabadított meg, amiről neked fogalmad nem lehet.


Van még egy ige ami az imádkozás hoz kapcsolódik.

Ezzel figyelmeztetnek, nehogy elkovesd azt a hibát, hogy beviharzol a templomba, amikor szerinted Isten nem hallgatott meg.


"

És mikor imádkozol, ne légy olyan, mint a képmutatók, a kik a gyülekezetekben és az utczák szegeletein fenállva szeretnek imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat. Máté 6:5 HUNK [link]

"


Magyarul olyat ne tégy, hogy elmész a templomba és hangosan elkezdel imádkozni a szerelem ért. Csak rontanál a helyzeten.


Mindazonáltal ajánlom, hogy kezdj el szentmisére járni, mert ha te nem látogatod meg Istent, akkor nagy valószínűséggel, ő sem fog foglalkozni veled.


Küldök neked egy privát üzenetet is.

Kérlek szépen olvasd el.

2022. máj. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igen
2023. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bár ahogy az egyes irta a dolgokért tenni is kell és ahogy a 3a s irta nem mindig azt kapjuk amit mi kértünk, hanem ami jó nekünk Isten szerint .
2023. jan. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!