Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki hisz a horoszkópban?

Ki hisz a horoszkópban?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a katolikusok nagyon is hisznek ebben, pedig most néztem utána, hogy Ferenc pápa külön kiemelte, hogy: „Nem kell nekünk horoszkóp, sem kuruzslók, hogy megismerjük a jövőt:..." és "A keresztény embernek nincs horoszkópja a jövő meglátására, nem megy kuruzslókhoz, akiknek kristálygömbjei vannak, és tenyérből akarnak jósolni. Nem és nem! – szögezte le Ferenc pápa. – A keresztény nem tudja, merre megy, ezért vezetni kell őt."


Miért hisznek akkor mégis ebben a katolikusok, vagyis sok katolikus?



2022. máj. 19. 20:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Én biztos hogy nem.
2022. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
83%
A legtöbb önmagát kereszténynek valló ember nagyon nem konzisztens a hitéhez.
2022. máj. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
a horoszkóp az iker-testvéreknél bukik meg mert nekik egyforma személyiségűeknek kéne lenniük de mindig teljesen különböznek egymástól
2022. máj. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 szp72 ***** válasza:
42%
Én azért nem hiszek a horoszkópban, mert a nyilas jegyben születtem, akik ugye racionális felfogásúak.
2022. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Anyám! 😂
2022. máj. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

A keresztény tanítás tiltja az asztrológia használatát, jóslást, jövendőmondókat, kártya, kristálygömb stb. Nemcsak a katolikus egyház, a többi is.

Ennek ellenére hihetnek benne, végül is nem ez az egyetlen egyházi tanítás, amit figyelmen kívül hagynak. Sokan kevernek ezoterikus dolgokat a hit mellé.

2022. máj. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

"Miért hisznek akkor mégis ebben a katolikusok, vagyis sok katolikus?"

Babonaságból és/vagy tudatlanságból.


Hivatalosan tiltják és aki ezt komolyan veszi és tudja, az tartózkodik is ezektől. Ezek általánosságban tiltottak a kereszténységben, mivel a Biblia tiltja a csillagjóslást, jövendőmondást, szellemidézést és ehhez hasonlókat. A horoszkóp meg tulajdonképpen csillagjóslás.

Tehát lényegében tiltottak az ezotériához kapcsolódó dolgok. Ha valaki ezt nem veszi komolyan, az ezt az egyháza tanításának ellenére, a saját felelőségére teszi.

2022. máj. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem hiszek benne, mert ahány újság horoszkópja, annyifélét ír. Ha mindenki mást olvas ki ugyanazokból az adatokból, akkor az nem tűnik számomra túl használható, megbízható módszernek.
2022. máj. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%

6


"A keresztény tanítás tiltja az asztrológia használatát"


Hát pedig van olyan,hogy keresztény asztrológia...

2022. máj. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Azt vettem észre, hogy a katolikusok nagyon is hisznek ebben"

Rosszul vetted észre, én se hiszek benne és környezetemben senkit se ismerek, pedig van sok katolikus.

2022. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!