Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A föníciaiak leszármazottai,...

A föníciaiak leszármazottai, akik ma már ábrahámi vallásokat gyakorolnak éreznek bűntudatot, illetve kellene érezniük bűntudatot?

Figyelt kérdés

Manapság is élnek még föníciaiak, édesapám mondta, hogy ismer is ilyen embert. Főként Tunézia északi részén (régen ott volt Karthago), Máltán, illetve a Közel-Keleten. Sokan tudják is magukról a származásukat. Manapság ők többségében keresztények és muszlimok, illetve néhányan felvették a zsidó, esetleg páran a zoroasztriánus vallást.


Régen ők Baált is imádták. Baált ábrázoló szobrok előtt mutattak be égő áldozatokat, miközben a Baál-próféták és papok hatalmas rituálékat szerveztek. Római, görög, illetve zsidó, tehát az ellenfeleik feljegyzéseiből tudjuk, hogy nem állhattak távol a gyermekáldozattól sem. (Ez amúgy igaz?)


Éreznek bűntudatot, megbánást azért, amit az őseik tettek? Szégyellik a származásukat? Isten őket is ugyanúgy szereti?



2022. máj. 21. 01:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hat, te mint magyar sem rendelkezel feltetlenul csak abrahami felmenokkel - van buntudatod? Nekem nincs.
2022. máj. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ...Laci ***** válasza:

A bűntudat nem származásfüggő, Isten mindenkinek adott lelkiismeretet, amely arra visz bennünket, amiről azt gondoljuk, hogy jó.


Az egyéni bűnök mellett vannak kollektív bűneink is. Azonban a bűntudat érzése függ az illető hitétől, erkölcsi megértésétől.

2022. máj. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én még azért sem érzek bűntudatot, amit a saját szüleim tettek, nemhogy évszázadokkal korábbi felmenőim. Nem az én bűnöm.
2022. máj. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!