Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan, hogy Isten...

Létezik olyan, hogy Isten valakit megátkoz?

Figyelt kérdés

"Jézus néhányszor adott komoly figyelmeztetést nagyon bűnös embereknek, és néha igen határozottan és ellentmondást nem tűrően képviselte az igazságot és az igazságosságot, de senkit sem átkozott meg tudtommal. Legalábbis én nem ismerek a Bibliából olyan részt, ahol Jézus megátkoz bárkit is. A bűn hozza az átkokat az emberekre. Jézus azért jött, hogy ezt az átkot eltörölje. Ezért halt meg a kereszten, hogy ne legyen kárhoztató ítélet azok ellen, akik hisznek az ő vérében.


A Biblia szerint Isten sokat haragszik, de nem az emberekre haragszik, hanem a bűneikre, amellyekkel tönkreteszik magukat és másokat, és ami miatt alkalmatlanná válnak az örök életre, hogy Vele együtt élhessenek boldogan a mennyben. Isten nagyon vágyik egy szeretetteli, örökké tartó közösségre a teremtményeivel, de a bűn ennek akadálya. Ezért ő határozottan és erőteljesen azt akarja, hogy mindenki, mindenhol térjen meg. Most még van rá lehetőség. Most még Isten haragja csak a bűnök ellen irányul, nem a bűnösök ellen. Amikor majd eljön az ítélet napja, akkor már a meg nem tért embereket fogja sújtani a haragja és bosszúja, és tűzzel fog ítélni.


A halálos bűn nem egy konkrét bűn, hanem akkor következik be, amikor valakit már annyira átjárt és tönkretett valamelyik bűn, amiben egyre mélyebbre süllyedt, (ami lehet bármelyik fajta bűn) hogy már Isten sem tudja különválasztani az őt és a bűnét. Az ilyen ember általában már gyűlöli Istent. Nem csak fáj neki az igazság, hanem gyűlöli az igazságot, és kemény szívvel támadja Istent és Isten munkáját. Akinél ez az állapot bekövetkezik, annak nincs már lehetősége üdvözülni. Magam úgy gondolom, hogy halálos bűnt elsősorban keresztények tudnak elkövetni, ugyanis aki nem keresztény, az eleve a szellemi halál állapotában van, vagyis már eleve halott Isten számára. Nem kell neki elkövetni semmiféle halálos bűnt, mert már halott. Az ilyen embernek felesleges a halálos bűnön aggódnia, előbb talán életet kéne kapnia! Valaki úgy lesz keresztény, hogy újjászületik, vagyis átmegy a halálból az életbe. Ha ezt az életet elveszti, onnan nincs visszaút. Jézus csak egyszer halt kereszthalált, ezért egyszer van lehetőség újjászületni és megmaradni Krisztusban, megmaradni az Életben. Aki elbukik, vagyis újra a világot választja Isten Országa helyett, szándékosan és folyamatosan újra vétkezni kezd, annak arra lenne szüksége, hogy Jézus másodszor is kereszthalált haljon érte. Ez pedig nem lehetséges. (Zsid 6:4-6, Zsid 10:26-31) A kereszténység nem videójáték, ahol x életed van. Persze Isten elképesztően türelmes tud lenni, de ha egy újjászületett keresztény szándékosan és folyamatosan vétkezni kezd, akkor a tűzzel játszik, mégpedig a testét-lelkét egyaránt megemésztő tűzzel.


Aki meg nem keresztény, és halogatja a megtérést, az azzal játszik, hogy a bűneiben hal meg, azaz Istentől elválasztva fogja tölteni a túlvilági életét, majd a feltámadáskor ítéletre kerül, a teste és lelke elpusztítására.


Azt mondod, hogyha Isten a pokolba vet embereket, akkor nem egy szerető Isten? De, éppen ezért szerető Isten. Egyrészt a saját gyermekeit szereti annyira, hogy nem fogja engedni, hogy az otthonukba, a mennybe hitetlen, gyáva, tisztátalan, önző, gonsoz emberek bekerüljenek. Másrészt szereti azokat is, akik a pokolba kerülnek. A pokolban ugyanis el fgoja pusztítani őket, emiatt nem fognak egy ocsmány, beteg, rothadó, és sok szenvedést okozó testben, amely testben feltámadtak, örökké szenvedni. Mert a Pokol az elpusztítás, a megsemmisítés helye, a második halál. Csak Jézus tud egy romolhatatlan testben feltámasztani. Akit nem ő támaszt fel, annak megváltás lesz a Pokolban elpusztulni, és így megszabadulni az örök szenvedéstől."


ezt egy internetes oldalon olvastam. Sokszor borzalmas, kárhoztató dolgokkal van tele a lelkiismeretem, többek között a legijesztőbb ez volt, hogy a bűneim, engedetlenségeim miatt Isten engem megátkozott, ne járjak templomba és ne imádkozzak, mert csak átkokat szórok magam körül, a gyerekeim is átkozottak, rám már nem érvényes többé Krisztus kereszthalála stb... Most már ott tart a dolog, hogy kolostorba kell vonulnom hogy a gyerekeim életét megmentsem. Hallottam olyant is, hogy én csak a bűnt és a sátánt szolgálom. Hallottam már olyant is hogy én pokolfajzat, ördög vagyok, többé nekem nem fog megbocsátani senki, és hinni sem fog nekem senki. Imádkozni szoktam, templomba is járok, ott többnyire megnyugszom, de ez időnként újra kezdődik. Én tudtam az igazságot, de a rettegés amit ez okozott, protestáns felekezetbe vitt, valahogy a katolikus hit mindig ezeket a rettegéseket jelentette nekem. Régen olvasott szentek legendái alapján az istenhez vezető út a rengeteg szenvedés, önmegtagadások, ostorozások, aszkézis. Ez Isten hangja lenne? Ha hallom, borzalmas rettegés van bennem, pánikrohamokig fokozódik. Borzasztó erős és ijesztő hang. Létezik ilyen, hogy Isten nem bocsát meg? Igyekszem az egyház, és a tanítóhivatal tanítása szerint élni, de mintha Isten, vagy a lelkiismeretem egyre nagyobb terheket rakna rám. Valóban így lenne? Valaki az ördög gyermeke? Írtam korábban Önnek, hogy hallottam olyan hangokat is, nem élhetek fél évig nemi életet a férjemmel, próbáltam ezt elhessegetni, kisbabánk is fogant aki nemsokára fog megszületni. Én akkor ezt Isten ajándékának gondoltam. Van olyan, hogy egy gyermek a bűn és a sátán gyermeke? A hang ezt mondja a fejemben. Szentgyónáshoz járulni nem merek, valahogy ez a hang nagyon erőteljesen visszatart, ne merjek. Ott tartok, hogy megzavarodom. És olyankor gúnyosan szól a hang, "nekem lesz igazam, szétvered a családot magad körül, megzavarodsz, te fogod megölni a gyerekeidet..." Hogy a tavaly meghalt kis magzatom is az én bűneim következménye. Ez írás alapján amit fennebb belinkeltem, a hang Istené (?) Férjemhez közeledni vagy a közeledését elfogadni nem merem, félek csak még több rossz okozója lenne. Tényleg a sátán lenne bennem? Ha imádkozom, mindig azzal kezdem hogy távozzon tőlem és Isten adjon tiszta gondolatokat. Folyamatosan az aszkézis, az öngyűlölet. Hogy ne merjem semmiben sem jól érezni magam mert ami nekem jó az mind az ördögtől jön.

Nagyon szenvedek, bele fogok ebbe őrülni. Pszichiátrián is kezelnek, mert nem tudom a napi tevékenységeimet végezni. Ez lenne Isten akarata? Voltam zarándoklaton is, ahol hatalmas szeretetet és békét éreztem, ám nem tartott sokáig, jött a hang hogy "na, az ördög elvette a lelkiismeretedet? Nehogy azt hidd bárminek is vége."



2022. máj. 22. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Őszintén milyen bűneid vannak, amiért szenvedést érdemelnél?
2022. máj. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy hallottam bizonyos hangokat a fejemben, nem tudom pontosan, istentől valóak voltak-e, utasítottak dolgokra de nem teljesítettem. Mint a szövegben írtam is. Plusz a fiatalkori vétkeim.
2022. máj. 22. 13:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Minden bűnömet maximálisan felnagyítva látom, mindenért bűnhődnöm kell. ezt érzem.
2022. máj. 22. 13:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a te hangod volt, a te gondolataid voltak. És a gondolatok tulajdonsága nem az, hogy igaznak kell lenniük, vagy el kell fogadnod őket.

Isten igazságos és inkább jóságos, mint kegyetlen. Értelmes és ismer téged.

2022. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Isten nem átkoz senkit sem.Valaki vagy valamilyen múltbéli esemény olyan fokú bűntudatot hozott létre benned, hogy szinte beleőrülsz.A hangok skizofrén betegségre utalnak,írtad,hogy kezelték is.A pszichiáter nem tudott segíteni?Terápia vagy gyógyszer sem segít? Vagy beszélj a pappal a templomban,lehet ez is segítség lenne.
2022. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Isten nem átkoz senkit sem."

Móz1 12:3

"És megáldom azokat, akik téged áldanak, és aki téged átkoz, megátkozom azt: és megáldatnak te benned a föld minden nemzetségei."

Itt konrétan Isten megátkoz MINDENKIT, aki átkozza Ábrahámot vagy nemzettségét. Vagyis nemhogy senkit, de egész embertömegeket átkozott meg.

2022. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hidd el nekem, az ágyad alatt sincs senki. Hiába mondom ezt az unokahúgomnak, nem hiszi el.
2022. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen. A mesében.
2022. máj. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia remélem elolvasod a levelemet!


Akkor leírom az én történetemet hogy én hogyan tettem magamat és az elmémet tönkre!

Én ugyanolyan Isten hívő voltam mint te csak elkövettem egy nagy hibát: hogy elkezdtem Spiritualizmussal foglalkozni!Jóslással,karmával és egyéb sötét dolgokkal.Isten akkoriban próbált figyelmeztetni engem.De sajnos nem értettem meg hogy mit akar üzenni.Egy hívő barátom is mondta hogy ne foglalkozzak ezzel mert ez a tanítás a gonosztól jön.Sajnos nem hallgattam rá.Elkezdtem mindenféle gonoszsággal foglalkozni:kártyát vetettem magamnak próbáltam megjósolni a saját jövőmet,gnosztikus tanításokat hallgattam spiritualistáktól, mindenfélét hazudoztak Jézusról,el hitettek olyan dolgokat velem amik nem egyeztek a biblia tanításaival.Ezek a spirituálisok szellemeket idéztek amit kifejezetten tilt a biblia.Beengedtem a gonoszt az életembe.Idővel mindenki eltávolodott tőlem.Ez volt az első figyelmeztetés!Teljesen egyedül maradtam,senki sem figyelt rám senki sem akart beszélgetni velem sem a suliban sem otthon.A második figyelmeztetés az volt hogy elkezdtem a pokollal álmodni és hogy oda fogok jutni!De nem értettem hogy miért álmodom ezt.Utána kezdődtek a hangok.Volt hogy késő éjszaka kutyamorgást hallottam a szobából pedig nem is volt kutyánk!De ez nem hétköznapi kutya morgás volt, hanem ilyen leírhatatlan morgás vagyis inkább hörgés volt!És azt hittem hogy csak képzeltem!Utána megint elkezdtem hallani azt a nem emberi hangot!De akkor annyira megijedtem hogy elkezdtem Istenhez imádkozni hogy védjen meg attól a lénytől!hogy küldje el!Később elkezdtem hangokat hallani a fejemben ilyeneket hogy "halott vagy".És még ekkor sem akartam megtérni.És akkor húzott le igazán az ördög a mélybe:el hitette velem hogy én már nem juthatok soha a mennybe!Hogy én már úgyis a pokolra jutok,bármit is teszek,bármilyen erősen is könyörgök Istenhez hogy bocsásson meg,úgyis meghalok a végén!Minden nap depressziós voltam,mindennap sírtam.Elértem a mélypontot és utána azt mondtam ebből elég!Elkezdtem imádkozni Istenhez és Jézushoz hogy mentsék meg a lelkemet a kárhozattól.Azért is imádkoztam hogy ne legyek többé egyedül,mert mikor egyedül voltam nem foglalkoztam a való élettel,egy álom világba menekültem.Mindennap imádkoztam.Eljártam újra gyülekezetekbe ahol mások is imádkoztak értem hogy végre kikerüljek ebből a depressziós állapotból.És akkor megtörtént a csoda.Úgy alakult hogy elkellett költöznöm otthonról egy rokonomhoz aki mellett már nem éreztem magam annyira egyedül.A figyelmem újra az emberekre és nem a spirituális világra terelődött.Már nem voltam egyedül.Már nem érdekelt a spiritualizmus csak az érdekelt hogy legyen mellettem valaki aki Szeret és figyel rám.Hogy ne féljek a saját gondolataimtól.Majd később minden jóra fordult.Egészen a Covid-ig utána megint elindultunk egy lejtőn de most már az egész ország is.A gonosz nagy erőre kapott.Most kezdenek el valóra válni a bibliai próféciák:Jelenések 13 És láttam egy fenevadat a tengerből feljönni; hét feje volt és tíz szarva, a szarvain tíz diadém s a fejein istenkáromló szó:Mivel eltörölték azt a törvényt hogy az Istenkáromlásért halálbüntetés jár,ezért megszaporodott az Istenkáromlás a Földön.Jelenések 16:12 A hatodik is kiöntötte a poharát a nagy folyamra, az Eufráteszre, és kiszáradt a vize, hogy megnyíljék a napkeletről jövő királyok útja.Ez 2021.ben kezdődött el az Eufrátesz kiszáradása és még sok más befog következni.


Csak annyit mondanék neked hogy NE HAGYD HOGY AZ ÖRDÖG CSAPDÁBA CSALJON!Te igenis jó úton haladsz!Hiszel Istenben és a fiában Jézusban!A gonosz hangokra ne figyelj!Mert nem tőled jönnek!Én is hallom őket de ha sikerül kizárnom őket ELTŰNNEK!NE FIGYELJ ODA RÁJUK!Volt olyan is hogy ne figyeltem oda rájuk és a szemem előtt lett idegbeteg egy ember egyik pillanatról a másikra mert a gonosz szellem inkább a másik embert kezdte el kísérteni!És ezt többször is előfordult!Ne félj mert Isten veled van!És remélem eljut hozzád ez a levél!Nem vagy rossz ember sem elátkozott,csak így támad az ördög téged!Isten áldjon meg és az egész családodat.Amen!

2023. júl. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!