Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mormon vallást képviselők...

Mormon vallást képviselők vannak itt?Olyanok akik kiterjedt ismerettel rendelkeznek ez irányban és tapasztalatukkal és ismereteikkel tudnának tanácsul szolgálni?

Figyelt kérdés

2 hete keresztelkedtem meg náluk,de még sokat kell tanulnom annak ellenére hogy sikerült a konfirmáció és azóta rengeteg tudás és ismeret érdekel,sokat olvasok,imádkozok,szentírásokat olvasok.Járok Istentiszteletre is.Ahol nagyon jól érzem magam az ott lévőkkel,de a szentlélek hatását és közelségét még nem érzem pedig én akkor tudnék bizonyságot kapni hogy tényleg velem van Isten.

A problémám az,hogy amikor online vagy élőben találkozunk mindig kérdezik,hogy vagyok?

Én mivel depresszióval és szorongással vagyok kezelve,ezt szégyelve mindig azt mondom,jól érzem magam de ez nem így van.Pedig az alámerítés után jobb érzéseim voltak de telnek a napok és nem tudom nélkülözni a gyógyszereket ami nem a hithű és Jézus követő ember ismérve finoman szólva.Tudnak amúgy a szorongásos gondomról de elmondásuk szerint Isten megvált engem és megfoszt ettől az állapottól.

Nagy gond nálam,hogy az én hitem még nincsen még pedig szeretném végre erősen érezni a szentlelket mint meggyőző visszajelzést.Hiszek amúgy benne.

Ami a legnagyobb gond hogy nem merem azt mondani a misszionáriusoknak,hogy nem vagyok jól az ismert problémáim miatt és tudnak e valahogy segíteni nekem ebben?

Azt érzem,hogy ugyanolyan fesztelen,vidám,laza és szerető ember el fog ítélni hogy ezek szerint én még nem vagyok közéjük valók pedig már köszöntötték is a családjukban teljesen őszintén.

Szerintetek ha kérdeznek rólam,mondhatom azt hogy még mindig a depresszió és szorongás állapota uralkodik és tudnak e ebben az irányban segíteni mert ezektől megszabadulva az ő családjuk szerves része szeretnék lenni.

Szerintetek a keresztelkedéssel egyenértékűnek tartanak engem magukhoz?



2022. máj. 25. 14:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%

Egyszer találkoztam két fiatal moromon terítővel,- akik Amerikából jöttek, ezt kapták feladatul,- és kaptam is tőlük egy mormon bibliát.

Szerintem nem ítelnének el. Pont ez is a közösségek ereje, hogy segítenek, támogatnak.

2022. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Az amúgy nem zavar, hogy full agyament hülyeséget tanítanak történelmi szempontból?
2022. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mely szempontokat tartod hülyeségnek?
2022. máj. 25. 16:07
 4/20 anonim ***** válasza:
29%

#3 pl a varazslatos alsonemu? az pl eleg ciki. ja meg a homofobia. ja meg hogy alienekben hisznek. ja meg hogy az alapito egy idiota, aki bortonben is ult

youtubeon rengeteg ex mormon van akik meselnek olyanokat hogy egnek all a hajam

2022. máj. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

#3

Igazából mit nem? Mintha a legócskább fantasy regényt olvasnád, tele egyszerű, sőt inkább együgyű történetekkel. A sarlatán olyan új neveket talált ki, hogy minimálisan megváltoztatta a biblia neveket, így lett például Énokból Énós vagy Mózesból Móziás. Ezekben az ostoba történetekben nincs egyetlen egy állítás sem, amit a történelemtudomány alátámasztana. Egy ilyen állítás sincs. Például ez időben hol hajóztak Amerikába? Ugyan már... nevetséges az egész. Vagy amikor Salamon templomához hasonlót építenek, hol van a nyoma ennek? Mármint a valóságban. Atlantisz is hitelesebb történet. :D


A legnagyobb vicc pedig az aranylemezek körüli hercehurca. A hamis próféta Joseph Smith látta csak, igaz? Ugyan... Aki ebbe alaposan belegondol, az menekül ebből az egész kuplerájból.

2022. máj. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
amugy a south parkban volt egy resz pont a mormonizmus eredeterol, erdemes megnezni, lehet viccesnek hangzik, de ezt tanitjak a mormonoknak. a szcientologias epizodban is azt mondjak el amit a szcientologusok hisznek
2022. máj. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%

#6

Én is láttam, tényleg jó, viszont a legmeredekebb hülyeségeiket ebben se látod. Valószínűleg a 20 perces játékidő kevés hozzá, de a kialakulása jól bemutatott.

2022. máj. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A fenti válaszolók a mormon vallást képviselő egyháztagok ?
2022. máj. 25. 19:07
 9/20 anonim ***** válasza:
63%
Valószínűleg olyanok, akik jól ismerik ezt a szektát és megpróbálják felnyitni szemed, hogy rávilágítanak a szekta hazugságaira. Amiket te magad is könnyen ellenőrizhetsz, például kinyitsz egy gimis töri könyvet.
2022. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
38%

1. Én mindenesetre itt vagyok, szívesen válaszolok akár privátban is, de nyilvánosan is. Az egyház tagjaként, korábbi püspökként, templomi munkásként azt hiszem elég "kiterjedt ismeretekkel" rendelkezem az egyházról és tanításainkról. Azt viszont, hogy a "mormon vallást" képviselném nem állíthatom, mert ilyen felhatalmazása legfeljebb a prófétának van. Mint papságviselő természetesen képviselem Jézus Krisztust azokban a dolgokban, amire a papság felhatalmaz, de ez csak meghatározott dolgokat jelent. Minden egyháztag misszionárius, és minden egyháztag a keresztelése során magára veszi Krisztus nevét, így persze Te is és én is képviseljük az evangéliumot, legjobb tudásunk szerint.


2. Az egyház tagság, a keresztelés és a Szentlélek Ajándéka nem jelenti azt, hogy nem kell megküzdenünk a földi létezés mindazon kihívásaival, nehézségeivel (köztük esetleg szorongásokkal, depresszióval, betegségekkel, félelmekkel is) amivel mindenki más is küzd. A Szentlélek valóban hoz lelki gyógyulást is és a lelki gyógyulás idővel hat az egész személyiségre, de ez nem olyan mint a savlekötő, hogy beveszed és máris elmúlik a gyomorégés. Ha az embernek testi vagy lelki betegségei vannak azt ugyanúgy kezelni kell mint másnak, ha vakbélgyulladásod van, akkor azt a kórházban kell megműteni, ha emberi kapcsolatokban vannak konfliktusaid, akkor azt a kapcsolatokon keresztül kell megoldanod (megbeszéled, tisztázod, kibékültük, vagy ha nem lehet kilépsz abból a kapcsolatból), ha a depressziódat szorongásaidat eddig orvos vagy pszichológus kezelte, akkor a kezelést folytatnod kell, ameddig szükséges. E mellett az ima és a szentírások tanulmányozása is segít persze, de más módon. Javaslom viszont (ha még eddig nem tetted), hogy kérj gyógyító áldást a gyülekezeted valamelyik melkisédeki papságviselőjétől és amikor felkészült vagy rá és a gyülekezeti elnököd támogatja, kérj pátriárkai áldást is. Ha felkészülsz a templomi szövetségek megkötésére, akkor a templomi munka is segít az életedet jó irányba terelni. Mindezek azonban nem azért vannak, hogy az életünk megélése és megpróbáltatásaink kikerülése helyett tegyük ezeket, hanem a valós életben valós küzdelmeinkben nyújtanak támaszt és hoznak áldásokat. Isten előtt minden ember egyenértékű, mert "értéke" pont abban van, hogy Mennyei Szüleink szeretett szellemgyermekei vagyunk. Az egyház, mint "Lelki Közösség" isteni értékrendet kell, hogy képviseljen. Ugyanakkor azt is tudnod kell, hogy az egyháztagok csak pont annyira tökéletesek, mint amennyire Te tökéletes vagy. Isteni rendeltetésedben és lehetőségeidben teljesen, a létezés mindennapi körülményeiben viszont kevéssé, épp ez ad lehetőséget számunkra, hogy fejlődhessünk.

2022. máj. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!