Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » (Ti)aki megvagytok keresztelve...

(Ti)aki megvagytok keresztelve és hisztek Istenben, imádkoztok, akkor miért nem mentek se gyülekezetbe se templomba?

Figyelt kérdés
2022. máj. 29. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Jó eséllyel reformátusok akiknél az ilyen lépések a vallás szerint nem kötelező.
2022. máj. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami közel van, ott nem annyira kedves számomra a karizma. Kitartóan próbálkoztam, de sajnos egyáltalán nem tudok beilleszkedni - a velük töltött idő inkább meghasonlást okoz.

Távolabbi templomba szoktam járni, de a közlekedés, a covid és általános elmagányosodás, szociális fóbia miatt már nem nagyon megyek.

2022. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Istenben hiszek, de a közeli gyülekezetekben többnyire csak képmutatást tapasztaltam. A lelkészek prédikációi is túl elvontak voltak. Van egy számomra szimpatikus gyülekezet egy igazan lélekemelő és elgondolkodtató prédikációkat mondó lelkésszel, de túl messze van ahhoz, hogy rendszeresen oda járjak.
2022. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én járok templomba is, persze látom, hogy különösen az elmúlt 2 évben sokan elmaradtak.
2022. máj. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Nincs hozzá erőm.
2022. máj. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Sok betegséget ott kaptam el, azóta emberek közé sem nagyon megyek, mindenki fertőző.
2022. máj. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer azt hallottam, és maximálisan egyetértek vele, aki nem szeretné látni a szerlemét, nem szeretne vele minél gyakrabban telefonálásokon túl élőben is találkozni, az nem szereti igazán. Ugyanígy aki nem szeretné látni személyesen teremtő és üdvözítő Istenét, annak a hite beteg, vagy nincs. Aki hisz az Eucharisztiában ha tehetné minden nap találkozni akarna vele.
2022. szept. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!