Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A babtistáknál minden ugyanaz,...

A babtistáknál minden ugyanaz, mint a katólikusaknál, csak saját maguk választják meg hogy mikor keresztelkednek meg?

Figyelt kérdés
2022. máj. 31. 12:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
A babtisták több babot esznek mint a katólikussak.
2022. máj. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

baptisták és katolikusok


És nem, kb. semmi nem ugyanaz.

2022. máj. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%

BABtista!

[link]

2022. máj. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
Meg Mindig jobb a katolikus mint a baptista. A katolikus olyan mint a református hogy gyerekkorban keresztül. A baptisták meg csak felnöttkorban és addig pogányok. Az ortodox pópától hallottam de én is úgy hiszem már 10 éves korom óta: már picikorba meg kell keresztelni mert ha nem akkor a pokolba jut a gyerek ha hirtelen meghal. Az nem igaz hogy angyal lesz. Csak ha megkeresztelten hal meg. Nem tudom a vallásom, a református mit tart erről de én csak a banajori keresztség tartom érvényesnek. A jehovak, babtustak pogányok, az a felnottjetrszrseg nem rendes.
2022. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
4: szerintem jobban meg kell válogatni hogy kire hallgatsz és azt is hogy Mit iszol és mennyit
2022. máj. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg na, náluk nincs rendes keresztelés. Lehet nem is hisznek igaziból Istenben. Unokanoverem járt oda ( o sem hitből hanem kapott egyest mást onnan) és 2 év tellett veje hogy én és az anyja de főleg én lebeszéljűk hogy ne menjen a szektába. Mert ott pogány mindenki mert a csecsemőkori keresztelő az érvényes. Én meg azt is mondtam akkor is hogy menjen inkább Szentmisére mert az is jobb.
2022. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem, a baptisták inkább a reformátusokra hasonlítanak.
2022. máj. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%

#7

Nem igazán, a baptisták azok baptisták, pont annyira (nem) hasonlítanak a reformátusokra, mint a katolikusokra. Más teológia, alapjaiban eltérő szervezeti felépítés, eltérő szentségtan (talán baptistáknál nincs is), más hitvallás, hogy csak néhány leglényegesebbet említsem.

2022. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Nem is hasonlithatnak ránk mert mi igaz keresztények vagyunk és a Bibliát helyesen értelmezzük. Szerintem mi reformátusok még inkább tartozunk a katolikus vagy az ortodox egyházhoz meg a pápához mint ezekhez a neoprotenstans szektákhoz meg az evangélikusokhoz. A katolikusoktól, ortodoxoktól is messze állunk de csak inkább hozzájuk vagyunk közelebb mint a neproti meg Luther valláshoz.

Gyerekkorba keresztelnek nálunk, 2 szentségünk van, Istenhez imádkozunk és nem másokhoz, nincsenek képek. A felnöttkeresztség nem keresztény.

2022. máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

erről már volt szó (utólag kicsit zavaros, hogy ki kinek mit mond, mert Anjutca széttrollkodta azt is, és törölték a válaszait)

itt írtak baptisták is

tehát a református - baptista kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2022. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!